Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Епилепсия - ТЕМА 26

• 27 757
  • 562
  •   2
Отговори
# 555
  • Стара Загора
Здравейте, ако това ви прозвучи успокоително. Синът ми има за 4 години общо три такива гърча. Те са и единствените. Други не прави , няма данни за друг вид епилепсия . Питала съм възможно ли е да е имал малки по време на сън , които не сме забелязсли.Всички невролози са единодушни, че данни за други няма .Ако прави ще са големи, при нас първия път беше 30 мин в гърч, докато дойде бърза помощ и вземат мерки. Сам не излиза  от тях . От година и половина е с медикаменти и не е имал.ЕеГ са му чисти и казаха, че ще ги израсте с узряване на нервната система. Сега е на 7 г.На мен ми трябваше време да се съвзема след първия гърч , беше много страшно. Но намерих ресурси в себе си и се справих . Не съм го мислила и след 2 рия и след третия и сега нямам притеснения, че ще се оправи , знам го !

# 556
scream2, при моя син гърчовете бяха също много продължителни независимо от Диазепама. Стигало се е и до един час. С подходящия медикамент овладяха епилепсията и повече от 2г. и половина не е имал пристъпи.
На първо място намерете добър невролог, той ще прецени как да действа.

# 557
Момичета,валите деца имат ли главоболие. Моя син от 4год е с епилепсия. Правени му е ядр всичко е ок. Но от тогава е с главоболие. Предибяха рядко,но сега смениха лекарството и доста често е с главоболие. Започнах да се притеснявам вече.

# 558
Момичета,валите деца имат ли главоболие. Моя син от 4год е с епилепсия. Правени му е ядр всичко е ок. Но от тогава е с главоболие. Предибяха рядко,но сега смениха лекарството и доста често е с главоболие. Започнах да се притеснявам вече.
Възможно е след нощен пристъп сутрин да има главоболие.

# 559
Благодаря за птговора,но той няма пристъпи от 4 години. Главоболието е най вече вечер. Повръща и след това е по добре и на сутринта му няма нищо.

# 560
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
Благодаря за птговора,но той няма пристъпи от 4 години. Главоболието е най вече вечер. Повръща и след това е по добре и на сутринта му няма нищо.
Консултирайте се с невролог, да не би да е мигрена?

# 561
Консултирайте се с невролог, да не би да е мигрена?
Това ще направя,но все пак реших да питам дали има и други като нас. Питах веднъж той каза ,че е възможно и да е страничен ефект от хапчетата. Сега пак ще говоря с него,че започнах да се притеснявам.

# 562
Главоболието може да е от умора. При моето дете поне е така. Често се случва да има главоболие, но лесно се изморява. Лекарството също може да има значение.
Мен би ме притеснило повръщането, след което му олеква. Това трябва да се сподели с невролог или наблюдаващия лекар.

Общи условия

Активация на акаунт