Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 425
  • 787
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
на 3 етаж няма нужда от тях
Подценявате софийските разбойници ...  бивши съседи имаха посещение през балкона на трети етаж.
Това е възможно, ако балконът е с лесен достъп през стълбищната клетка, има такива случаи, но тогава пак няма нужда от решетки, а само от предграда откъм достъпното място, може и декоративна, но да не позволява прекачване от там. А на този етаж един по-пъргав младеж ще се качи на балкона отвсякъде и по всяко време. Разлика има голяма. А и на нисък етаж е по-тъмно, тук холът е южен и с два прозореца, и пак се е сторил тъмен на Томева, заради етажа.
Решетките са най-малкият проблем, те ще изчезнат заедно с дограмата. Има много естетични решения за обезопасяване, ако реши човек. Те крадците до 5-я етаж се качват по балконите...Купувачите трябва да си преценят дали дневната е достатъчно светла по техните разбирания. По моите е тъмна...потискащо беше, но то и целия имот е в тъмни цветове и тия мъглясали прозорци не помагаха въобще...въображение трябва тук.
Аз видях 2 агенции, може и да са 3... за документите... на приказки всичко било изрядно, но аз докато не видя не вярвам... Не бързам да правя проверки, докато не решат купувачите ми, че това е имота. Напоследък от няколко колеги разбирам, че им правят проверки по регистрацията в Агенцията по вписване и ги карат да обясняват за всяко влизане, какво и защо са проверявали. За това се въздържам без основание да ровя.
Решетките лесно се махат, но достъпът до този имот през балконите е много лесен. Да, ако решат, че си струва, може и на 11 етаж да влязат, и СОТ да изключат, и сейф да отворят, но онова са едрите риби,  тук говорим за дребните крадци, които предпочитат лесен достъп. Тук се търси решение за тях, за другите решение няма Simple Smile
Дневната е в светли тонове, всъщност е с бели стени, не би следвало да е от това специално при нея, има и два големи прозореца, странно е да е толкова тъмна, може би заради балкона-лоджия.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 11:56 от Анонимен

# 376
  • Мнения: 9 754
[
Като видите от черните контакти, допрени към пода,
то част от ел. инсталацията ви е в пода, който е сгур и замазка.
Направата на нова ел. инсталация е трудоемка и скъпа.

Подът също трябва да се изрине (сгур)
,
защото в повечето случаи е компрометиран и да се направи нова замазка.

Пав, виждала ли си под със сгур на живо или само клипове в Интернет, та се изказваш така категорично? Защото в кухнята ми изринахме сгурията от пода, под дюшемето, но става дума за стара тухла.
Защото да твърдиш, че панелен под е със сгур, е пълна глупост. Сгурия има в стари тухлени жилища, няма начин да е такъв в панелен блок.
И какво значи компрометиран/а, че често използваш тази дума?
Подът на панела, като се отлепи стария мокет, естествено има нужда от нова замазка, но "компрометиран" под говори за нещо по-сериозно от изронена замазка.
Черните контакти с 2-3 гнезда просто са модел от соц-а, гнездото на контакта е в най-горната част. И няма никаква връзка между модела на контакта, още по-малко цвета му, с това сгурия ли е или не е сгурия.

За апартамента в Лозенец - дано продавачите да са "мотивирани", както му казват по FLN Smirk Аз бях готова да се обзаложа, че в момента има наематели, които са разхвърляли така. Иначе от дизайна на плочките в баните ми стана ясно, че те със сигурност са за ремонт.
Но наистина локацията и разпределението не могат да бъдат променени. С един добре обмислен ремонт жилището ще стане кукличка.

# 377
  • Мнения: X

За апартамента в Лозенец - дано продавачите да са "мотивирани", както му казват по FLN Smirk Аз бях готова да се обзаложа, че в момента има наематели, които са разхвърляли така. Иначе от дизайна на плочките в баните ми стана ясно, че те със сигурност са за ремонт.
Но наистина локацията и разпределението не могат да бъдат променени. С един добре обмислен ремонт жилището ще стане кукличка.
Жилището е хубаво, с един хубав ремонт наистина ще стане много добре, но трябваше да е поне на следващия етаж, тогава щеше да е префектно.  Етажът му е големият минус - и защо заблуждават в обявите, че е първи над партер, ако беше така, щеше да е добре, защото в Лозенец масово са с високи партери и като сложиш и нормална етажна височина, етажът над партера идва на над 4 метра от кота 0. А тук е на 2,20 от кота 0, което е съвсем различно.

# 378
  • Мнения: 9 754
Сигурно е така, Попея, но пък още един етаж нагоре (заради светлината и потенциалните крадци), прави още един етаж качване по стълби. Което за някой няма да е перфектното и пак ще трябва да се прави компромис с нещо.

# 379
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
И на 2-рия етаж ще е същата работа има големи дървета пред блока, но пък са много красиви, а лично за себе си се чудя, дали няма да избера тази прекрасна зеленина, пред опцията по-светло, но насрещна да гледам сграда.
Етажът е 1-ви над партер, на партера са гаражите, които не са от най-високите.

# 380
  • Мнения: 19 473
Томева, вие като бяхте на оглед в цяла София беше и супер мрачно, това си оказва влияние. А зеленина пред прозореца, и то южен си е голям плюс за мен. Зимата ще влиза слънце, защото ще са паднали листата. Аз продължавам да харесвам имота, ако всичко с него е наред, особено ако договорите и гаража в тази цена, защото не малко ще глътне и ремонта. Но с едни бели стени и светли мебели и с измиване на прозорците ще се подобрят нещата, много грозно бяха боядисани стените.

# 381
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Томева, вие като бяхте на оглед в цяла София беше и супер мрачно, това си оказва влияние. А зеленина пред прозореца, и то южен си е голям плюс за мен. Зимата ще влиза слънце, защото ще са паднали листата. Аз продължавам да харесвам имота, ако всичко с него е наред, особено ако договорите и гаража в тази цена, защото не малко ще глътне и ремонта. Но с едни бели стени и светли мебели и с измиване на прозорците ще се подобрят нещата, много грозно бяха боядисани стените.

Измиване на прозорците рязко ще подобри нещата. Наистина има потенциал. Просто го видяхме още като влязохме в имота

# 382
  • Мнения: X
И на 2-рия етаж ще е същата работа има големи дървета пред блока, но пък са много красиви, а лично за себе си се чудя, дали няма да избера тази прекрасна зеленина, пред опцията по-светло, но насрещна да гледам сграда.
Етажът е 1-ви над партер, на партера са гаражите, които не са от най-високите.
Не е първи над партер, а е първи над гаражи, има разлика между двете, която вече обясних, и е добре да се уточнява, защото разликата във височината е голяма - първи над партер е на 4,5 метра от кота 0, а първи над гаражи е на 2,2 над кота 0. Естствено, че е по-добре да има дървета, но не са те причината да е мрачно вътре, причината е етажът и донякъде тъмните мебели.
Пред нас има огромни дървета, от едната страна са липи, от другата - орех, но навсякъде е светло и приятно, не е от дърветата, а е от това, че е нисък етаж на висока сграда (сравнително висока). Но тяхна си работа, на клиентите. Жилището е добро на супер място.
Томева, вие като бяхте на оглед в цяла София беше и супер мрачно, това си оказва влияние. А зеленина пред прозореца, и то южен си е голям плюс за мен. Зимата ще влиза слънце, защото ще са паднали листата. Аз продължавам да харесвам имота, ако всичко с него е наред, особено ако договорите и гаража в тази цена, защото не малко ще глътне и ремонта. Но с едни бели стени и светли мебели и с измиване на прозорците ще се подобрят нещата, много грозно бяха боядисани стените.
Факт, че е грозно, но точно мрачната дневна е с бели стени и в момента, тъмни са мебелите и пода. И не е причината зеленината, от личен опит го казвам, а че е в сянката на самия блок, който е 5 етажа плюс гаражи и плюс тавански. Ремонтът и измиването ще помогнат донякъде, така е, но този дефект ще си остане, мисля, че  и зимата няма да влиза много слънце, въпреки че е ниско слънцето, защото и тази, и отсрещната сграда през улицата ще го спират.
Моя грешка, изложението е основно запад, холът е на юг към Церковски и едната спалня - на север към вътрешен двор.
Всъщност, на тази обява (на друга агенция) снимките са правени точно през зимата, дърветата са без листа и пак е тъмно и в трапезарията свети лампа:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15422009398729 … k=4mi0h0&f1=1

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 14:22 от Анонимен

# 383
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте ,много интересна тема !
Има ли запознати какви са  разумните  цени на апартаменти ( 100 -120кв) тухла  /10 год. в кв.Мусагеница ?
Благодаря предварително

# 384
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Попея, партера си е партер, а какво има на него е друг въпрос. Може да е гараж, може да е магазин, може да апартамент. За това се уточнява над какво и най-точно, колко е висок този партер. Ако е стара тухла и има апартамент над мазетата, то той се води на 1-ви етаж. Никъде няма да го видиш записан, че е на партера. Виждала съм НА с апартамент на партера, когато са от тези дето нямат тераса. Повечето се водят наистина на 1-ви етаж.
Най-точно е да се пита, колко е височината от кота 0, защото понякога има и денивелация, то тогава става още по-весело, от едната страна 1-ви етаж от другата 2-ри етаж.

# 385
  • Мнения: 969
Здравейте ,много интересна тема !
Има ли запознати какви са  разумните  цени на апартаменти ( 100 -120кв) тухла  /10 год. в кв.Мусагеница ?
Благодаря предварително
Това е или блока до пазара, или до метростанция Мусагеница. До станцията се чуват влакчетата вечер, защото метрото е открито там.
Вие продавате или купувате?

# 386
  • Мнения: X
tomeva, няма да споря с теб, но от моя опит, за да няма чудене, когато на приземния етаж са гаражи, а не е жилищен, се пише "1-ви над гаражи",  ако са магазини - "първи над магазини", а когато се напише 1-ви над партер се разбира, че на партера има жилища и е над жилищен етаж. Има значение, защото височината на гаражите е една по норматив, на жилищата е друга, а ако е първи над жилищен партер, който е висок, т.е. е над мазета, които са над земята, тогава става нещо съвсем друго.  Не че не съм виждала и обяви за "пъври над партер", а всъщност е над сутерени.
В старите кооперации първият жилищен етаж се води партер, а етажът над него - първи над партер, такава е била някога системата, но при тях често партерът е на около метър от кота 0, а мазетата са с прозорци, и тогава първи над партер вече идва на 4,3-4,5 метра (зависи и от етажната височина). Та има значение и затова е добре да се уточнява още на етап обява, за да се избегнат излишни обаждания.
А къде са тези подземни гаражи с топла връзка, за които пише в обявата?:
"Има възможност за закупуване на подземен гараж с топла връзка - 18 м2"

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 14:57 от Анонимен

# 387
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте ,много интересна тема !
Има ли запознати какви са  разумните  цени на апартаменти ( 100 -120кв) тухла  /10 год. в кв.Мусагеница ?
Благодаря предварително
Това е или блока до пазара, или до метростанция Мусагеница. До станцията се чуват влакчетата вечер, защото метрото е открито там.
Вие продавате или купувате?

Купувач Simple Smile
няма нещо конкретно като имот , да си сверим часовника по -скоро

# 388
  • Мнения: 969
Здравейте ,много интересна тема !
Има ли запознати какви са  разумните  цени на апартаменти ( 100 -120кв) тухла  /10 год. в кв.Мусагеница ?
Благодаря предварително
Това е или блока до пазара, или до метростанция Мусагеница. До станцията се чуват влакчетата вечер, защото метрото е открито там.
Вие продавате или купувате?

Купувач Simple Smile
няма нещо конкретно като имот , да си сверим часовника по -скоро

Хубав квартал е Мусагеница.

# 389
  • Мнения: X
Пав, виждала ли си под със сгур на живо или само клипове в Интернет, та се изказваш така категорично?
Даже собственоръчно съм  демонтирала (изхвърляла)такъв!
И машина за улеи съм ползвала под наем.
Показвала съм (снимков материал)
Машини и съоръжения има "бол",
обаче, способност и правоспособност за ползването им - издирване! Wink

Общи условия

Активация на акаунт