Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 467
  • 787
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 857
Прав си, че децата ни няма да живеят в нашите жилища. Но от друга страна именно, защото ще се продава след 10-20 години, при купуване на жилище трябва да се мисли за препродажбата му, а именно да е лесно ликвидно и да държи цена (евентуално да си качва цената). А на никои деца не им вредят едни 200 000 евро, като продадат наследения апартамент Mr. Green
  Мога да се съглася, че бившия ми панел (около 1970 нейде) сигурно се изчерпва и може тия дето живеят в него да не постигнат същото като мен ако продадат след 20г (макар че с оглед на положението поне няма да е загубил стойност), но някак си мисля, че ако някой сега купи панел в Иван Вазов (сигурно са строени в началото на 80-те не знам) след 20 години ще получи доста повече пари. Обаче хич не съм убеден, че тенденцията в някои периферни квартали ще е все такава. То на децата естествено наследеното няма да им вреди, ама ако толкова искам да им оставя нещо със запазена цена май по-добре да им оставя някъде около София къща със земя и то защото тия парцели ще са все по-ценни. Жената вече говори (и аз одобрявам идеята) като поизкараме пари в идните години да си купим една къща (или поне парцелче) във Владая/ Мърчаево/ Рударци/ Бистрица/ Железница или нещо такова и като съвсем наближим пенсия да идем там. Хубава идея остава да можем да я реализираме.
Рударци и Кладница се водят като администрация към Перник. Отбягвайте в Рударци на височина, там е силно свлачищна зона, в равната им част е добре само. Това го зная от местни хора.
Мърчаево е към Столична община.

# 676
  • Мнения: 207
На държавното - и там няма скрито-покрито.
Аз на 40 не бих теглила ипотечен - нямам сигурност за 2 неща - че няма да остана без работа (а дърти за работа избягват, каквото и да си говорим) и че няма да ме тресне някаква кофти болест. Няма кой да ми помага финансово с ипотеката, в случай на форс мажор. И не искам да оставям дългове и батаци на децата.
Бъди позитивна още сме млади на 40г, до 70г може и три да изплатим Simple Smile
Ако нещо стане продаваме и се оправяме.
Аз не мисля такива неща, за да не се вкарвам в излишни филми:)

# 677
  • София
  • Мнения: 17 775
Според мен човек трябва добре да си прецени състоянието (здравословно) и възможностите и перспективата.
Понякога след "просто продажбата" пак оставаш длъжник с дълг, който се олихвява гадно.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 945
Е, това вече е най- черен сценарий...как преставаш да плащаш, защото нямаш работа, вземат ти жилището, пък междувременно пазарът на НИ се сринал и банката ти продава жилището на половин цена, а ти понеже нищо не си изплатил , пък и няма кой да ти помогне, оставаш длъжник до живот... Пък след това децата наследяват дълга. Звучи прекалено кофти да стане истина, или поне едва ли са много тези случаи, освен някой на когото не му пука или с лош късмет. И всичко това едва ли е свързано с възрастта на длъжника.

# 679
  • Мнения: 1 554
Кофти не кофти- съвсем реалистичен сценарий си е това. Ама съвсем. Единствено фактът, че вече имам апартамент без кредит, би ме накарал да купя втори с кредит и да го давам под наем. Просто няма силна на света, която да ме тласне към ипотека, ако не беше такова положението.

# 680
  • Мнения: 18 498
Всеки си прави сметката колко риск може да понесе без да си изгуби съня.

# 681
  • София
  • Мнения: 878
 Ако реша да купувам нещо с ипотека, не бих купил нещо с ипотека в размер над 60% от стойността- до към 60% считам риска за значително по-нисък, така че ако стане нещо непредвидено да няма неприятности. А непредвидени неща се случват- 2010 бях с ипотека (макар и за под  50% от стойността на жилището) и заплатата ми я намалиха с над 20% заради кризата. Същото се случи и със съпругата ми и не сме закъснявали с вноски ама си беше доста неприятна история 2-3 години.
 Мисля, че човек не бива да се нахвърля на покупки без достатъчно самоучастие- трудно се събират пари за такова вярно е, ама после по-лесно се преживяват сътресения.

# 682
  • Мнения: 25 737
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15605018092176 … k=4n60ns&f1=1

Какво ще кажете за този. Цената е много примамлива.

# 683
  • Мнения: 1 711
Не съм следил скоро цените във Варна, но това да е примамлива цена за там? 800+ евро / квадрат за коптор във Варна, на който само за да се направи ремонт ще трябват минимум още 300 евро / квадрат отгоре??

# 684
  • Мнения: 969
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15605018092176 … k=4n60ns&f1=1

Какво ще кажете за този. Цената е много примамлива.

https://www.google.bg/maps/@43.2074014,27.9090387,3a,33.9y,221.0 … e0!7i13312!8i6656

Не познавам имотния пазар във Варна, но на мен лично този район много ми харесва. Сградата изглежда добре външно.
Пуснаха ли зоните във Варна вече? Това вероятно или е зона, или ще е от първите зони, което също е голям плюс.

# 685
  • Мнения: 25 737
Зоната я пуснаха отдавна, но там зад пощата в посока пазара не е синя зона. Паркирането е ад, вчера бях в района.

Как разбра че е този точно блок? newsm78

Терасите са същите със тези дървени дъски... bouquet

# 686
  • Мнения: 969
Зоната я пуснаха отдавна, но там зад пощата в посока пазара не е синя зона. Паркирането е ад, вчера бях в района.

Как разбра че е този точно блок? newsm78

Терасите са същите със тези дървени дъски... bouquet
Не само, водосточната тръба също.
Казаха ли ти нещо за типа строителство? Инетресно ми е.
Горе има високи тавани, също потенциал, за морето поне ...
Боже, това е ППП, 90% съм сигурен.

# 687
  • Мнения: 25 737
Пише че е тухла. Налазен е от всички агенции и квадратурата варира, само цената е твърда.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15605161222272 … k=4n60ns&f1=1

Зоната я пуснаха отдавна, но там зад пощата в посока пазара не е синя зона. Паркирането е ад, вчера бях в района.

Как разбра че е този точно блок? newsm78

Терасите са същите със тези дървени дъски... bouquet
Не само, водосточната тръба също.
Казаха ли ти нещо за типа строителство? Инетресно ми е.
Горе има високи тавани, също потенциал, за морето поне ...
Боже, това е ППП, 90% съм сигурен.
Коя водосточна тръба? Уж гледам, ама...
ппп?

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 00:32 от AnMary

# 688
  • Мнения: 969
Пише че е тухла. Налазен е от всички агенции и квадратурата варира, само цената е твърда.
Да, с тухли четворки са зидани неносещите стени. ППП е, вдигам залога на 95 %.
Скачай и го взимай. Но първо мини през адвокат, мирише!
ППП - пакето подигани плочи. Всички плочи се леят върху фундамента, една върху друга. После се вдигат всички с крикове да кота първа плоча + 5 cm. Нареждат се колоните, пускат най-долната върху тях. Нагоре продължават всички освен най-долната. До ниво 2. Там се оставя предпоследната и така до покрива. Изрезите в плочите при терасите и изявяването на плочите на съседната стена подсказват тази система.

# 689
  • Мнения: 25 737
Пише че е тухла. Налазен е от всички агенции и квадратурата варира, само цената е твърда.
Да, с тухли четворки са зидани ненокещите стени. ППП е, вдигам залога на 95 %.
Скачай и го взимай. Но първо мини през адвокат, мирише!

Обясни ми на лични моля, че днес ме е напекло и бавно загрявам.

Общи условия

Активация на акаунт