Епилепсия - ТЕМА 26

  • 48 005
  • 721
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 607
Romanol , тази гривна дали хваща леки пристъпи, незабелязващи се от нас, абсанси или психомоторни пристъпи, ако е така, защо да се мъчим с ЕЕГ примерно, при хеперактивни деца. Много ми е важно да знам, че моето дете не дава да му правят ЕЕГ в момента.  Ясно е, че се прави да се видят вида пристъпи.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 23:57 от beo

# 481
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Romanol , тази гривна дали хваща леки пристъпи, незабелязващи се от нас, абсанси или психомоторни пристъпи, ако е така, защо да се мъчим с ЕЕГ примерно, при хеперактивни деца. Много ми е важно да знам, че моето дете не дава да му правят ЕЕГ в момента.  Ясно е, че се прави да се видят вида пристъпи.

Не за конвусивни пристъпи е, ако няма конвулсии не ги лови.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте.
Ние много се влошихме смятам да взема гривна Empatica.
Помня че някой беше ползвал от тук. Ако може да споделите дали има ефект.
И ако не я ползвате вече съм съгласна да я купя на втора ръка.
Сина ми има - ако са конвулсивни на крайника, на който е гривната ги хваща. Примерно, ако е на лявата ръка, но се тресе само дясната - много рядко хваща, но ако се разклата ръката, на която е гривната хваща винаги.

# 483
  • Мнения: 183
Здравейте.
Ние много се влошихме смятам да взема гривна Empatica.
Romanol, съжалявам да го прочета. Много сили ти пожелавам.

# 484
  • Мнения: 15 219
Здравейте, мили майки. Преди време споделях тук за дъщеря ми, която получи много тежка реакция към Левебон. 6 месеца по- късно се оправи практически напълно, като изключим известна емоционална нестабилност, но то може и да е от пубертета.
Скрит текст:
Отново е на конвулекс (предишното  лекарство), половин доза, пристъпи няма. Не знам какво ще правим в бъдеще. Тя го понася добре, но нали бил рисков за момичетата. Явно ще се мисли за алтернатива, на каква? И вече не знам при кого да я водя. Обиколили сме всички "светила" в България и честно казано,  имам си вече едно на ум за всеки от тях. Един й увеличаваше безогледно дозата до пълно затъпяване, друг искаше да мине на ривотрил без никаква нужда, а трети й изписа този ужасен Левебон без никакви предварителни изследвания и настояваше да продължи, въпреки че тя спря ходи, изпадна в тежка нервна криза, получи алергия и се тресеше от ужасни тикове. Спрях го самоволно на 5-ия ден, но й трябваха 3 месеца, за да се възстанови. Редовно проследяващата я лекарка отричаше категорично до е било реакция към новото лечение, искаше да я слага на антипсихотици. Имам чувството, че няма на кого да се доверя в България. Не мога да си правя експерименти с детето ми, особено като видях колко е крехък балансът. Пожелавам на всички стабилно състояние и нормален живот на дечицата ви.
Същата беше ситуацията и при нас с Левебона - увеличава се дозата, увеличават се и пристъпите и стават по силни и в серия.
Също бях много притеснена от Клонарекса/Ривотрил. Изписаха й 0.75 мл на ден, както и  Депакин, и Финлепсин. В момента ми прави единични сравнително леки пристъпи. Има и светли дни.

Имам две опаковки Трилептал - една 300 и една 600 мг. Ако някой има нужда - подарявам.

# 485
  • Мнения: 5
Здравейте!
Рядко пиша, но да си кажа...
Ние бяхме на поредно ЕЕГ. Няма подобрение, влиза в статус и включиха трети медикамент. Много се притеснявам от вредата, която нанасят тези лекарства. Почна да изостава в сравнение с връстниците си. Понякога забравя точната дума, а за нервността и избухливостта не ми се говори дори ☹️
Вече не знам какво да правим. Чувствам се смазан от това, че съм без помощна ☹️

# 486
  • софия
  • Мнения: 376
Всички се чувстваме така. Изоставането си е факт. Нервността и хиперактивността с времето като че ли намаляват.
Кураж момиче. Трябва да си силна.
Ние също сме на 3 медикамента и слава богу вече вървим към намаляване. Не го мисли толкова.  Важно е да изчисти ЕЕГ . И ние бяхме в статус  със загуба на говор и все още не може да преодолее последствията. Предпочитам да си пие лекарствата и да е добре въпреки изоставането, отколкото да мина отново през това което преживях.
Стискам палци.

# 487
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Здравейте!
Рядко пиша, но да си кажа...
Ние бяхме на поредно ЕЕГ. Няма подобрение, влиза в статус и включиха трети медикамент. Много се притеснявам от вредата, която нанасят тези лекарства. Почна да изостава в сравнение с връстниците си. Понякога забравя точната дума, а за нервността и избухливостта не ми се говори дори ☹️
Вече не знам какво да правим. Чувствам се смазан от това, че съм без помощна ☹️

Трябва да се държите, заради детето. Знам, че не е успокоение, но не сте единствена. Пишете тук, ако дойде в повече, все някой ще се включи за помощ. Успех!

# 488
  • Мнения: 774
Здравейте , за съжаление и при нас изоставането си го има. Има дни когато напълно изключва. Елементарни неща с които се справя в ежедневието понякога са му  доста трудни. Опитвам се по някакъв начин да наваксваме , пишем , четем , смятаме , но  е доста трудно. И той стана доста раздразнителен на моменти , сънят му нощем също се промени. Има дни когато е като парцал, Особено пък от новото лекарство Левебон 1000. Кошмарно бе. Но няма как трябва да се борим. Понякога плачем от безизходица , друг път се смеем от малкото постигнато нещо.

# 489
  • Мнения: 15 219
За нервността и избухливостта, мога да кажа, че с порастването намалява. Усилията ми винаги са били насочени към възпитаване на търпение. Ако има търпение да изслуша какво казва отсрещния, ще може да реагира правилно - това, го повтарям години, защото то не е чуло какво му казват и вече не е съгласно и бум.
Иначе, съм плътно до детето. Успява да се справя, но с малко повече обяснения, повече "тренировка". Има много ситуации, в които се обърква и не знае какво да прави, но с времето се трупа опит.
Мисля, че писах, но от м.юни е пак на три медикамента, за сега има леки пристъпи и бързо се изморява - психически, но полага усилие.
Завърши училище, но не я искат никъде на работа /не мога да скрия епилепсията/, дори психоложката от бюрото по труда ми каза в прав текст, че тя не може да се справи с нищо. Трудно е, но все някак се намират изходи.

non4eto0,
Нали замествахте Депакина с Ламиктал! Сега и Левебон ли добавиха?

# 490
  • Мнения: 774
Да, но не му повлия добре още в началото на терапията. И го спряхме. Невроложката сама се убеди колко зле му действаше. Той просто не можеше нито да пази равновесие , наистина бе като дрогиран от него.
 

# 491
  • Мнения: 15 219
Сега само на Левебон ли сте?
При нас никак не повлия добре.

Запознах се с човек - възрастен вече. Комбинация - Депакин -1000 мг, Левебон 3000 мг, дневна доза и се чувства много добре.
Всичко е индивидуално.

# 492
  • Мнения: 774
Да , само на Ламиктал100. При синът ми имам чувството  , че комбинация от няколко вида лекарства не му се отразяват добре. Преди пиеше Депакин и Ривотрил и бе същата работа. Или дозата е по-голяма. Незнам.

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Да , само на Ламиктал100. При синът ми имам чувството  , че комбинация от няколко вида лекарства не му се отразяват добре. Преди пиеше Депакин и Ривотрил и бе същата работа. Или дозата е по-голяма. Незнам.
Или заболяването е такова. Сина ми е по същия начин - трудно схваща някои неща, особено като са по-завъртяни. Лесно се уморява и не може да си контролира импулсите. Ние сме на Ламиктал, Леветирацетам, Трилептал и Фризиум. Скоро може би ще спираме Трилептала, защото са му много препаратите и поне 2 от тях не работят според лекаря.

# 494
  • Мнения: 9 877
мили мами,
аз преди много време бях писала, че при моя син конвулексът направи чудеса. Беше ужасно нервен, пищящ и прочие. Тръшкаше се на земята посред пътя, и хич не му пукаше. У дома беше в състояние 40 минути без да спре да си блъска главата в каквото намери - в пода, в шкафче, в стол, в масата - ??? - няма значение.

Откакто почна да пие конвулекс, се промени драстично. Стана нормално дете, пищенето като обезумяло отшумя постепенно.

Не знам дали на всички помага, но при нас беше уникално подходящо. Дано и при вас се намери решение.

Общи условия

Активация на акаунт