Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 46 030
  • 825
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 58
Аз съм раждала в Щерев през 2014 и сега юни 2019. АГ са супер, но за престоя след раждането също съм със смесени чувства. Чрез 2014 бях изключително доволна - отношение, внимание, грижи. Сега всички бяха забързани, никой няма време за нищо.

# 706
  • Мнения: 189
При кои лекари раждахте? Защо така бебчетата с инфекции?!
Стискам ви палци да се наместите скоро!
Наложи се да го транспортират, защото беше се нагълтало с околоплпдна води и получи дихателна инфекция. И от Щерев педиатърката каза, че не се наемат да го следят, за това по-сигурно в Токуда.
Но това ми навлече големи неприятности, защото бяхме разделени 10 дни с бебето и съответно в Токуда го хранеха само с шише и адаптирано мляко. И сега вече втора седмица вкъщи не иска да суче от гърда, а освен всичко не наддава нищо от както е изписан, а го храня през три часа а изцедена кърма...
 Относно кърменето да - и аз имах лош опит. Аз бях и без бебе и съвсем незнаех какво да правя като ми слезе кърмата. Само ми се караха, че трябвало да почвам да се изцеждам ама два дни никой не ми показа как. Накрая добре, че се появи моята лекарка и една любезна акушерка, че потръгна малко.
Аз раждах началото на октомври и нямаше никакви козметични консумативи.

# 707
  • Мнения: 299
Зависи много на какви акушерки ще попаднеш за съжаление.
Ходих два дни за индукция, първия от които акушерките в предродилна бяха ужасни.
Втория ден все вдно бях в друга болница- много мили.
В родилното ние стояхме 5 дни, защото бебка се роди 2,200 и трябваше да я изпишат поне с родилното тегло. Имаше само една акушерка, която се държеше малко надменно сякаш. Другите бяха много отзивчиви. Лично при мен идваха по няколко пъти на ден да проверяват дали ми слиза кърмата и да ми помагат ръчно да стимулирам. Помпа ми предлагаха, но аз не поисках. Никога не са ми се карали ако не дам АМ.
Неонатолозите всеки ден в 12 ч ни даваха подробен отчет и отговаряха на въпросите ни.
Това се случва през май- тази година.

# 708
  • Мнения: 3 253
Аз родих юни, консумативи имаше, помпа ми дадоха, педиатърките минаваха и дневна и нощна смяна. За кърменето не мога да кажа - аз бях на 2 вида антибиотик и не съм кърмела. От акушерките съм доволна, аз не знаех въобще как да дам на бебка Ам, а тя спеше през повечето време. Добре, че идваха да ми помагат.

# 709
  • Мнения: 846
Родих в Щерев август. Доволна съм от всичко. Толкова загрижен персонал, че аз се дразнех от постоянното влизане- излизане да питат как сме. По въпроса с кърменето- една от следващите им стъпки за подобряване на обслужването им ще бъде търсене на консултант по кърмене- това каза координаторът на болницата- Биляна. Акушерките наистина са толкова заети, че нямат физическата възможност да обясняват много много. На мен ми показаха, предложиха ми и помпа, препоръчаха ми протектори... Оказа се, че съм с плоски зърна и кърменето е малко по- трудно.
Иначе, консумативи имаше, обезболяващи, постоянна смяна на нощници, протектори и т.н.

# 710
  • Мнения: X
Здравейте,
Искам да ви благодаря за препоръките. В петък бях при д-р Коновалова, а днес при д-р Яначкова - и двете изключително мили и спокойно ми обясниха всичко през целия преглед.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 15:33 от Анонимен

# 711
  • Мнения: 108
Здравейте,
някой знае ли след новото преразпределение на лекарите в болницата дали можеш да продължиш да посещаваш за профилактични прегледи лекарят, който ти е следил бремеността и при който си раждал.
Благодаря предварително!

# 712
  • Мнения: 299
Здравейте,
някой знае ли след новото преразпределение на лекарите в болницата дали можеш да продължиш да посещаваш за профилактични прегледи лекарят, който ти е следил бремеността и при който си раждал.
Благодаря предварително!

Можеш да попиташ АГто си. Аз на профилактичния след раждането я попитах, моята АГ е д-р Арабаджи. Тя ми каза, да си записвам часове при нея отново:)

# 713
  • Мнения: 3 253
Може, аз звънях до кол центъра днес и ми обясниха, че може.

# 714
  • Мнения: 189
На мен пък двама различни ми следят бременността заради новото им разпределение...много интересно как се решава този въпрос, макар че с онлайн записването на часове мога да се запиша при когото си избера
Може, аз звънях до кол центъра днес и ми обясниха, че може.

# 715
  • Мнения: 108
Благодаря ви за отговорите! Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 3 847
Някой знае ли новини за неонатологията? Знам, че е напълно готова и оборудвана, но се чакат някакви разрешителни само.
Много неприятна случка с момичето и бебенце в Токуда. 😕
Апропо, днес бях на отворените врати в Св. София (бившата Тина Киркова). Останах просто очарована. Всичко е ново, ремонтирано, съвременно. Неонатологията им е с последна дума на техниката. Персоналът ми се видя доста адекватен и мил. Плаща се само ако искаш избор на екип - 900 лв и допълнително за ВИП стая. Всичко друго е безплатно и по ЗК.
Доста се замислям дали да не раждам там, въпреки, че се следя в Щерев. Разликата в цената е колосална! А и ако отношението в Щерев е такова... не ми се плащат грешни пари.
Интересно, защо от Щерев не са ползвали неонатологията на Св. София, която им е през 1 улица, а са карали бебчето чак в Токуда?...

# 717
  • Мнения: 480
Някой знае ли новини за неонатологията? Знам, че е напълно готова и оборудвана, но се чакат някакви разрешителни само.
Много неприятна случка с момичето и бебенце в Токуда. 😕
Апропо, днес бях на отворените врати в Св. София (бившата Тина Киркова). Останах просто очарована. Всичко е ново, ремонтирано, съвременно. Неонатологията им е с последна дума на техниката. Персоналът ми се видя доста адекватен и мил. Плаща се само ако искаш избор на екип - 900 лв и допълнително за ВИП стая. Всичко друго е безплатно и по ЗК.
Доста се замислям дали да не раждам там, въпреки, че се следя в Щерев. Разликата в цената е колосална! А и ако отношението в Щерев е такова... не ми се плащат грешни пари.
Интересно, защо от Щерев не са ползвали неонатологията на Св. София, която им е през 1 улица, а са карали бебчето чак в Токуда?...
И мен този въпрос ме вълнува за неонатологията, следя сайта на Щерев, но все още нямат официална информация за това.Като цяло и аз се следя в Щерев, адски съм доволна от моят лекар и само този въпрос с неонатологията би ме спрял да раждам там...

# 718
  • Мнения: 108
Момичета, въпрос на късмет. Може би много рядко се случва нещо подобно като моя случай ( имам предвид, че беше непредвидено и неочаквано). Аз знаех, че  имат сключени договори с Токуда и Майчин дом и ако родиш преди 37 седмица те пращат да раждаш там, но и през ума не ми е минавало, че при преносено бебе може да се получи такова усложнение, че да бъде транспортирано бебето в друга болница.
Въпреки това, не съжалявам, че раждах там, защото много държах да бъде при мъжете я следящ лекар.

# 719
  • Мнения: 19
Здравейте,  и аз се следя в Щерев,  но вече два пъти влизам в Майчин дом за задържане и съм много доволна. Замислям се  дали да не  раждам там точно заради неонатологията.  Знаете ли дали от Щерев дават необходимата документация за раждане в друга болница?

Общи условия

Активация на акаунт