Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 436
  • 787
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 17 775
А да, ще живея цял живот и ще " чакам" родителите ми да си отидат, че да наследя апартамента им, като в общия случай наследниците сме двама.... И какво като наследя...децата ми ще са вече големи и на свой ред ще ме чакат мен да се спомина....Чудесна семейна идилия се очертава...няма що
Просто казах, че не всеки след пенсия остава на улицата, къде видя да съм писала, че е идилично?

# 721
  • Мнения: 25 736
Да, предпочитам двуспален, и честно казано холокухня 18-20м2 ми е много малка. Но пък локацията е без компромисна.  Rolling Eyes
Лъки, за тези пари няма начин да не е с компромис, ако е топ мястото, във Варна НС "мръсни" са над 1000 е/кв, доколкото аз знам. Да, не е много, но зависи, с добра оптимизация и част от балкона може да стане много прилично и удобно дори на тази малка квадратура.
Мерси.
Обадих се, казаха че е продаден. Интересното е че никой не сваля обявата, а я коригират.  Laughing

# 722
  • Мнения: 969
Скрит текст:
Да, предпочитам двуспален, и честно казано холокухня 18-20м2 ми е много малка. Но пък локацията е без компромисна.  Rolling Eyes
Лъки, за тези пари няма начин да не е с компромис, ако е топ мястото, във Варна НС "мръсни" са над 1000 е/кв, доколкото аз знам. Да, не е много, но зависи, с добра оптимизация и част от балкона може да стане много прилично и удобно дори на тази малка квадратура.
Мерси.
Обадих се, казаха че е продаден. Интересното е че никой не сваля обявата, а я коригират.  Laughing
Интересно, след като е продадено защо си играят да трият и коригират снимки докато обсъждаме тук Simple Smile

# 723
  • Мнения: 9 767
Ами именно де - житейските ситуации са различни.
Аз разсъждавам от гледната точка на човек, който има собствено жилище, в което живее. Още едно жилище, с ипотека, на моята възраст, ми се струва неразумно начинание. Ипотека за 20 години означава да платя с 50% повече от това което съм взела. Не съм сигурна за числата, естествено, че не съм проверявала. Но едва ли е по-малко от това. И за тези 20 г. колко пъти ще се вдигнат лихвите, съответно месечните вноски, никой не може да каже, но трябва да се заложи по дефолт, че ще се случи и добре да се направи сметката.
Ако нямам жилище и съм под наем, и съм млада с приличен доход - най-вероятно ще се юрна към ипотеката. Все пак един живот живеем, няма да чакам Годо.

# 724
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте   ,  някой знае ли комплекса Парк Сайт в Изток дали има Акт 16 вече и кога се очаква ?

# 725
  • Мнения: 25 736
Скрит текст:
И аз това се питам.
Да, предпочитам двуспален, и честно казано холокухня 18-20м2 ми е много малка. Но пък локацията е без компромисна.  Rolling Eyes
Лъки, за тези пари няма начин да не е с компромис, ако е топ мястото, във Варна НС "мръсни" са над 1000 е/кв, доколкото аз знам. Да, не е много, но зависи, с добра оптимизация и част от балкона може да стане много прилично и удобно дори на тази малка квадратура.
Мерси.
Обадих се, казаха че е продаден. Интересното е че никой не сваля обявата, а я коригират.  Laughing
Интересно, след като е продадено защо си играят да трият и коригират снимки докато обсъждаме тук Simple Smile
Естествено питаха ми какво търся. hahaha

# 726
  • София
  • Мнения: 17 775
Хиени, а и не си вършат работата като хората.
Това, брокерите и контрольорите са с много нелеп начин да си изкарваш прехраната. Чистачите поне вършат работа за труд, а не скубят глоби, такси и комисиони.

# 727
  • Мнения: X
Ипотека за 20 години не означава, че реално ще се изплаща 20 години. Но ако това е цената, която трябва да платя, за да живея сега по начин, който ми харесва - ок.

# 728
  • Мнения: 1 554

Колко излиза г/д преустройството на кухня в спално помещение и голям хол в холокухня? 5-10-20?

Като човек с опит в това отношение, може и да мога да помогна на някой, който си задава този въпрос. Та наистина е въпрос на заварено положение. На мен лично точно такова упражнение - превръщане на кухня в спалня и на съседен голям хол в холокухня ми излезе буквално 1000 лв. Не знам и толкова дали имаше, в моята глава се очакваше голяяям харч. Оказа се елементарно начинание, като се има предвид, че правих цялостен ремонт на апартамента, който купих. Т.е всичко беше изринато. Та просто дойдоха едни пичове с един къртач, изкъртиха ми един уелей в пода (сграда ЕПК с дебели плочи и стени),  прокараха ми мръсен канал от холокухнята към мястото на мръсния канал в старата кухня с лек наклон + ми взеха пак от старата кухня чиста вода за холокухнята. То всъщност всичката вода идва реално от банята, която граничи със старата кухня, а пък холокухнята граничи също със старата кухня. Общо взето каналът, който ми прокопаха за мръсната и чистата вода, е 150 см дълъг макс. Не мога да опиша колко съм доволна. Вече трета година живурим безпроблемно и апартаментът стана изключително функционален. Много повече от преди “преустройството”. Реално сега е тристаен, преди беше двустаен. Но всички помещения са достатъчно големи, че да не може някой да разбере, че сме правели преустройство. Единствено някой по-запознат ще се светне, че в сградите старо строителство от този тип кухните и холовете са отделно по принцип.

Имайте го предвид това като възможност като търсите да купувате. Търсете площ и подходящо разпределение, а не 2-стаен или 3-стаен. В момента кумувете ни търсят да купуват и същото им обяснявах, защото директно бяха отписали двустайните, щото нямали 2 спални. Ми и моя нямаше, ама сега има. Успех!

Между другото ето една обява, която според мен си заслужава изключително много. Тристаен, който с едно щракане на пръст може да стане четиристаен като дори не се прави преустройство. Директно си правиш хола на още една спалня, ако имаш голямо семейство. Бих го взела без да се замислям, ама мисля да ги правя такива упражнения най-рано след година и половина. Вижте го, заслужава си

https://m.imot.bg/details/1c155954432452007

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 00:35 от AnMary

# 729
  • Мнения: 9 767
Ипотека за 20 години не означава, че реално ще се изплаща 20 години. Но ако това е цената, която трябва да платя, за да живея сега по начин, който ми харесва - ок.

А аз какво казах?

Ами именно де - житейските ситуации са различни.
Аз разсъждавам от гледната точка на човек, който има собствено жилище, в което живее. .....
Ако нямам жилище и съм под наем, и съм млада с приличен доход - най-вероятно ще се юрна към ипотеката. Все пак един живот живеем, няма да чакам Годо.

# 730
  • Мнения: X
Същото де, потвърждавам Simple Smile!

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 23:37 от Анонимен

# 731
  • Мнения: X
По въпроса за цената на преустройството, Дес има право - много зависи. Зависи как е разположено, къде са оригинално тръбите за ВиК, зависи колко дълги нови трябва да се прокарват, и т.н.  Затова е добре да има схема, по нея може да се прецени в общия случай.
За ап. на 10-ия етаж в зона Б-5, аз лично не го харесвам онзи район, каквото и да се предлага там, а и не харесвам високи етажи. Но всеки си знае за себе си, на друг може много да допадне. 

# 732
  • Мнения: 1 554
Така е, всеки си знае какво му харесва. Само не бъркайте Зона Б5 с всякакви други зони еди колко си. В Зона Б5 цигани няма, а новия парк е под прозореца на всички блокове наоколо. Пълно е с големи хипермаркети, заведения, мол и си в центъра на София в крайна сметка. На мен този апартамент много ми допада по точно тези причини.

# 733
  • Мнения: 40 832
Между другото ето една обява, която според мен си заслужава изключително много. Тристаен, който с едно щракане на пръст може да стане четиристаен като дори не се прави преустройство. Директно си правиш хола на още една спалня, ако имаш голямо семейство. Бих го взела без да се замислям, ама мисля да ги правя такива упражнения най-рано след година и половина. Вижте го, заслужава си

https://m.imot.bg/details/1c155954432452007

Това е разкошен двуспален апартамент. Само една врата трябва между трапезарията и хола и всички заспива. Говоря от гледна точка на разположението.

# 734
  • София
  • Мнения: 17 775
Много е готин! Аз точно там искам, но малък и по- евтин. Живяла съм за малко в този район и за мен е оптимален. А и апартаментът е много хубав, но не мисля, че още е достъпен. Според мен е продаден.

Общи условия

Активация на акаунт