Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 3 149
Това е много добър подход, все пак става въпрос за много пари.
Нашият кредит е в ЦКБ, по същата причина ги избрахме - изгодната оферта. Освен хубавото оскъпяване, аз не съм почитател на застраховките живот по кредити и на големите такси при отпускане. Като бонус, доста години работих в тази банка (не скоро, но все пак), та им знам практиките горе-долу. Например с ПФ не са ме занимавали изобщо, от ден 1 казах че няма да го местя.
От ОББ нямам впечатления.

# 646
  • Мнения: 4 940
Ние сме на ОББ, ще видим как ще вървят нещата при тях.
Утре трябва да изпратят парите за погасяне на ипотеката. От там пак чакане. Ще ви се похваля като се настаним. Нямам търпение, още се тревожа нещо да не се обърка, въпреки че сме подписали.

# 647
  • Мнения: 3
Здравейте, има ли някой с Райфайзен банк? Въпреки, че ме одобриха предварително и продавача е представил всичко вече почти 2 седмици няма раздвижване за окончателното одобрение.

# 648
  • Мнения: 3 096
Ние днес изповядахме сделката, бебето беше послушно и изчака да мине важният ден Simple Smile) Още не мога да осъзная случилото се. Може би ще ми стане по-реално като вземем нотариалния акт. В момента забавянето в АВ било около 3-4 дена и силно се надявам в петък да си вземем документите и да ги занесем в банката.

Утре стават точно 2 месеца откак видяхме имота и потвърдихме, че го купуваме.

# 649
  • Мнения: 4 940
Ние днес изповядахме сделката, бебето беше послушно и изчака да мине важният ден Simple Smile) Още не мога да осъзная случилото се. Може би ще ми стане по-реално като вземем нотариалния акт. В момента забавянето в АВ било около 3-4 дена и силно се надявам в петък да си вземем документите и да ги занесем в банката.

Утре стават точно 2 месеца откак видяхме имота и потвърдихме, че го купуваме.
Радвам се, че всичко е миналио добре. Честито!

# 650
  • Мнения: 3 096
Тинити, благодаря! Hug Надявам се да се похваля скоро, че и аз не мога да се успокоя съвсем докато не се финализира абсолютно всичко! Та, те разбирам и теб, ще почакаме още малко Simple Smile

Снежанка, макар и съвсем прясно минала през цялата процедура, много ми се разминава всичко и не мога да кажа за кой етап колко време чакахме. Понеже сме малко нетърпеливи и на зор, се случваше да звъннем на банката и да питаме за текущ статус. Та, може да се обадиш и да питаш какво се случва. Ние случихме на много свестен човек в банката и човекът ни влизаше в положение Blush

# 651
  • Мнения: 4 940
И ние звъним и питаме за всичко. Иначе нещата още повече ще се бавят.

# 652
  • Мнения: 1 897
Освен хубавото оскъпяване, аз не съм почитател на застраховките живот по кредити и на големите такси при отпускане.

Има ли друга причина, освен оскъпяването, заради която сте против застраховка живот?
Питам, защото в Уникредит Булбанк, към която засега сме се насочили застраховка живот е задължителна.

# 653
  • София
  • Мнения: 3 149
Освен хубавото оскъпяване, аз не съм почитател на застраховките живот по кредити и на големите такси при отпускане.

Има ли друга причина, освен оскъпяването, заради която сте против застраховка живот?
Питам, защото в Уникредит Булбанк, към която засега сме се насочили застраховка живот е задължителна.
Аз категорично не съм против застраховката живот, и двамата с мъжа ми си направихме, тоест сме застраховани за 2х сумата на кредита. Но застраховките по кредити не са ми ОК. Да плащам върху пълната сума, а в случай на събитие да се изплати само остатъка, не мерси. Отделно че са скъпи и е мътна и кървава какво покриват. На УниКредит съм чувала че са добри покритията,но само съм чувала.
Най-евтината застраховка към кредит от нашите оферти беше 60 лв/месец. Това са 720 на година, за толкова пари човек може да си направи къде-къде по-добра рискова застраховка. Нашите са около 900 и нещо на година, за 2 пъти по-висока сума, която НЕ намалява.

# 654
  • Мнения: 56
А може ли да кажете къде са ви застраховките?
Аз като проверявам какви са цените на застраховките излиза, че ако направя отделна застраховка за същите покрития, то тя излиза доста по-скъпа, отколкото ако я направя към банката.

Това за остатъчната сума си е минус, но поне първите няколко години от кредита не мисля, че има чак такова значение. Вече към края, когато ти остават 10-20-30хиляди - да, прецакващо е, но доколкото знам (Уникредит) може да си направи застраховка където искаш и да я представиш. Просто държат да я има.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 122
Моя кредит също е към ЦКБ и съм доволна до момента. Само ме дразни, че за всяко теглене ми удържат по 0.20 лв. от техен банкомат и по 1 лв. от друг. Много е неизгодно.
И в моя договор го има това, че ако просроча 1 ден сумата ми става изискуема - цялата, но аз си правя сметката и до момента не съм закъсняла, а и ми се струва безумие, но всеки си определя условията.
При мен везните наклониха към ЦКБ заради крайната сума за връщане след определения срок.

# 656
  • Мнения: 1 897
За Уникредит:  застраховка имот можеш да сключиш другаде - стига да отговаря на определени условия, на които държат. Застраховка живот държат да е при тях.
Това  е информация от преди няколко месеца при предварителните ни разговори за евентуално кредитиране.

# 657
  • Мнения: 3 096
И при нас условията на ЦКБ бяха по-добри, но процентът на финансиране на панелки беше по-нисък - 75%, докато в ОББ беше 85%. Подобно на ЦКБ беше и положението в Алианц, иначе не им бяха лоши останалите условия.

# 658
  • София
  • Мнения: 3 149
А може ли да кажете къде са ви застраховките?
Аз като проверявам какви са цените на застраховките излиза, че ако направя отделна застраховка за същите покрития, то тя излиза доста по-скъпа, отколкото ако я направя към банката.

Това за остатъчната сума си е минус, но поне първите няколко години от кредита не мисля, че има чак такова значение. Вече към края, когато ти остават 10-20-30хиляди - да, прецакващо е, но доколкото знам (Уникредит) може да си направи застраховка където искаш и да я представиш. Просто държат да я има.
В НН сме.

# 659
  • Мнения: 56
За Уникредит:  застраховка имот можеш да сключиш другаде - стига да отговаря на определени условия, на които държат. Застраховка живот държат да е при тях.
Това  е информация от преди няколко месеца при предварителните ни разговори за евентуално кредитиране.

Не бях сигурна коя е задължително да е при тях.

А някой знае ли на коя банка как ѝ е формира лихвения процент ?
Сега видях, че на Уникредит е ОДИ + надбавка, като ОДИ в момента е 0.08%. То при ГЛП 2.80% значи фиксираната надбавка е 2.72% ?

Тези с EURIBOR как се формират? Кое е по-добре/по-зле?

Общи условия

Активация на акаунт