Епилепсия - ТЕМА 26

  • 47 860
  • 721
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 28
Здравейте, предстои ми преосвидетелстване пред комисия, някакви съвети и въпроси, които да задам или очаквам ще ми бъдат от полза?

Благодаря Ви!

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте,
Останаха ми няколко кутии Трилептал от 300 mg и от 600 mg, тъй като не го използваме вече. Ако някой в района на Пловдив има нужда - да ми пише лично съобщение.

# 632
  • Мнения: 15 204
И аз имам Трилептал от 300 - 4 опаковки и от 600 - 1 опаковка. Срок на годност 07.22 г.
Предоставям ги безвъзмездно.

# 633
  • Мнения: 26
Здравейте , предстои ни хоспитализация в Св. Наум при доц . Божинова . Детето ми е на година и половина . Може ли някой да ми даде подробности като например дали наблизо има стол за хранене , тъй като няма как от Варна да помъкна храна за три дни за детето , заплаща ли се престоя на родителите , може ли бащата да присъства , за друго не се сещам . Ако може някой да ми обясни подробно какво ни предстои . Благодаря предварително !

# 634
  • Мнения: 14 072
Има барче срещу отделението, което работи до 17.00 часа. Готвят вкусно. Иначе аз ходя извън болницата, където има магазини и пазарче, продават пак готвено, пици, бургери и вкусни палачинки. Майката не заплаща нищо за престоя, но спи с детето на едно легло. Бащата не може да остане. Допреди ковида не беше проблем да стоите по цял ден навън, където и таткото може да е с вас. Сега не знам дали има промяна в свижданията и излизанията.
Първият ден ви приемат и е пълна загуба на време. На втория ден ви правят ЕЕГ, кръвни изследвания и нещо друго, ако ви е назначил лекуващият. На третият чакате за резултатите и пак е загуба на време. На четвъртия ви изписват (ако сложат диагноза и преценят, че може да си ходите). Клиничната пътека е три дни минимум и ви държат толкова, макар реално да вършите нещо втория ден.

# 635
  • софия
  • Мнения: 376
Дара го е обяснила много точно. Може да се излиза свободно и сега. Дано няма много хора, че тази седмица беше пълно. Вземи си повече мокри кърпи.

# 636
  • Мнения: 2 193
Има хладилник в столовата, който се ползва от пациентите.Ако детето е на АМ може да стоплят вода сестрите или санитарките.

# 637
  • Мнения: 26
Благодаря на всички за отговорите . А наистина ли няма вариант таткото да е с нас . Ще ми трябва подкрепа , понеже съм голяма паника . Опитвам се да се успокоявам , но мине трудно и ще мине по- добре той да е с нас .

# 638
  • Мнения: 14 072
Той може да е с вас за изследванията, да се разхождате, да постои в стаята, но като цяло не е препоръчително да стои по цял ден, защото ще притеснява другите майки. По минимум три майки са в стая, когато е препълнено отделението. От два до четири и вечер след осем някъде, абсурд да му позволяват да стои. Но през останалото време може.

# 639
  • Мнения: 683
Първо минавате през информация или регистратура, след това  кабинета на д-р Томов,първата сграда в ляво.Преглежда детето и сваля анамнеза.После отивате в сградата на детска неврология,2-ри етаж.Има много красиви градинки,шадраванчета,водопадчета.
Ключът за банята стои при сестрата.В нашата стая имаше мивка,но не би ви свършила работа да измиете дупето на бебето. За тв се заплаща + 10лв за дистанционно,които ви връщат,когато го върнете.Тоалетните са много мръсни и много миришат.ЕЕГ на моето дете направиха в деня на приемането,кръв следващата сутрин на гладно и жадно.За визитация ви повиква лекуващия лекар и отивате в кабинет,където има други лекари,може да има и студенти.Носете всички изследвания и епикризи. Трябва точно да обясните какво се е случило.Ние по цял ден бяхме навън,ат 2 до 4 заключват,освен ако проферката няма прегледи.Вечер в 22 ч заключват.Сутрин около 7 мият коридора и на разрешават да се минава по него.Има кафе автомат на първия етаж.Много майки пушеха в тоалетната.Много е топло.Вземете си разклонител, за да има къде да си зареждате тел.Имаше сем с близнаци,носеха кошари, малко им се поскараха. Ние бяхме на малко и тясно легло.На храната не разчитайте много.
Имаше бащи,които бяха с децата и майките по цял ден,но само пред сградата.Определено вашият мъж може да присъства на прегледите и визитациите.Вие разписвате няколко документа за информирано съгласие.Питайте лекарите всичко,което ви интересува.Не обръщайте внимание на д-р Колева,понякога е много груба,но е разбираемо.Старшата сестра минава всяка сутрин да проверява стаите-да няма нищо по земята,да е разтребено.Нашата стая е чистена 1 път.
Това се сещам.Лежахме там от 22.06 до 25.06.21
Питайте ако ви интересува още нещо.

# 640
  • Мнения: 26
Първо минавате през информация или регистратура, след това  кабинета на д-р Томов,първата сграда в ляво.Преглежда детето и сваля анамнеза.После отивате в сградата на детска неврология,2-ри етаж.Има много красиви градинки,шадраванчета,водопадчета.
Ключът за банята стои при сестрата.В нашата стая имаше мивка,но не би ви свършила работа да измиете дупето на бебето. За тв се заплаща + 10лв за дистанционно,които ви връщат,когато го върнете.Тоалетните са много мръсни и много миришат.ЕЕГ на моето дете направиха в деня на приемането,кръв следващата сутрин на гладно и жадно.За визитация ви повиква лекуващия лекар и отивате в кабинет,където има други лекари,може да има и студенти.Носете всички изследвания и епикризи. Трябва точно да обясните какво се е случило.Ние по цял ден бяхме навън,ат 2 до 4 заключват,освен ако проферката няма прегледи.Вечер в 22 ч заключват.Сутрин около 7 мият коридора и на разрешават да се минава по него.Има кафе автомат на първия етаж.Много майки пушеха в тоалетната.Много е топло.Вземете си разклонител, за да има къде да си зареждате тел.Имаше сем с близнаци,носеха кошари, малко им се поскараха. Ние бяхме на малко и тясно легло.На храната не разчитайте много.
Имаше бащи,които бяха с децата и майките по цял ден,но само пред сградата.Определено вашият мъж може да присъства на прегледите и визитациите.Вие разписвате няколко документа за информирано съгласие.Питайте лекарите всичко,което ви интересува.Не обръщайте внимание на д-р Колева,понякога е много груба,но е разбираемо.Старшата сестра минава всяка сутрин да проверява стаите-да няма нищо по земята,да е разтребено.Нашата стая е чистена 1 път.
Това се сещам.Лежахме там от 22.06 до 25.06.21
Питайте ако ви интересува още нещо.

Много,много благодаря за пълния отговор ❤️
Кръвта венозна ли е ? Че моето детенце направо се захласва от вземане на венозна кръв и това е нещото , което най много ме притеснява от целия престой .

# 641
  • Мнения: 683
Венозно е,да.Има едва нисичка сестра,уникално взе кръв.Имайте предвид, че детето може да е обедводнено(защото се взема на жадно) и може да се пукат веничките, но не е по вина на сестрите.
Желая успех!

# 642
  • Мнения: 715
Здравейте! Някой да има останал леветиракон който няма да ползва. Увеличиха ни дозата и не всичко минава по протокола и се налага да купувам. Ще съм много благодарна.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте! Някой да има останал леветиракон който няма да ползва. Увеличиха ни дозата и не всичко минава по протокола и се налага да купувам. Ще съм много благодарна.
Аз имам Леветирацетам на хапчета по 500 mg ако ще ви свърши работа. Ние го спряхме, защото не работеше и ми останаха таблетки.

# 644
  • Мнения: 715
Здравейте! Някой да има останал леветиракон който няма да ползва. Увеличиха ни дозата и не всичко минава по протокола и се налага да купувам. Ще съм много благодарна.
Аз имам Леветирацетам на хапчета по 500 mg ако ще ви свърши работа. Ние го спряхме, защото не работеше и ми останаха таблетки.
  много благодаря, но детето е на сироп.

Общи условия

Активация на акаунт