Дюни Роял Ризорт

  • 58 108
  • 746
  •   2
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
Полин,аз тази година за първи път от 15 години няма да съм на Дюни, платих за Албена, но за там пине информацията е - блок масата ще се обслужва от персонала, тоест не бъркат сами хората в купите и в пиниите, а им сипват, ще пълнят на 60% легловата база, за да не е пълно с хора (не знам дали и да искат дали ще може повече), при настаняване ще се спазва дистанция и всеки ще изчаква отделно да го викат и така. За басейните има разрешение на открито да рабитят, така че аквапарка вероятно ще работи, но си мисля, тези дюшеци за него дали ще се ползват, не знам, защото няма как да се дезинфекцират след всеки. За плащането, мисля, че Дюни удължиха до края на май доплащането. Аз бих изчакала 13.05,за да видим какво от самия комплекс ще кажат за работата, за да знаете дали има смисъл да ходите.

# 316
  • Мнения: 1 380
Според мен, това лято по черноморието ще има само българи. Забравете Гърция, Турция и др., както и чуждестранни туристи в БГ.

Ще се нагледаме на простотия и селяния Бай Ганьовска Grinning
Ако въобще някой е останал с доходи до тогава. Grinning
Българинът само реве, че няма !
Ама някак си за ресторант и почивка все намира пари!!

# 317
  • Мнения: 21
Здравейте! Нещо чува ли се как ще е на Дюни тази година? Ние сме от 20.07 и не знам какво да правим-- дали да платим или да се откажем. Не се знае ще имали  ол инклузив, анимация. Представления м амфитеатъра ще има ли?
Първите хотели на Дюни ще отворят около 10-15.06. Поетапно се очаква да бъдат пуснати всички услуги. Промяна на Ол Инклузива не се предвижда. Тоест това за което сме платили, ще го получим. Поне така ни каза туроператора с който си направихме резервацията.

# 318
  • Мнения: 1 069
И на мен преди 10 дни ми потвърди туроператор, че ще има AI.
Поне беше много убеден, че ще го има.

# 319
  • Мнения: 744
Здравейте! Имате ли някаква актуална информация от туроператорите, чрез които сте резервирали за Дюни относно предстоящия сезон? Скоро говорих със Съни турс, от където бяха доста лаконични. Хотелите отварят на 12.06 и в началото аквапаркът няма да работи. Не уточниха кога ще заработи. За изхранването- All In ще има, но ще е организиран по друг начин. Ние сме с резервация от 24.06 и до 10.06 трябва да доплатя.

# 320
  • Мнения: 54
Ето това получих преди малко на email за мерките в Дюни:

Откриване на сезон лято 2020 в Дюни
Уважаеми клиенти,
 
Сезон лято 2020 в един от най- предпочитаните курорти по нашето Черноморие стартира официално на 12.06.20!
В тази връзка Ви изпращаме подробна информация относно мерките, които ще бъдат взети с цел осигуряване на спокойна и пълноценна почивка.

Общи положения:
 
•  Всички служители трябва да спазват строго изискванията за безопасност и здраве, спуснати   от Международната здравна организация, Министерството на здравеопазването, Оперативният щаб, МВР и Вътрешният правилник на ДЮНИ АД.
 
• Всички отговорници трябва да проведат инструктаж за безопасност и здраве при КОВИД-19, след който да бъде попълнена инструктажната книга и подписана от всички инструктирани служители.
 
• Да се спазва строга лична хигиена; редовно миене на ръцете със сапун и вода или използване на дезинфектант на алкохолна основа след след кихане, кашляне, преди ядене и приготвяне на храна, след посещение в тоалетна.
 
• Да се избягват докосването на лицето, устата, носа и очите.
 
• Да се избягват ръкостисканията.
 
• Да се избягва контакт с колеги, ако спецификата на работа не го изисква.
 
• Да се практикува социално дистанциране – поддържане на поне 1,5 м.разстояние между колегите.
 
• Да се използват лични предпазни средства като маски, ръкавици, очила, шлемове и др.
 
• Помещенията, в които работят или се хранят много хора, трябва да са обеззаразени  и дезинфекцирани.
 
• Обществени събирания се организират или посещават само при крайна необходимост.
 
  ПРОТИВОЕПИДЕМИЧНИ МЕРКИ:
           
Рецепция и Хотелска част:
. Спазване на социална дистанция при настаняване в лобито на хотела.
• Посрещане на гостите от служители с лични предпазни средства.
• Настаняване и освобождаване на хотела само по двама души едновременне или едно семейство.
• В асансьорите влизат само по двама души едновременно или едно семейство
• Ненужните вещи, като  рекламни  материали  и др., ще бъдат премахнати от стаите за гости. За  обслужващия персонал са подсигурени  лични предпазни  средства - маски/шлемове и ръкавици. Извършва се допълнително обучение по всички  стандарти  и процедури   за почистване и дезинфекция от представител на Ecolab, съгласно план-програмата  за обучение. Спазват се строгите  протоколи за миене на ръцете и ежедневен здравен скрининг.   
• Подобрените   протоколи   за  дълбоко  почистване и дезинфекция   ще бъдат внедрени в стаите за гости  в хотела,  съгласно  хигиените  планове на Ecolab, разработени в отговор на пандемията COVID-19, използвайки  одобрените   от EPA  продукти  за вирусоцидно действие. 
• Ще се извършва  текуща ежедневна  дезинфекция  на най-често  докосваните зони от гостите  в стаите, като светлинни превключватели, дръжки за врати, дистанционни за телевизори, бюра, телефони, кранчета, мивки и др.
• След освобождаването на Хотелските стаи от туристите, ще се извършват по-засилени мерки по  почистване и дезинфекция. Прозорците и вратите  ще бъдат по-дълго  време отворени.
Гостите могат да бъдат сигурни, че стаята им ще отговаря на високите стандарти за чистота.
Общи зони, плаж, басейни  и съоръжения:
• Табели  ще напомнят на нашите гости да поддържат социално дистанциране. Ще бъдат осигурени станции за дезинфекция за ръце пред входовете и  зоните  с висок трафик на хора, като рецепция, асансьори, басейни, плаж, фитнес център, барове и ресторанти, детски площадки. Ще се  извършват редовни проверки, за да се гарантира правилното функциониране на дозаторите  за сапун и дезинфектанти. 
•  Ще се увеличи честотата на почистване  на общите  площи. Ежечасово  ще  се дезинфекцират  всички контактни повърхности  в общите части като дръжки на врати, бутони на асансьори, парапети, плотове  на рецепцията, обществени тоалетни.
• Шезлонгите и масичките около басейна и плажа ще се дезинфекцират регулярно, като всяка вечер щателно ще се почистват и дезинфекцират плажната зона  и басейна. 
• Плажните кърпи ще се раздават от станции  срещу плажни   карти,  съгласно епидимичните мерки за безопасност, на които също ще  има дезинфектант за ръце, а картите ще се дезинфекцират  ежедневно.
• По-няколко пъти  на ден  ще  се  затварят:  детските площадки и клубове, фитнес залата,   за основно почистване и дезинфекция. Ще се ограничи броя на гостите в тях. Всяка вечер тези зони също ще бъдат щателно почиствани и  дезинфекцирани, съгласно  хигиените  планове на Ecolab
• В перално стопанство работниците ще носят маски и ръкавици, спазвайки  дистанция. Програмите за изпиране ще са минимум на 60 градуса с добавяне на  почистващ препарат и дезинфектанти на  Ecolab     
• Основна дезинфекция ще се извършва всяка вечер на всичките алеи и пейки в комлекса, амфитеатъра, КПП –та, зоните за отдих и др.
Анимация:
• Спазване на социална дистанция при провеждането на спортни занимания и игри на открито.
• Дезинфекция на спортните уреди и материали преди и след употреба.
• Цялостно дезинфекциране на детския клуб.
• Организиране на повече занимания, игри и спортни мероприятия на открито.
• Спазване на социална дистанция при провеждане на вечерната Анимационна програма, партита на плажа и на басейна, шоу програми, танцови вечери и др.
 
Ресторанти и барове
 •  На всички входове в обектите ще се поставят станции за дезинфекция на ръце на Ecolab .
 • Ще бъдат направени модификации в обслужването с храни и напитки:  В основните ресторанти  храната ще се раздава  от готвачи на различните станции,  спазвайки  правилата за социално дистанциране и безопасност. Бюфетите  ще са преградени с прозрачни    прегради и госта ще може само да посочва конкретното ястие.
 • За спазването на  мерките за социално дистанциране и предотвратяването на струпване на  много хора в основните ресторанти по време на храненията,  ще се определят  часови пояси  за гостите  според  номер  на  стая или етаж.     
• Ще бъде  обозначен  с указателни табели, стикери  и ограничители еднопосочния поток  за преминаване на гостите покрай бюфета, както и спазването на социална дистанция.
• Ще се  увеличат предлаганите ястия на шоу кукинг бюфетите. Ще се запази богатото разнообразие на  предлаганите храни  и напитки.
• В А-ла-карт ресторантите ще бъдат спазени всички  епидемични изисквания и техния капацитет  на обслужване ще бъде завишен максимално. 
• В ресторантите и баровете няма да има станции на самообслужване. Гостите  ще могат  да се възползват и от услугата  рум-сервиз по стаите, срещу заплащане.
• Основно почистване и дезинфекция ще се извършва преди  и след  всяко хранене в  търговската зала  и текуща дезинфекция  на всички контактни повърхности (бюфети, дръжки на врати, маси, столове, детски столчета, прегради) съгласно  хигиенните  планове на Ecolab, които ще се регистрират в разработените чек листи за ресторанти и барове.
• Ресторантите и баровете ще работят с намален капацитет, за да осигурят адекватно пространство и социално отдалечена обстановка между масите,  съгласно изискванията  и след всеки гост ще бъдат дезинфекцирани.
• Обслужващият персонал във всички  барове и ресторанти е подсигурен с  лични предпазни  средства - маски/шлемове и ръкавици. Ще бъде проведено допълнително обучение по всички  стандарти  и процедури   за почистване и дезинфекция от представител на Ecolab, съгласно план-програмата  за обучение, включително  строгите  протоколи за миене на ръце, ежедневен здравен скрининг и проверки на температурата.
• В утвърдения  регистър на почистващите и дезинфекциращи препарати в обектите за хранене   се използват само продукти  на Ecolab със съответните  разрешителни, сертификати и информационни листи за безопасност при тяхното използване. 
• Всички доставчици  на хранителни продукти, консумативи и услуги  ще бъдат допускани в обекта след  регистрация във „формуляра за външни посетители, спазвайки всички противоепидемични изисквания.
• Стремим се непрекъснато да повишаваме степента на безопасност на реализираните храни и напитки като проучваме, изучаваме и анализираме всички потенциални опасности, свързани с производството, съхранението и реализацията на кулинарни продукти. Всички известни данни за потенциалните опасности включително COVID 19. За подобряване на свойствата на произвежданата кулинарна продукция се проучват и използват, както световния опит така и новите открития в познанието възникване на опасностите.
• Ние поддържаме  високо квалифициран, специализиран и мотивиран персонал. Ние се стремим всеки служител да осъзнава важността на своите действия по отношение безопасността на произвежданите и реализирани продукти за предпазване на здравето на нашите гости.
• Осъществява се засилено прилагане на  всички  процедури  от вече  интегрираната    система за управление на качеството и безопасност на храните, съответстваща на изискванията на EN ISO 9001:2015 и системата НАССР, разработвайки  нови работни процедури и задължителни обучения  по отношение на насоките и информацията, от различни здравни организации, като  Световната здравна организация (СЗО),  Центровете за контрол и превенция на заболяванията (CDC) и  местните органи за обществено здраве.

# 321
  • Мнения: 2
Здравейте и аз се включвам в  тази група, защото от години задължително една от летните ни почивки е в Дюни.
Аз получих това току-що на мейла си. Има разминаване в информацията. Да не би да е от агенциите, които го предлагат?
Уважаеми клиенти, мили приятели, любители на най-добрия “All Inclusive” курорт в България!
„Дюни Роял Ризорт“ стартира сезон 2020 на 12.юни.2020 г и е готов да Ви посрещне.

А на 06.юни.2020 в „Дюни Роял Ризорт“ е ден на отворените врати. ЗАПОВЯДАЙТЕ до видите как ще Ви посрещне комплекса!
А за всички, които не може да отидете на 6 юни, Ви предлагаме да се запознаете с подобрените правила и инструкции за функциониране на обектите на територията на комплекса, като отворите долния линк:
ПОЛИТИКА по БЕЗОПАСНОСТ 2020, ДЮНИ РОЯЛ РИЗОРТ

# 322
  • София
  • Мнения: 190
Точно същата информация я споделят Дюни в няколко поста на тяхната фейсбук страница. Така че, всичко е вярно.
Аз доплатих резервацията си за 01.09 на Ник Травел и вече имам ваучер. 😀

# 323
  • Мнения: 2
Сега видях, че на 6 юни Дюни отварят врати за хората, които искат да разгледат комплекса. Ние с мъжа ми мислим да се разходим Simple Smile
И след това ще доплатим на Калисто Турс

# 324
  • Мнения: 21
Как стоят нещата с храненето на база AI: мога ли да се храня във всички ресторанти, независимо в кой от хотелите на Дюни отсядам?

# 325
  • here and now
  • Мнения: 4 213
Да, ако си в МРП. Ако си в друг хотел, във всички без този на МРП.

# 326
  • София
  • Мнения: 155
Има ли информация дали ще работи аквапаркът?

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Има ли информация дали ще работи аквапаркът?
Да, заедно с първия хотел отварят всички съоръжения. Марина роял палас отварят на 12.06.

# 328
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
Сега видях, че на 6 юни Дюни отварят врати за хората, които искат да разгледат комплекса. Ние с мъжа ми мислим да се разходим Simple Smile
И след това ще доплатим на Калисто Турс

Някой посети ли на 06.06. Дюни по повод отворените врати? Ние смятахме да отскочим, но в последният момент се отказахме. Как ви се видя? Какво предсавляваше тази инициатива?
Подозирам, че към анимационният екип няма да присъстват бразилците и кубинците, което е много жалко и не знам как ще компенсират тяхното отсъствие.

# 329
  • Мнения: 6 298
Сега видях, че на 6 юни Дюни отварят врати за хората, които искат да разгледат комплекса. Ние с мъжа ми мислим да се разходим Simple Smile
И след това ще доплатим на Калисто Турс

Някой посети ли на 06.06. Дюни по повод отворените врати? Ние смятахме да отскочим, но в последният момент се отказахме. Как ви се видя? Какво предсавляваше тази инициатива?
Подозирам, че към анимационният екип няма да присъстват бразилците и кубинците, което е много жалко и не знам как ще компенсират тяхното отсъствие.
Направо ме разсмя истински. Ами може да ги заменят със индийци от кв. Филиповци, или от Ямбол, Сливен и т.н. Все ще се намерят танцьори.

Общи условия

Активация на акаунт