Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 883
  • 825
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 825
Здравейте,  и аз се следя в Щерев,  но вече два пъти влизам в Майчин дом за задържане и съм много доволна. Замислям се  дали да не  раждам там точно заради неонатологията.  Знаете ли дали от Щерев дават необходимата документация за раждане в друга болница?

Разбира се, ще дадат цялото досие!

# 721
  • Мнения: 354
Благодаря за инфоро за Тина Киркова. Знае ли се там кое е нивото на неонатология? Иначе и аз знам, че Щерев има д- ри с Токуда и МД в случай на необходимост. Днес съм на отворени врати в Щерев и ще ги питам до къде са с неонатологията, но не вярвям до края на годината да вдигнат нивото. Мен също ме притеснява това и се колебая къде да раждам...

# 722
  • София
  • Мнения: 231
Извинявай за въпроса, от кое по-точно си доволна там?  И на кой етаж си лежала?
Здравейте,  и аз се следя в Щерев,  но вече два пъти влизам в Майчин дом за задържане и съм много доволна. Замислям се  дали да не  раждам там точно заради неонатологията.  Знаете ли дали от Щерев дават необходимата документация за раждане в друга болница?

# 723
  • Мнения: 19
Извинявай за въпроса, от кое по-точно си доволна там?  И на кой етаж си лежала?
Здравейте,  и аз се следя в Щерев,  но вече два пъти влизам в Майчин дом за задържане и съм много доволна. Замислям се  дали да не  раждам там точно заради неонатологията.  Знаете ли дали от Щерев дават необходимата документация за раждане в друга болница?
Бях на 5 етаж доволна съм от вниманието на  лекарите и акушерките.  Пуснаха ми и доста  изследвания. Бях скептично настроена. Едва ли всички са така,  но аз на такива попаднах. Иначе  си е мизерия в стаите  и общите тоалетни. Има си нужда от ремонт.Аз и от Щерев съм доволна,  но ми идваше много скъпо по 150лв на ден, а аз в Майчин дом влизах на два пъти за по десетина дни и нищо не платих.

# 724
  • Мнения: 1 136
Към раждалите наскоро в Щерев: знаете ли дали имаме право на преглед при неонатолог след раждането? Казаха ми, че в повечето частни болници има и включен преглед за бебчетата.

# 725
  • Мнения: 290
Здравейте момичета,
Раждалите наскоро в Щерев може ли да споделят цени на раждането с всичко необходимо като избор на екип, грижа за новородено? Ползвахте ли пакет за раждането? Доволни ли сте от престоя си там? Трябваше ли нещо допълнително да носите, което клиниката не осигурява?

# 726
  • София
  • Мнения: 231
Аз също лежах на 5 етаж в интензивната част цяла седмица и нито отношението беше като хората, пък за база да не говорим пълна трагедия то ми беше ясно... Както и да е преглътнах го. Но държанието им беше нечовешко. Не бих лежала там повече. Иначе долу в неонатологията всичко е след ремонт и ми казаха, че е много по-добре. Но да всеки има право на мнение както се казва.
Извинявай за въпроса, от кое по-точно си доволна там?  И на кой етаж си лежала?
Здравейте,  и аз се следя в Щерев,  но вече два пъти влизам в Майчин дом за задържане и съм много доволна. Замислям се  дали да не  раждам там точно заради неонатологията.  Знаете ли дали от Щерев дават необходимата документация за раждане в друга болница?
Бях на 5 етаж доволна съм от вниманието на  лекарите и акушерките.  Пуснаха ми и доста  изследвания. Бях скептично настроена. Едва ли всички са така,  но аз на такива попаднах. Иначе  си е мизерия в стаите  и общите тоалетни. Има си нужда от ремонт.Аз и от Щерев съм доволна,  но ми идваше много скъпо по 150лв на ден, а аз в Майчин дом влизах на два пъти за по десетина дни и нищо не платих.

# 727
  • Мнения: 108
Цената на раждане с карта кредо престиж за нормално беше 2040лв. То мисля, че няма опция да избираш по отделно. Макар, че при разбора  на цените аз не би трябвало да плащам пакет за новородено, защото бебето ми не беше при тях, но в крайна сметка ме таксуваха цялата сума.
За безплатен преглед в неонтологията след раждане незнам. В Токуда имахме право на два.

# 728
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
И аз лежах на 5 етаж в МД в отделението, което е на доктор Георгиев (има лек говорен дефект). От него съм изключително доволна. Много добро и човешко отношение предвид това, което се случи с мен. За разлика от тамошната Савова, която е зло. Колкото моята Савова в Щерев е страхотна, толкова онази е ужасна. Но за МД мога да кажа само хубави неща като отношение от персонала. Доктор Кръстева и доктор Георгиев са уникални, както и проф. Слънчева от неонатологията. Направиха всичко възможно да ме спасят.
Обичам доктор Савова от Щерев, но мисля, че ако ме наблюдаваха малко по-често предвид многото ми заболявания, сега изходът щеше да е друг.
Въпреки това, следващото инвитро пак ще е при Савова, защото е добра в това.

# 729
  • Мнения: 354
Здравейте , след вчерашните отворени врати малко инфо:
1. Цената за секцио е 2390лв. , който има карта кредо престиж -100лв. Цената включва всичко- разбивката в сайта е основно , заради допълнителните фондове като на фактурата се разделя на две- избор на екип 900лв и останалото в медицински грижи, които не се изброяват , а се предоставя копие на ценоразписа.
2. Борят се да вдигнат нивото на неонатологията на 2ро, но кога ще стане не се знае.
3. Имат последно ниво на кувиози, но нямат право да реанимират новородени, затова ги насочват с линейка от МД или Токуда. С тях имат договори като основно казаха, че се изпращат към Токуда, ако се наложи. Родилката остава при тях, бебето е в др болница. Ако е в реанимация принципно не се допускало свиждания никъде.
3. Ограничен е достъпът за свиждания- вече може само по 1мовек да влиза като има забрада за децата, понеже са имали случай на доведено болно дете
4. Определено се забелязва стремеж към естественото раждане.
5. Имат нова зала за изписване и услуга фризьор като идеята е да релаксира малко майката, а не да се правят невероятни фризури Simple Smile
6. Осигуряват- нощници, халати, превръзки, четка за зъби и паста, сапун, еднократни чехли, клечки за уши. По спомен имаше и кърпи.
7. Престоят за нормално е 3ношувки , за секцио 4.
8. Имат една ВИП стая, която се плаща допълнително с опцията , че може да има придружител в нея, който да е постоянно там. Останалите стаи са с 1,2 и рядко с 3 легла. Като в единичните се настанява по предварително поискване без доплащане, ако са свободни.
9. Осигуряват помпи- каза, че имат и ел. и ръчни.
10. Преди изписването се организира бързо демонстриране как се сменят пелени и на какво е важно да се обръща при хигиената за момчета/момичета.
11. Идеята е бебетата да се кърмят и се дават на гърда при първа възможност като заедно с това се дохранват при нужда.
12. Бебетата са на три- часов режим , стоят при майката, тоалет се прави от сестрите като може през нощта да не са при вас- по желание.

# 730
  • Мнения: 480
Много благодаря на информацията Rammzes, изключително подробно и звучи супер ☺️

# 731
  • Мнения: 299
Потвърждавам написаното от Rammzes като вече минала оттам преди няколко месеца. Само дето точно след мен въведоха фризьора 😁

# 732
  • Мнения: 135
Като родила там юни месец потвърждавам по-горе написаното, без точка 10."10. Преди изписването се организира бързо демонстриране как се сменят пелени и на какво е важно да се обръща при хигиената за момчета/момичета." . Моя позната, която реди миналата година там също ми каза за подобно нещо , но при мен нямаше такава демонстрация. Относно кърменето, не ми направи добро впечатление , че ни изписаха без да съм пробвала да го кърмя дори веднъж. Бебчо беше на антибиотик , заради някаква инфекция и се хранеше чрез система, след това мина на адаптирано мляко и така докато ни изпишат. Бебето беше 5 дни в болницата , много исках да го кърмя там , но така и не ми дадоха. Няколко пъти ги питах да пробваме и те да добре утре сутрин ще те извикаме и все беше нахранен с адаптирано. Имат спешна нужда от консултант по кърмене.

# 733
  • Мнения: X
В Щерев правят ли Акупунктура?

# 734
  • София
  • Мнения: 3 836
Е, 2390 лв, оляха се просто! Поне неонатологията им да е като хората!...

Общи условия

Активация на акаунт