Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 55

  • 36 178
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 437
И мен ме интересува същото и Зори от темичката ми писа за цена около 200лв,дали е актуална към момента?

# 76
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Здравейте отново!Бих искала да попитам къде в България мога да изпратя хистологичните материали за втора оценка,имам предвид лаборатория с добри отзиви?Предварително ви благодаря за отговорите!
За ревизия на хистологични резултати използвах лаборатория Трансхеликс, София. В интернет има данни за контакт. Внимателни, отзивчиви! Стъкълцата изпратих по Еконт и ми ги върнаха по Еконт. Платих по банка. Доволна съм!

# 77
  • Мнения: 42
Светли великденски празници за всички! Желая ви здраве и обичта на близките до сърцето ви хора!

Аз се възстановявам след трета червена химия и съм в очакване на резултати от пет скенер. Можех да отложа химията за след празниците, но искам да минава.

# 78
  • Мнения: X
И аз с въпросче: От два дни съм с много неприятна  постоянна болка над лакътя, от вътрешната страна. Почти ми е невъзможно да изправя хубаво ръката или ако успея, то е със страшна болка. Питах дежурните доктори и сестрите- естествено отговора е, че е от операцията, да съм си правела упражненията- щяло да мине......,но аз не мисля така, защото болката се появи няколко дни след повторното отваряне и ми прилича на засегнат нерв....а упражненията с изправена ръка просто е невъзможно да направя. Подпирам я с възглавници, държа я нависоко., раздвижвам доколкото ми е възможно..., но облекчението е минимално. Та, реших да питам някоя от вас, ако е имала подобни неволи, да сподели как е решила проблема?

# 79
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Според мен е добре да кажеш на Иванов. Но до тогава може да мажеш с Троксевазин. Това ми предписа, когато моята се беше зачервила и подула на същото място. Иначе и да боли раздвижваш, това казват! На мен така ми бяха забили дрена под мишницата, че при движенията ми убиваше и болеше, и течеше страшно много. И обяснявах, и се оплаквах.....ако трябва ще пиеш аулин и пак раздвижваш, така ми обясняваха.
Тоя дрен не спря да тече, махнаха го течащ и не набра нищо. Явно е бил сложен много лошо, затова толкова течеше от него.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 686
При проф. Поповска на мен ми излезна 220 лв. контролата. Трябва предварително да й се обадите и да се уговорите кога да се занесат пробите.

# 81
  • Мнения: 1 343
Здравейте отново!Бих искала да попитам къде в България мога да изпратя хистологичните материали за втора оценка,имам предвид лаборатория с добри отзиви?Предварително ви благодаря за отговорите!
Аз съм много доволна от доцент Митова във ВМА. Много е точна. Написала ми биопсията много грамотно и правилно. Доцент Милев, за жалост, ми е потвърдил това, което са написали от Враца.., тоест не е погледнал материала. Така мисля.

# 82
  • Мнения: X
Теди, мерси за отговора! А, като махнаха дрена спря ли да те боли? Питам теб, щото Иванов е в отпуск до другата седмица и познай дали някой ми отговаря нещо различно, от това дето са ти казавали на теб. А, си боли......и то доста.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 437
Много ви благодаря за отзивчивостта,момичета!А случвало ли се е мнението на Поповска да не съвпадне с първоначалното,поставено в епикризата?При мен е дуктален ,хормонозавизим карцином ин ситу с малък инвазивен участък и HER 2 -.И за последно имате ли контакти за връзка с проф. Поповска?

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 09:35 от aalko

# 84
  • Мнения: X
Теди, мерси за отговора! А, като махнаха дрена спря ли да те боли? Питам теб, щото Иванов е в отпуск до другата седмица и познай дали някой ми отговаря нещо различно, от това дето са ти казавали на теб. А, си боли......и то доста.
Въобще не очаквай да спре да те боли операцията скоро. На мен ми изрязаха малко парче и две-три седмици едва ходех, щях да припадна в един автобус заради друсането, а после шест месеца всяка сутрин бях схваната. Още се събуждам с ръцете нагоре като бебетата, това ми е станало някакъв несъзнателен навик.
Ако мислиш, че имаш засегнат нерв и можеш да изтърпяваш болката - не взимай аолин или оки, а мовалис. Може и да си изстинала, не е непременно от операцията.

# 85
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Много ви благодаря за отзивчивостта,момичета!А случвало ли се е мнението на Поповска да не съвпадне с първоначалното,поставено в епикризата?При мен е дуктален ,хормонозавизим карцином ин ситу с малък инвазивен участък и HER 2 -.И за последно имате ли контакти за връзка с проф. Поповска?
Да, има такъв вариант Simple Smile Тогава го пускаш в трета или си избираш по лошия вариант за по сигурно Simple Smile Контакти има в Интернет.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 686
Люба, при мен спря да боли толкова много, като махнаха дренажа. Направо се почувствах като нов човек

# 87
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте, момичета и момче Wink! Специални поздрави на Spirit Crusher, Midkoo, Тинтири-Минтири, AnyHr и евентуално ако има и други, с които се познаваме от "котешката" тема, и съм ги пропуснала! Макар че ми стана едно такова чоглаво, че се срещаме и по такъв повод. Но пък дано да е за добро, да споделяме само неща, които радват и обнадеждават.
Скрит текст:
Да започна с моята история. През 2016-а г. установих някакво задебеляване на кожата на лявата ми гърда. Не послушах мъжа ми (който е иранец) да се прегледам в тамошна болница, и си дойдох тук, направих мамография в Окръжна болница. Лекарското заключение беше, че ми няма нищо. Удебеляването на кожата си продължаваше обаче, и в един момент, година по-късно, напипах бучка. Този път личната ме прати в Онкологията. Тъкмо направих необходимите прегледи и изследвания, и преди да мина на комисия, реших, че ще отида да се оперирам в бившата Тина Киркова, при хирург-пластик, за да премахне и двете гърди и да ми постави силиконови протези. Тоест, да премахна едновременно и риска от последващ рак и на другата гърда. Е, операцията мина, макар и много тежко и с много дълъг възстановителен период, много дълго и двете ми гърди бяха твърди като каменни буци, без чувствителност и на вид като мъртва тъкан. Година и половина по-късно тоново напипах бучка пак на същата гърда. Този път мъжът ми не даде и дума да се издума да ходя по български болници повече, и ме заведе в иранска. Хора, нямате си представа каква коренна разлика от нашите болници, и от нашите лекари също! Болниците им са като все едно влизаш като все едно в лъскава бизнес сграда, представителни, оборудвани с всевъзможна апаратура! А лекарите, аз за първи път видях лекари, които ти СЪЧУВСТВАТ! Оказа се, че при операцията в Тина Киркова опериращият ме лекар е трябвало да ме изпрати на СТ скенер, и е щял да види, че е имало тумор в още една от лимфните жлези на гърдата, който той си го е оставил без да го премахне, ей така, да си имам и за после. Значи, два пъти са ме обърквали из българските болници, първия път в Окръжна б-ца, когато ако ми бяха разпознали тумора, е могло да мина с една съвсем малка операция, и досега да съм забравила, че съм имала рак! И втория път, когато не съм била изчистена добре. Излишно е да ви казвам, че съжалих триста пъти, че не послушах мъжа си още първия път, да отида в иранска болница. Но ми беше много тежко в такъв тежък момент да бъда сред чужди хора, исках си у нас, нали казват,че у дома и стените помагат.
Както и да е, този път при операцията д-р Астаги, така се казва докторът, който ме оперира, махна и импланта, и гърдата, както и голяма част от гръдния мускул. Реално този път операцията беше по-тежка от първата, но за мое учудване мина много бързо, всичко ми заздравя много бързо и дори и ръката сега ми се подува съвсем малко, но вечерта, а сутрин и през деня не е подута. Сега ми предстои химиотерапия шест месеца, вливания през две седмици. Най ми е тежко, че ще трябва да стоя в Иран през лятото, което е ужасно гадно и не знам как ще издържа. Никак не понасям горещина. "Монтираха" ми един порт, който представлява някаква система, която се вкарва през каротидната артерия, под кожата, и с една тръбичка ще праща химиото директно в артерията на сърцето, където заради мощния кръвен поток ще бъде изпратена бързо из цялото тяло. Казаха, че ако не е този порт, ако трябва да е през вена на ръката, щяла да ми почернее кожата на ръката. Не знам дали го обясних правилно, но ако ме разбирате, тук такива портове слагат ли? Аз след първата операция отказах химио и лъчелечение, разчитах много на един препарат, който се прилага в Америка и Западна Европа, но и той не дава сто процента гарантирано излекуване, още повече, че при първата операция не съм била изчистена докрай. Страхувам се от химиотерапията, най-вече заради дългата до кръста ми коса, която обичам както обичам себе си... Честна дума, не трепнах, когато чух диагнозата си, не трепнах и преди двете ми операции, но сега предварително си умирам от страх, че ще ми опада косата... Разбирайте ме правилно, аз не се страхувам от смъртта, не че бързам да умирам де, но съм любопитна какво има ОТТАТЪК. Но за косата ми се страхувам ужасно. Имам чувството, че това ще ме вкара в депресия. Затова и дойдох в тази тема, ще ми е нужна подкрепа. А като ви чета колко оптимистично звучите, направо сте заразни.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 686
detelistna.4etirilinka, съжалявам, че си в тази тема! Преглътни косата! Пак ще порасне, важното е да си здрава. И моята коса беше до кръста. Цял живот съм била с такава коса. Срязах я от раз преди химията, после, като почна да пада я обръснах. Аз за гърдата си не жаля, камо ли за една коса, дето после пак ще порасне. Всички ми казват, че изглеждам супер подмладена с къса коса (перуката) и повече да не я пускам дълга Simple Smile

# 89
  • Мнения: 3 971
Детелинке, горе главата 🤗
Ще порасне косата , ще порасне и ще забравиш 🤗
8месеца след последнаха химия имам вече 8см коса...
Ама още не съм махнала перуката- от 4 клас съм с дълга коса и не съм се подстригвала късо. Не мога да се възприема и това е. Чакам лятото да стане жега - ща неща ще я махна 😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт