Епилепсия - ТЕМА 26

  • 47 767
  • 721
  •   1
Отговори
# 390
  • софия
  • Мнения: 376
Кое е изчезнало? Сутринта купих Конвулекс, Клонсрекса и Левебон. Имаше си. Може би от тази аптека купувам само аз тези и са имали от преди. Аз имах, но взех пак, че не знае какво ще се случи.

# 391
  • Мнения: 773
Може би е така само в провинцията, в малките населени места. Няма Ламиктал , няма Депакин хроно, както и други лекарства., Лошо е ,че макар и няколко аптеки една само успяваше да ни снабди с ламиктал.

# 392
  • София
  • Мнения: 76
И Депакин Хроно ли няма?

# 393
  • Мнения: 2 189
Ако искаш напиши какви лекарства ти трябват, утре ще проверя и ако има ще купя и изпратя.

# 394
  • София
  • Мнения: 76
Благодаря Ви засега имам ,защото си купихме от Турция . Ако е започнал да изчезва явно ще трябва да търся да си поръчвам,защото това е новото ни лечение. Силно се надявам да има ефект

# 395
  • Мнения: 5
Здравейте!
Нова съм в темата и  в момента нямам възможност да прочета назад,но искам да помоля,ако някой от вас или детето и е приемало Осполот да сподели мнение и имало ли е странични ефекти. Благодаря ви и бъдете здрави!

# 396
  • Мнения: 182
Здравейте!
Нова съм в темата и  в момента нямам възможност да прочета назад,но искам да помоля,ако някой от вас или детето и е приемало Осполот да сподели мнение и имало ли е странични ефекти. Благодаря ви и бъдете здрави!
Ние имаме опит с осполот. Това е лекарството, което се изписва в Европа за Роландова епилепсия и доколкото знам, действа добре. Но при нас това просто не беше правилната диагноза, така че нямаше ефект, нямаше и странични ефекти. Обикновено ако лекарството е подходящо, пристъпите спират веднага. Успех!

# 397
  • Мнения: 5
Здравейте!
Нова съм в темата и  в момента нямам възможност да прочета назад,но искам да помоля,ако някой от вас или детето и е приемало Осполот да сподели мнение и имало ли е странични ефекти. Благодаря ви и бъдете здрави!
Ние имаме опит с осполот. Това е лекарството, което се изписва в Европа за Роландова епилепсия и доколкото знам, действа добре. Но при нас това просто не беше правилната диагноза, така че нямаше ефект, нямаше и странични ефекти. Обикновено ако лекарството е подходящо, пристъпите спират веднага. Успех!

Благодаря!

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Здравейте , почвам наистина да се притеснявам с намирането на лекарствата за епилепсия. Вие как се справяте с набавянето им. Колко аптеки посетих отговорът е един и същ "'Няма . Покрай този коронавирус  няма лекарства.'' Наистина се притеснявам и не знам какво да правя.
И в Пловдив няма. Аз имам някакви малки запаси, но ако скоро не заредят ще стане проблем. Трилептал перманентно няма, Ламиктал чат пат се намира, Левебон също има чат пат. Като цяло стана доста тегаво и не се знае защо няма. Няма в склада, няма в склада, ама защо няма в склада - никой не казва. Нали имаше някаква асоциация на децата с епилепсия? Няма ли да излезнат с едно отворено писмо до телевизиите, особено в духа на реториката, че изказването за липса на лекарства било лъжа.

# 399
  • Мнения: 2 305
Аз съм с уговорка в аптеката и до сега винаги е имало. Предстои ми след Великден да взимам пак, дано да има. За конвулекс става дума. Имам запас за може би месец ако се случи да няма.

# 400
  • Мнения: 5
Бихте ли ми предложили добър детски невролог в гр.София?
Предварително ви благодаря!
Бъдете здрави!

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 00:54 от berry

# 401
  • Мнения: 607
Здравейте, бихте ли споделили,  лекарството Ламиктал за какви пристъпи се изписва? Дава ли се примерно при епилепсия с пристъпи, като  объркване, неадекватно поведение, тичане .
Благодаря.

# 402
  • Мнения: 182
Здравейте, бихте ли споделили,  лекарството Ламиктал за какви пристъпи се изписва? Дава ли се примерно при епилепсия с пристъпи, като  объркване, неадекватно поведение, тичане .
Благодаря.
Ламиктал (Lamotrigin) се дава при парциални пристъпи. Те могат да се проявят и като объркване, проблеми с говора, халюцинации, дори гадене и повръщане. Въпреки описанието на страничните ефекти, което звучи доста сериозно, съм чувала само добри отзиви - лекарството действа и се понася добре.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Ламиктал (Lamotrigin) се дава при парциални пристъпи. Те могат да се проявят и като объркване, проблеми с говора, халюцинации, дори гадене и повръщане. Въпреки описанието на страничните ефекти, което звучи доста сериозно, съм чувала само добри отзиви - лекарството действа и се понася добре.
Трябва да се въвежда и повишава много бавно дозата и най-важното да се следи за обриви, защото те могат да стигнат до животозастрашаващо състояние. Сина ми взима максимална доза в момента и като страничен ефект има като понапредна в дозата, че не спи добре и сънува адски много.

# 404
  • Мнения: 182
Ламиктал (Lamotrigin) се дава при парциални пристъпи. Те могат да се проявят и като объркване, проблеми с говора, халюцинации, дори гадене и повръщане. Въпреки описанието на страничните ефекти, което звучи доста сериозно, съм чувала само добри отзиви - лекарството действа и се понася добре.
Трябва да се въвежда и повишава много бавно дозата и най-важното да се следи за обриви, защото те могат да стигнат до животозастрашаващо състояние. Сина ми взима максимална доза в момента и като страничен ефект има като понапредна в дозата, че не спи добре и сънува адски много.
Да, това за кожните реакции е вярно, но може да се избегне. При нас дозата е също много висока, но няма странични ефекти. Последно пробвахме Вимпат и го спряхме заради прилошаване, повръщане, припадъци и предизвикване на пристъпи.

Общи условия

Активация на акаунт