Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 413
  • 787
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 9 754
Е, хайде кажи ми, че си изхвърляла сгурия от панелен блок - не от комина, а от пода!
А за електроинсталацията - да не се мешат "правоспособностите" - т.е. слабите със силните токове.

# 391
  • Мнения: X
Защото да твърдиш, че панелен под е със сгур, е пълна глупост. Сгурия има в стари тухлени жилища, няма начин да е такъв в панелен блок.
Лично съм ринала от под (2 стаи) в панелен блок (гр. Варна,Младост, бл.106)
И какво значи компрометиран/а, че често използваш тази дума?
Подът на панела, като се отлепи стария мокет, естествено има нужда от нова замазка, но "компрометиран" под говори за нещо по-сериозно от изронена замазка.
Изронена замазка със сгурия под мокет - нестабилен и хлопащ под за поставяне на плочки.
А сгурията е и карциногенна.

Черните контакти с 2-3 гнезда просто са модел от соц-а, гнездото на контакта е в най-горната част. И няма никаква връзка между модела на контакта, още по-малко цвета му, с това сгурия ли е или не е сгурия.
Контактите все още се продават. Моделът е обвързан с ел. инсталация, минаваща по пода.
Скрит текст:
Е, хайде кажи ми, че си изхвърляла сгурия от панелен блок - не от комина, а от пода!
А за електроинсталацията - да не се мешат "правоспособностите" - т.е. слабите със силните токове.
Не съм чувала за слаби и силни токове, но щом казвате, може и да има.  Wink
Токът може да е постоянен или променлив.
Може да сте имали предвид мрежи по номинално напрежение - ниско, средно, високо,
свръх високо и ултрависоко.
Скрит текст:
ниско напрежение (НН) – до 1 kV (1000 V)
средно напрежение (СН) – от 1 до 35 kV включително
високо напрежение (ВН) – от 110 до 400 kV
свръхвисоко напрежение (СВН) – от 400 до 900 kV и
ултрависоко напрежение (УВН) – над 900 kV
Относно сгурията в пода на панелни блокове,
то същата е отразена в проект, част архитектурна покрай санирането.
Заповядайте:
Скрит текст:

https://www.sofia-agk.com/FileBrowser/File?path=esoft/obshtinski … 22-222_razrez.pdf

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 12:32 от Анонимен

# 392
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
tomeva, няма да споря с теб, но от моя опит, за да няма чудене, когато на приземния етаж са гаражи, а не е жилищен, се пише "1-ви над гаражи",  ако са магазини - "първи над магазини", а когато се напише 1-ви над партер се разбира, че на партера има жилища и е над жилищен етаж. Има значение, защото височината на гаражите е една по норматив, на жилищата е друга, а ако е първи над жилищен партер, който е висок, т.е. е над мазета, които са над земята, тогава става нещо съвсем друго.  Не че не съм виждала и обяви за "пъври над партер", а всъщност е над сутерени.
В старите кооперации първият жилищен етаж се води партер, а етажът над него - първи над партер, такава е била някога системата, но при тях често партерът е на около метър от кота 0, а мазетата са с прозорци, и тогава първи над партер вече идва на 4,3-4,5 метра (зависи и от етажната височина). Та има значение и затова е добре да се уточнява още на етап обява, за да се избегнат излишни обаждания.
А къде са тези подземни гаражи с топла връзка, за които пише в обявата?:
"Има възможност за закупуване на подземен гараж с топла връзка - 18 м2"

Зад блока...има денивелация..една част са открити,  друга се падат под задния двор.

# 393
  • Мнения: X
Отзад на блока също има гаражи, явно просто са изкопали под двора и са направили още, защото блокът е голям и няма достатъчно гаражи за всички, а кооперацията е била "специална". Има една подобна в Иван Вазов (на Витошка и Ст. Сарафов), по същия начин под задния двор са изкопали подземни гаражи.
Обаче 20 К евро за подземен гараж ми се вижда много.

# 394
  • Мнения: 25 732


Пав, виждала ли си под със сгур на живо или само клипове в Интернет, та се изказваш така категорично? Защото в кухнята ми изринахме сгурията от пода, под дюшемето, но става дума за стара тухла.
Защото да твърдиш, че панелен под е със сгур, е пълна глупост. Сгурия има в стари тухлени жилища, няма начин да е такъв в панелен блок.
И какво значи компрометиран/а, че често използваш тази дума?
Подът на панела, като се отлепи стария мокет, естествено има нужда от нова замазка, но "компрометиран" под говори за нещо по-сериозно от изронена замазка.
Черните контакти с 2-3 гнезда просто са модел от соц-а, гнездото на контакта е в най-горната част. И няма никаква връзка между модела на контакта, още по-малко цвета му, с това сгурия ли е или не е сгурия.


Ако си я чела Пав, щеше да знаеш че е интелигентен човек който винаги си мотивира твърденията с факти, личен опит, снимков материал и официална документация. Много пъти пише само за да помогне. Ти от друга страна, по често пишеш да се заядеш, снимки и полезна информация - йок.

# 395
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Отзад на блока също има гаражи, явно просто са изкопали под двора и са направили още, защото блокът е голям и няма достатъчно гаражи за всички, а кооперацията е била "специална". Има една подобна в Иван Вазов (на Витошка и Ст. Сарафов), по същия начин под задния двор са изкопали подземни гаражи.
Обаче 20 К евро за подземен гараж ми се вижда много.

Малко, много ... това е гараж, не като да имаш избор точно в тази част на Лозенец, пък и не само там.
Факт е, че когато се купува заедно с апартамент цената е една, ако го пусне като самостоятелен гараж в района и 25К евро може да стигне.
 

# 396
  • Мнения: X
Скрит текст:
Отзад на блока също има гаражи, явно просто са изкопали под двора и са направили още, защото блокът е голям и няма достатъчно гаражи за всички, а кооперацията е била "специална". Има една подобна в Иван Вазов (на Витошка и Ст. Сарафов), по същия начин под задния двор са изкопали подземни гаражи.
Обаче 20 К евро за подземен гараж ми се вижда много.
Малко, много ... това е гараж, не като да имаш избор точно в тази част на Лозенец, пък и не само там.
Факт е, че когато се купува заедно с апартамент цената е една, ако го пусне като самостоятелен гараж в района и 25К евро може да стигне.
 
Така е, търсенето определя цената, а явно търсене има. Моите наблюдения са, че по време на зоната се намират места за паркиране, но да, гаражът си е друго нещо. Успех!

# 397
  • Мнения: 9 754

Ако си я чела Пав, щеше да знаеш че е интелигентен човек който винаги си мотивира твърденията с факти, личен опит, снимков материал и официална документация. Много пъти пише само за да помогне. Ти от друга страна, по често пишеш да се заядеш, снимки и полезна информация - йок.
Лъки,
Скрит текст:
Повярвай, чела съм я Пав, не всичко, но тя явно има достатъчнво време за ровене в нет-а.
Понякога отговарям, защото ми е жал за тези, които ще й се вържат на писаното. Ако нямах личен опит и не можех да искам мнение от технически грамотен човек, щях да изпадна в тотална депресия от писаното от Пав - щях да тръгна да събарям комини, да дупча външни стени, да къртя подове и т.н. 

За Пав
Скрит текст:
https://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=53197 … D0%BE%D0%B2%D0%B5 
ЕАСТ - слаби токове.
Скрит текст:

Спирам дотук, сори, който има глава на раменете си, да я използва

# 398
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
За това какво ви е мнението ?
http://www.holmes.bg/pcgi/home.cgi

# 399
  • Мнения: 3 061
При родителите ми имаше такива контакти, когато живееха в панелка. Сгур не е имало никога.

# 400
  • София
  • Мнения: 878
 С две панелки съм се разправял- една от 70-та година (приблизително) стара номенклатура и няма никаква сгур за подпаркетно. Нямаше такова нещо и в панел след 80-та- там беше мокет залепен директно за пода.
 Никъде и в двата от ел.инсталацията (в тази от 70-та си беше оригиналната) нищо не минава по пода.
 Това със сгурта са нечии индивидуални изпълнения.

# 401
# 402
  • Мнения: 3 061
Минало е покрай Дружба. Това си е Врана, на изхода на София, почти до Околовръстното.

# 403
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Минало е покрай Дружба. Това си е Врана, на изхода на София, почти до Околовръстното.
ами Дружба 2 граничи точно с "Врана"

# 404
  • Мнения: 3 061
Граничи, ама не е Дружба. Те и Нови Хан го пишат Дружба често. Скоро и някое село към Пловдив ще го прекръстят Дружба. Blush

Общи условия

Активация на акаунт