Отговори
# 285
  • Мнения: 5 059
Това е само лихва,но не е така,както си мислите вие.Тя е приспадната от общата сума.Не знам как да го обясня.Просто ще го кажа така- лихвата ,която ще се плати общо накрая е еднаква с тази,която бихте платили и в друга банка,където не са"гратисни" първите месеци.
Покрай ИК научих едно нещо- никога не се гледа текущото положение,месец.Важно е да се следи накрая какво се плаща.

# 286
  • Мнения: 56
Четох мненията от тази тема и малко от предната (по-актуална информация) и за застраховките останах с впечатление, че е просто въпрос на лична "нужда". Някой смятам, че не им е нужна застраховка понеже остава малко време до изплащане на кредита и т.н. Може аз да пропускам нещо, но не видях нищо конкретно общоприето за застраховките към банка като цяло.

При ЦКБ застраховките са (уж) за тяхна сметка. Вчера гледах пак условията и видях само "Когато падежът на вноската е в неприсъствен ден и тя не бъде погасена най-късно на първия следващ работен ден, сумата се отнася в просрочие от последния." При УниКредит има 31 дни период, в който да погасиш вноска, но не се ли води този период пак в просрочие?.

Ще ида да искам оферта също от Пощенска, но доколкото знам навсякъде вече лихвите за ипотечни кредити са плаващи, най-много за 1-3 години да е постоянна лихвата.

В Уникредит за 20 години 31% са лихвите, който ще върна, а таксите са 9% от изтеглената сума.

Тези от вас, със скорошни ИК в София - как ви беше оценен имота - по-високо, по-ниско или равно с продажната цена?

# 287
  • Мнения: 67
Ами те трябва да си погледнат погасителния план и да си видят дали намалява главница или не, в тези два месеца. Т.е. Да не би да се плаща само главница? Аз имах такава промоция преди доста години, в същата банка. Плащах една година само главницата, която си намаляваше от общата стойност на кредита..... та вижте точно какво са тези 200 лева.... лихва или главница?

Ето така Simple Smile


В този случай се подарятват едни 1к на банката ПРЕДИ да започнеш да си изплащаш кредита.. а булшинството потребители се радват, че първите 2 месеца им е по-леко, докато имат довършителни дейности.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ето едно интересно четиво,за световните тенденции при ипотечните кредити.

"Задава ли се криза? Банки плащат на клиенти да теглят кредити "


https://www.economy.bg/economy/view/36002/Zadava-li-se-kriza-Ban … aTvPID9gvzKsNYSXc

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 14:07 от Мъж с пушка

# 289
  • Мнения: 1 621
Рзполагам с парцел УПИ, което според новия градоустройствен  план е предвидено за отчуждаване. От общината обаче, казват, че това може би ще се случи /ако се случи изобщо/ след около 30 години Simple Smile  Според вас дали ще се намери банка, която да вземе като залог такъв парцел?

# 290
  • Мнения: 9 662
За първи път виждам такава промоция - първите месеци да се плаща само лихва. Това е що-годе възможно, ако на цялата сума за лихви, които трябва да се платят за целия срок, се гледа като константа, но това не е така. Тази сума се променя при промяна на процента, при предстрочно погасяване и какво ли не... не мога да си го преставя лично аз.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 160
Е не е кой знае колко трудно, олихвява ти се цялата главница за съответния брой дни. През това време тя не мърда, няма предср погасяване, няма вдигане на лихвата толкова скоро - нали. 6-месечните изменения на индексите се гледат. Точно подарък за банката си е, мерси на такава промоция.

# 292
  • Мнения: 47 991
Интересно
И аз преди 6 години имах промоция, от друга банка, 6 месеца само главница. Мислех, че тук ще е така. Хитреци.

# 293
  • Мнения: 8 823
Банките искат колкото може по-бързо да си събират лихвата, та измислили въпросната "промоция" за първите два месеца. Но тази промоция  е по-скоро в полза на банката, отколкото на клиента.

# 294
  • Мнения: 1 006
Рзполагам с парцел УПИ, което според новия градоустройствен  план е предвидено за отчуждаване. От общината обаче, казват, че това може би ще се случи /ако се случи изобщо/ след около 30 години Simple Smile  Според вас дали ще се намери банка, която да вземе като залог такъв парцел?

Няма такъв срок за отчуждаване 30 години - за изграждане на обекти е 5г, за техническа инфраструктура е 10г., за озеленяване е 15г. И нататък, че нищо не е ясно в поста Ви пък имате питане, на което ако очаквате да се отговори, най-малко би трябвало да поясните : с какъв документ имотът Ви е предвиден за отчуждаване - би трябвало това да е влязъл в сила ПУП, за изграждането на какво ще се отчуждава, целия ли ще се отчуждава или само част от него, какво имате предвид под "залог" ( може би ипотека) ? и т.н и т.н.  Изобщо ако си говорим така на едро - докато сте собственик можете да правите с имота каквото решите. Иначе, за да е все пак полезен поста ми, както за Вас, така и за други, когато отчужденият имот е обременен с вещни тежести се спазват следните правила:
1. дължимото парично обезщетение в частта му до размера на обезпеченото с ипотека вземане се плаща на ипотекарния кредитор, доколкото вземането му не се предшества от друго такова с предимство за удовлетворение;
2. при наложена върху имота друга вещна тежест дължимото парично обезщетение се внася в търговска банка и служи за обезпечаване на съответното вземане.
Държавата, съответно общината придобива отчуждени имоти без тежести.

# 295
  • Мнения: 4 942
Вече съм с нова фамилия, но това пречи ли за банката като кредита ще е на мъжа ми или вече ще се води общ като го изтегли? Може би само нов документ за семейно положение ще искат.
Ние още търсим и много сме се отчаяли...цените се покачват и няма хубави апартаменти.

# 296
  • Мнения: 8 823
Тинити,
извади си една Декларация за идентичност на лице с различни имена. Ще ти служи не само за този случай, но  и за много други.
Колкото до апартамета, купувай! После ще си го направите както си искате, с пари всичко се прави. Цените няма да падат, знаеш.

# 297
  • Мнения: 5 059
Вече съм с нова фамилия, но това пречи ли за банката като кредита ще е на мъжа ми или вече ще се води общ като го изтегли? Може би само нов документ за семейно положение ще искат.
Ние още търсим и много сме се отчаяли...цените се покачват и няма хубави апартаменти.

Искат документ за идентичност.От общината се вади...май.


По отношение на"промоцията".Това не беше промоция,това бяха условията,а под промоция визирах това,че не платихме онези 200 лв за разглеждане на документи или там каквото беше,вече не помня.

# 298
  • Мнения: 5 248
Здравейте всички! Вклювам се при вас, защото ми предстои теглене на жилищен кредит. До сега не съм имала никакви кредити никога, дори нищо на изплащане не съм купувала  не съм наясно с нищо. За сега съм се ориентирала към Пощенска банка, поради причини срам, не срам ще го кажа -"връзки". Мнения и впечатления имате ли? Кредита, който искам е 60 000, няма да участвам със собствени пари в покупката, врътката я знаете как е.

# 299
  • Мнения: 67
Здравейте всички! Вклювам се при вас, защото ми предстои теглене на жилищен кредит. До сега не съм имала никакви кредити никога, дори нищо на изплащане не съм купувала  не съм наясно с нищо. За сега съм се ориентирала към Пощенска банка, поради причини срам, не срам ще го кажа -"връзки". Мнения и впечатления имате ли? Кредита, който искам е 60 000, няма да участвам със собствени пари в покупката, врътката я знаете как е.


"Връзките" какви условия предлагат? Къде е имота? 60к евро или лева?

Общи условия

Активация на акаунт