Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 460
  • 787
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 14 623
Очаквам с интерес 2ри сезон на ''Дом за всеки''.Щом за тв формат брокерите нямаха кой знае какво да предложат,значи положението е трагично.Да видим тази година как ще е.

# 316
  • Мнения: 67
..след поредната ‘дупка’ , която видяхме - малки стаи, а големи тераси, ..
Да, тези дни размишлявам върху това - защо строят така? Две стаи се равняват на квадратурата на терасата.
Защото по-лесно да залееш един бетон на терасата, отколкото да правиш вътре квадратура. Която всъщност ти е на една цена при продажбата.

Не става въпрос за лесно, те ако можеха щяха да го направят жилищна площ, самото строителство им е най-евтиното от целия процес. Цели се максимално усвояване на парцела спрямо позволените за строителство параметри. Всички безумия, които виждаме като огромни тераси, скосове, липса на прави стени, това не са архитектурни решения с цел естетика или подобряване на комфорта на живущите, а е с цел достигане на максимална площ на хартия.
Е познавам и забавни хора радващи се на големи тераси .... за по 1500 евро/кв

Скоро гледах един 3ст "мезонет" обявен като 150кв. Оказа се, че това е апартамент последен етаж с избита стълба към покрива (точно над жилището) и този покрив от 45кв.м. е наречен тераса. Всичко това се смяташе на цена 1400 евро.кв. и даже било по проект. Поне като ти протече покрива ще знаеш, че е от твоята тераса и няма да чакаш на някой да ти го оправя Simple Smile
Отделно тези останали 105кв.м. като реална площ се равняваха на по-малко 80кв.м. старо строителство а при старото ще има освен 3 стаи, всяка от които по-голяма от тези в новото  и още една наречена кухня с размерите на спалня в ново, и не ти смятат терасите.
И после като чуя някой да ми прави директни сравнения на кв.м. старо/ново.....

# 317
  • Мнения: 2 357
Е, има и много добро  ново строителство, но цените са почти нереални в момента. Ако искаш и да е на хубаво място ( което аз разбирам да е комуникативно, до метро, до парк , до хубаво училище и не презастроено:)) , то по-добре да мислиш за някоя къща в покрайнините. Половин милион за апартамент в София нещо не ми се дават, даже и да можех да плащам такава ипотека.

# 318
  • Мнения: 9 866
Очаквам с интерес 2ри сезон на ''Дом за всеки''.Щом за тв формат брокерите нямаха кой знае какво да предложат,значи положението е трагично.Да видим тази година как ще е.
аз не съм чула пак да го пускат? Кога и къде?

# 319
  • Мнения: 450
Здравейте!
Оглеждаме жилище в Цариградски комплекс, което отговаря на почти всички наши изисквания... дори след толкова прегледани кутийки и ужасни дупки, чак не ни се вярва, че такъв апартамент изобщо е наличен. За съжаление не е в квартал, който ми е познат и в това отношение не покрива търсенията ни. Потърсих мнения за Цариградски комплекс, но са все стари, от времето, когато тепърва се е изграждал и имам нужда от актуални мнения за района (вълнува ме най-вече сигурността и спокойно ли мога по тъмно да се движа например между комплекса и спирката на метрото).
Благодаря!

# 320
  • Мнения: 2 313
Чувството за сигурност е субективно. Отидете, разходете се и сама преценете.

# 321
  • Мнения: 98
И аз мисля, че е субективно. Аз живея близо до ЦГ и се чувствам ОК по тъмно, но вероятно други хора не биха били ОК. В 3та част на Дружба 2 има доста супер маркети и пътуването до центъра е бързо по Цариградско. Напоследък задръстванията по Копенхаген се увеличиха и вероятно новите блокове също ще допринесат. Има и градски транспорт, но всичко зависи къде искаш да стигнеш (мен ме устройва достатъчно, че да го ползвам понякога). Паркирането ми се струва трудна задача покрай ЦК.

# 322
  • Мнения: 450
Да, ние планирахме разходка из квартала, но се опасявах, че за няколко часа няма да успея да придобия някакво категорично усещане. Благодаря за мненията все пак!

# 323
  • Мнения: 80
Относно Цариградски комплекс в Дружба- Аз живея там от 2010г. Единственият недостатък, който мога да изтъкна е, че паркирането е почти мисията невъзможна, затова бих Ви посъветвала, ако възнамерявате да закупите жилище и имате автомобил да си подсигурите и място за паркиране.
В комплекса си има жива охрана, често минават и патрулиращи полицаи, така че според мен в комплекса и около него сигурността  си е ОК.
Относно задръстванията по Копенхаген, които бяха споменати, те бяха в периода, когато беше затворен Практикер, защото много хора използват да излизат от там на Цариградско шосе. Сега, когато отново е отворен, не бих казала, че има задръствания по Копенхаген.

# 324
  • Мнения: 13 187
Това обсъждали сме го? Чаршафите ме оставят в потрес...

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b154356808481197

# 325
  • София
  • Мнения: 878
Това обсъждали сме го? Чаршафите ме оставят в потрес...

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=
   ..... Toва дали е майтап или някой наистина е сътворил в квартал Витоша това чудо???  "стил 'Версай-Луи XV'" с бокс във всекидневната???

# 326
  • Мнения: 40 865
Обсъждали сме го отдавна. И явно никой не иска да го купи, та още си седи. Странното е, че някой е дал много пари за това нещо, говореше се, че било на Азис. Много удачен пример за лоша инвестиция. Щях да кажа, че иначе цената е ниска, но видях да пише цената на мебелите, сигурно ги продават отделно и ТЯХ никой не иска.

# 327
  • Мнения: 2 113
Искате ли малко цифри, около ап. в Гео Милев: 2 дни - 17 огледа, 3-ма купувачи, които искаха да го купят. Цената стигна 71 000 евро. Днес е третият ден и понеже все още не е излязла актуалната информация, че е продаден обажданията са вече само 2 срещу по 30 за първите 2 дена,  ако обявата стои и утре най-вероятно може да няма повече обаждания. Т.е. една разумна цена генерира огромен интерес и позволи да се вземе максимална цена.
Факт е, че от 17 огледа с наистина много мотивирани купувачи/ без нито един "турист"/ само 3-ма го оцениха като добра сделка.

Томева,
Моля на лични за снимка на апартамента, че не намирам тук. Интересно ми е, разбрах, че е купен.

# 328
  • Мнения: 1 878
Май в тази тема обсъждахме реновираните общежития до НСА на колелото в Дървеница. Ето, че ги обявяват за 700лв наем двустайните

# 329
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Бихте ли спиделили Строителни Инвестиционни Компании с добри отзиви?
Има ли отделна тема за това?
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт