Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 757
  • 797
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 269
И въпреки това пак си зависи от това колко високо са кучешките зъби, колко дълбока е захапката и т.н. Аз бях с не много високи кучешки и не бях добър кандидат за Инвизалайн, а ми бяха препоръчани обикновени метални брекети, които за 4-ри месеца ми вкараха кучешките в редицата.

https://www.youtube.com/watch?v=sH7M1LhkIqs

https://www.youtube.com/watch?v=wwM0G9i0sQY

# 256
  • Мнения: 83
И аз съм с постоян ритайнер- горе и долу,  тип "влакно". Не го усещам изобщо, не се вижда и много лесно се мият зъбите. 3 от мъдреците са ми извадени, 4-я е изцяло пораснал , та не се притеснявам че ще има разместване по редиците.


Няма как да снимам и горната челюст,  но е същото.


Изглежда супер!
Може ли да дадеш контакти на оротдонта, който е сложил ретайнера и цена?
Ако искаш ми пиши на лично Simple Smile

# 257
  • Мнения: 203
Когато правих първата си консултация с ОД, залагах и се надявах да съм подходяща за Инвизалайн. Уви обаче, въпреки, че бях определена като средно-тежък случай ( без да имам проблем със захапка, а само струпани и ротирани зъби), ОД категорично не ми препоръча тази система, а брекети! След почти година носене, не съжалявам изобщо , че се е случило така!

# 258
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е вярно, че Инвизалайн е за по-леки корекции. Спряват се с проблеми, с които брекетите не могат.
По-назад дадох линк за зъби извън редицата, където добре се вижда резултата (произволно видео, има много такива и не само в youtube).
Инвизалайн са супер, препоръчвам ги. На мен ритейнърите са ми проблем и заради тях следя темата.

# 259
  • Мнения: X
Здравейте, някой има ли информация или впечатления от Д-р Мариета Русева-ортодонт в град Варна?

# 260
  • Мнения: 2 269
Не е вярно, че Инвизалайн е за по-леки корекции. Спряват се с проблеми, с които брекетите не могат.
По-назад дадох линк за зъби извън редицата, където добре се вижда резултата (произволно видео, има много такива и не само в youtube).
Инвизалайн са супер, препоръчвам ги. На мен ритейнърите са ми проблем и заради тях следя темата.

Не ми се спори, има предостатъчно инфо в нета (и не само) как, защо и какви са недостатъците на Инвизалайн и с какви проблеми се справя. В никакъв случай не е по-ефективен от класически метални брекети. Извинявай, само не разбрах брекетите с какъв проблем не биха се справили, а Инвизалайн би се справил?!

Освен това цената на Инвизалайн е в пъти повече от каквито и да са брекети. Ти явно разполагаш с доста пари и това не ти е проблем. Но има много хора в групата, които не могат да си позволят класически брекети камо ли Инвизалайн, чак пък да са супер, да като цена са СУПЕР.

# 261
  • Мнения: 4 747
Ами колко струва дадена услуга и дали е скъпо или по скъпо в субективен въпрос,който се определя от много фактори.Относно паралелите между брекети инвизалайн -вторите могат да се използват за корекция на дъгата на небцето -разширяване оаралелно с преместването на зъбите ,без поставяне на метални разширители  и в случаите ,когато липсват крайни зъби -също,защото брекетите няма на какво да ги закрепиш .

# 262
  • Мнения: 2 269
Разширяване на горна челюст се прави и само с брекети без palatal expander -- при мен бе разширена горна челюст изключително само с брекети. Също Damon системата се слави с това, че разширява без да се вадят зъби.

# 263
  • Мнения: 4 747
На какъв принцип се случва това ? Разширяването имам предвид .

# 264
  • Мнения: 2 269
Зависи от типа дъга, която използва ортодонтът.

# 265
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз бих искала да знам с какъв проблем не може да се справи Инвизалайн (изчетох и изгледах всичко, което успях да намеря в нета докато обмислях).

А това, че цената на Инвизалайн е в пъти повече от които и да били брекети е нелепо.
Малко по-скъпи са, но на фона на всички предимства е обяснимо. Имат и много по-евтини алтернативи (не знам доколко са ефикасни).

# 266
  • Мнения: 4 747
Еми по -скъпи са определено-за дъщеря ми брекетите ще излязат около 3000 лв за долу и горе ,а приблизителната цена на лечение с инвизалайн е 7 хилки 🙄 на нея утре и слагат брекетите,а аз ще търся оферти за мен за инвизалайн,ако мога да мина с брекети ще е супер,но със сигурност няма да е за 3000 лв ,защото моят проблем е сложен и ако се доближат офертите слагам  невидимите.

# 267
  • Мнения: 8
Може ли да помоля тези, на които им е правен стрипинг, да споделят повече информация- на кои зъби се прави, промени ли се осезаемо формата и големината на зъбите, освободи ли се достатъчно място, впоследствие има ли чувствителност на зъба и кариеси и т.н. Аз съм пред сваляне на брекети, но не съм доволна от резултата- зъбите ми са наклонени напред, не са ми вадене зъби, не ми е правен стрипинг и не ми е разширявана челюстта.

# 268
  • Мнения: 627
Еми по -скъпи са определено-за дъщеря ми брекетите ще излязат около 3000 лв за долу и горе ,а приблизителната цена на лечение с инвизалайн е 7 хилки 🙄 на нея утре и слагат брекетите,а аз ще търся оферти за мен за инвизалайн,ако мога да мина с брекети ще е супер,но със сигурност няма да е за 3000 лв ,защото моят проблем е сложен и ако се доближат офертите слагам  невидимите.

Въпросът е не дали са по-скъпи алайнерите, а дали са толкова ефективни както брекетите.
За да може хора, които са решили да платят,  дори и със заем, да са сигурни , че резултатът ще е такъв какъвто трябав.
Ние не обсъждаме цената, която е лесна да се разбере, а ефективността на алайнерите.
Има меницински причини за невъзможност носене на брекети от някои хора .

# 269
  • Мнения: 367
Аз се оказах права,че постоянните ритейнъри при мен няма да са достатъчни. Задните зъби-особено 4ти,който при усмихване се вижда влезе навътре и сигурно ще продължава. Според вас ортодонта би ли поел отговорност за това?

Общи условия

Активация на акаунт