Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 452
  • 787
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 285
По мои наблюдения, абсолютно изрядните сделки са 1 на 15.

# 481
  • Мнения: 40 857
По мои наблюдения, абсолютно изрядните сделки са 1 на 15.

Не мога да споря, защото нямам поглед върху целия пазар. Дали са  1 от 5, 1 от 15 или 1 от 30 е чиста спекулация. Но го има това, защото много купувачи хем искат да спестят данъци, хем имат пари с неясен произход. И така се получава, че интересите на строители и купувачи да крият данъци съвпадат.

# 482
  • Мнения: X
Зависи и от политиката на инвеститорите. Моето впечатление е, че вече имат осигурено финансиране на проектите и могат да си позволят даже всичко да пуснат след акт 16 /със съответната по-изгодна за тях цена разбира се/
Горният пост на ЧС е много точен. Покрива 90 процента от случаите.

# 483
  • Мнения: 19 482
Да, Нико, това ме отказа да купувам НС. Тъй като аз нямам пари кеш с неизяснен произход, за мен стана неизгодна тази схема, която ми предлагаха всички продавачи на НС.

# 484
  • Мнения: X
Да, Нико, това ме отказа да купувам НС. Тъй като аз нямам пари кеш с неизяснен произход, за мен стана неизгодна тази схема, която ми предлагаха всички продавачи на НС.
Не виждам връзката между поста и парите в кеш. Припомням ти коментара на ЧС: “При малките сгради 1/3 изобщо не се пускат в продажба, ама не защото строителят е инат, а защото са компенсация. После вече тези с компенсациите може да решат да не живеят, а да продават. Има и хора, които купуват на зелено за да продадат после с печалба след акт 16. Но това вече не е строителят.
И да, сигурно има разни дребни тарикати строители, но вижте тук колко често се дискутират големи проекти, с хубави разположение и големи стаи - ми всичко си е изложено, етаж по етаж, и се продава.
В моя собствен блок нищо не беше останало за продан след акт 16.”

# 485
  • Мнения: 40 857
Да, Нико, това ме отказа да купувам НС. Тъй като аз нямам пари кеш с неизяснен произход, за мен стана неизгодна тази схема, която ми предлагаха всички продавачи на НС.

 Не всички. На разговорите с моя строител като зачекнахме темата очаквахме да ни натисне за такива схеми, но той отряза, че работи само на 100% бяло. Понеже и ние искахме това, всичко беше точно, но даже се изненадахме.

# 486
  • Мнения: 19 482
По мои наблюдения, абсолютно изрядните сделки са 1 на 15.

Не мога да споря, защото нямам поглед върху целия пазар. Дали са  1 от 5, 1 от 15 или 1 от 30 е чиста спекулация. Но го има това, защото много купувачи хем искат да спестят данъци, хем имат пари с неясен произход. И така се получава, че интересите на строители и купувачи да крият данъци съвпадат.
Специално за Нико - това е горният пост на ЧС, който коментирах.
П.П. Радвам се, че сте попаднали на такъв продавач, ЧС. Аз нямах този късмет. Даже един момък искаше 100 х. евро на ПД, да свали наложена ипотека и аз тогава да купя. Понеже по никакъв начин не бяхме защитени, освен чрез евентуални безкрайни и безполезни дела, отказахме сделката. Всъщност сегашния ми вариант на покупка ме устройва най-много, но опитът ми от преди година и нещо е този и го споделям.

# 487
  • Мнения: X
По мои наблюдения, абсолютно изрядните сделки са 1 на 15.

Не мога да споря, защото нямам поглед върху целия пазар. Дали са  1 от 5, 1 от 15 или 1 от 30 е чиста спекулация. Но го има това, защото много купувачи хем искат да спестят данъци, хем имат пари с неясен произход. И така се получава, че интересите на строители и купувачи да крият данъци съвпадат.
Специално за Нико - това е горният пост на ЧС, който коментирах.
П.П. Радвам се, че сте попаднали на такъв продавач, ЧС. Аз нямах този късмет. Даже един момък искаше 100 х. евро на ПД, да свали наложена ипотека и аз тогава да купя. Понеже по никакъв начин не бяхме защитени, освен чрез евентуални безкрайни и безполезни дела, отказахме сделката. Всъщност сегашния ми вариант на покупка ме устройва най-много, но опитът ми от преди година и нещо е този и го споделям.
При сегашния ви вариант имота на 200 000 евро ли го обявихте? Данъка разделихте ли си го с продавача или го пое само ти?

Последна редакция: пн, 17 юни 2019, 20:43 от Анонимен

# 488
  • Мнения: 19 482
Имотът струва повече от 200 х. евро и на толкова е изповядан. Данъците си  разделихме  с продавача. Имахме и условия към него, които той изпълни и на кратко и двете страни останахме доволни и си стиснахме ръцете.

# 489
  • Мнения: X
Имотът струва повече от 200 х. евро и на толкова е изповядан. Данъците си  разделихме  с продавача. Имахме и условия към него, които той изпълни и на кратко и двете страни останахме доволни и си стиснахме ръцете.
Явно е излязъл разбран. Аз наскоро имах покупка и продавачите твърдо отказа да плащат. Всичко поех аз.

# 490
  • Мнения: 19 482
Да, много разбрани хора се оказаха. Но това е вторичен пазар, аз коментирах опита ми с евентуална покупка на НС. На много надути и с претенции продавачи се натъкнах, които като продават НС мислят, че са притежатели на свещения граал. Без никакъв свян си искат кеша...аз затова се смях със сълзи, когато г-жа Цачева обясняваше по ТВ как от Артекс услужливо я чакали да продаде имот, че да си купи от тях.....като знам мен какво ме правеха, ще ме чака някой. Или пък Цветанов, дето имотите били по 600 евро квадрата. Някой друг път. Ама те са випове, аз съм от тези, дето трябваше сигурно да платят  разликата да излязат на плюс продавачите.

Последна редакция: пн, 17 юни 2019, 20:54 от milittana

# 491
  • Мнения: 40 857
Имотът струва повече от 200 х. евро и на толкова е изповядан. Данъците си  разделихме  с продавача. Имахме и условия към него, които той изпълни и на кратко и двете страни останахме доволни и си стиснахме ръцете.
Явно е излязъл разбран. Аз наскоро имах покупка и продавачите твърдо отказа да плащат. Всичко поех аз.

Според мен това е нормално - купувачът да плати всичко. Продавачът си е решил колко пари иска да получи и си ги гони. Да поеме част от данъците си е вид отстъпка. Аз лично, ако съм продавач и вече съм дала отстъпка, никога няма да поема и разходи. Друго е, ако вместо отстъпка се съглася да делим.

# 492
  • Мнения: X
Да, много разбрани хора се оказаха. Но това е вторичен пазар, аз коментирах опита ми с евентуална покупка на НС. На много надути и с претенции продавачи се натъкнах, които като продават НС мислят, че са притежатели на свещения граал. Без никакъв свян си искат кеша...аз затова се смях със сълзи, когато г-жа Цачева обясняваше по ТВ как от Артекс услужливо я чакали да продаде имот, че да си купи от тях.....като знам мен какво ме правеха, ще ме чака някой. Или пък Цветанов, дето имотите били по 600 евро квадрата. Някой друг път. Ама те са випове, аз съм от тези, дето трябваше сигурно да платят  разликата да излязат на плюс продавачите.

И аз точно за вторичния пазар говоря. Когато попитах може ли да изповядаме сделката на реална стойност ми отговориха много мило и любезно, че не ги интересува, защото така или иначе аз ще платя всички данъци и такси 😄😄😄. Въобще мили хора.

# 493
  • Мнения: 10 210
Ако сделката не се изповяда на реална стойност, има ли негативи за купувача? При условие, че не иска да препродава до 3 г. и не отчитаме факта, че извършва данъчно престъпление. Simple Smile

# 494
  • Мнения: 40 857
Има, при разваляне на сделката. Малък шанс, но го има. Тогава ще ти върнат само това, което официално си платила.

Общи условия

Активация на акаунт