Бракът и любовта

  • 2 642
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
съгласна Simple Smile, обаче тогава не схащам идеята на темата

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ми гореизброените причини могат да доведат както до брак, така и до съвместно съжителство. Кое не схващаш?  Grinning

# 17
  • Мнения: 7 640
интересно ти е хората като се женят защо го правят ли

# 18
  • Мнения: 1 006
Сега да поясня. Аз много харесвам мъжа си/втория/ и до сега е така, но в началото не бях влюбена, просто ми липсваше присъствието му, разговорите с него и т.н. Много по-късно се влюбих в него и съм малко гузна, защото той си беше влюбен от самото начало.
Сега се чувстваме прекрасно и двамата.
А при първия ми брак бях лудо влюбена, оженихме се и след една година последва развод.

Дара, много се радвам за теб, наистина   bouquet Дано не си някакво изключение.

Говоря, като се абстрахирам от развитието на нещата при теб.Според мен, ако си с един човек, това означава, че си влюбен и го обичаш - поне в началото.Може би е било така и при теб, но подсъзнателно.Любов не се научава и поражда на сила, не се замества с друга любов или жалко подобие на нея по-точно.Съжителство или брак не бих сключила като сделка, спасение, изход от нещо или потушаване на друго.Само по любов, защото тя движи всичко около нас.Друг е въпроса в какво се развива или превръща след години, но тя е основата и първопричината лично за мен.

# 19
  • Мнения: 1 629
Според мен, любовта никога не е била водещ мотив при сключването на брак. Бременността е поне три дължини пред нея Peace

# 20
  • Мнения: 221
Според мен, любовта никога не е била водещ мотив при сключването на брак. Бременността е поне три дължини пред нея Peace

чак никога...
аз не познавам хора (които са се оженили в последните няколко години) и това да не е било "по принуда" -  че жената е бременна..
макар че реално бракът нищо не ти гарантира.. просто една хртийка..

# 21
  • Мнения: 7 837
Натискът на родителското тяло, също играе роля. Селянията все още не е изкоренена в БГ и много приятели изгоряха в името на семейния морал...

# 22
  • Мнения: 6 167
според мен зависи на колко години са младоженците.
ако трябва да изляза от любовта, като основна причнина ...

в различните възрасти има и съответните преобладаващи причини
по-младички ( под 25 примерно) се женят повече от любов, от забременяване, от натиск на родители със селски манталитет, или защото така трбява след като се завърши училище, университет и тн, или защото си мислят, че е дошло времето

по-възрастничките вкарват малко повече мозък при избора, повече изисквания към партньора, повече мислене при взимането на решение и тн. повече прагматизъм, повече мерене на това кой какво би дал материално в един брак и тн.



# 23
  • Мнения: 5 577
Хората сякаш приемат брака като задължение, като нещо общоприето и затова отлагат. Поне около мен.  Thinking

# 24
  • Мнения: 5 622
В брака най-важно е приятелството, по-късно може и да се влюбите в партньора си . Wink


Абсолютно НЕ съм съгласна! Това за мен не важи. Аз не съм ли влюбена в човека до мен, с течение на времето, не само, че няма да мога да се влюбя в него, ами и най-вероятно ще започне адски да ме дразни и ще го намразя. Не е за мен тая работа. Но познавам хора, които се ожениха, защото човека е "добра партия" (например капитан на кораб. Хем носи пари, хем го няма, че да те дразни  Crazy )

# 25
  • Мнения: 5 577
В брака най-важно е приятелството, по-късно може и да се влюбите в партньора си . Wink


Абсолютно НЕ съм съгласна!

И аз! Ей, много взехме с тая БУБА да сме на едно мнение в последно време.  Wink

Как така приятелството най-важно, абсурд! Може да не е любов, но пък приятелство.
Моите приятели са мъже, ама не бих се омъжила за тях.  Crazy

Може например да е свестен човека, да е сериозен, отговорен ... пък любовта после.  Peace

Тъй мисля аз де.

# 26
  • Мнения: 1 006
Според мен, любовта никога не е била водещ мотив при сключването на брак. Бременността е поне три дължини пред нея Peace

Това е адски тъжно и рисковано според мен, особено, ако детето е заченато случайно.В никакъв случай не абсолютизирам нещата.Има и случаи, когато бременноста и раждането на детето е начало на нечий брак или съжителство и всичко си върви по мед и масло.Но това за мен е изключение.Категорично съм за пробния брак или съжителство и то известно време без наследници, за да се опознаят двамцата и в добро и в зло.

# 27
  • Мнения: 2 353
  По принцип нещата никога не са така изчистени на практика както са на теория. Дали е забременяла случайно или не, дали са се обичали истински или не, дали са искали да се оженят или свекървата е висяла на един крак от балкона...Колкото хора толкова случки. И пробното съжителство невинаги е показателно. Може да живееш с някой сума ти време и след години да се окаже, че никак не си го опознал. На мен ми се е случвало. За мен е по-важна причината, поради която си останал с човека до теб. Тогава е най-важна любовта. Влюбването днес може да го има, утре да го няма, но любовта, която се е доказала с годините не може да е била илюзия, да си взел хвърления от съседа фас за падаща звезда.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 798
Колкото и да си влюбен в някой, точно това, първото, влюбването изчезва. По някое време. Дали ще е след 6 месеца, или след 5 години, къде е разликата? Важното е, да остане любов и след това. Та сега на въпроса, според мен , за да се омъжиш за някого трябва да си сигурен, че освен първичното влюбване, между вас има и още нещо...нещо по-трайно и по-ценно. Защото иначе...може да се събудиш една сутрин и да осъзнаеш, че въобще вече не си влюбен, даже не си разбрал от кога е това и да се чудиш какво правиш с този човек под един покрив въобще. Та малко повечче мисъл преди "подписа" не е излищна никому, мисля аз.

# 29
  • Мнения: 3 818
И аз си мисля като Лени, че зависи от възрастта донякъде.
Ние се оженихме млади, наистина само и единствено от любов. Скъсаха се всички да ни питат дали съм бременна, и познати и приятели, просто не можеха да повярват, че ей така, доброволно е възможно да решим да се бракуваме.

Общи условия

Активация на акаунт