Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 15

  • 38 160
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 951
Вашите са необзаведени(вече отдадени),
а тези, които са обзаведени и са на същата цена си висят от 30 май.  newsm78
ех, чети малко какво съм писала 10 поста назад, де Simple Smile

# 481
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз да се допитам до вас по един въпрос, че повечето тук сте наемодатели...
В края на месеца се изнасяме от квартирата. Бяхме тук 6 години и 8 месеца при първоначален наем, съответно даден депозит 500 лв, като наема стигна постепенно сегашните 800 лв. от една година. Апартамента е необзаведен, с изключение на белите шкафчета в кухнята отпреди 40 години, които са слагани с построяването на блоковете. Дали сме за тези години над 40000лв. наем, като не е забит от наемодадетя и един пирон - буквално. Знам, че депозита няма да се върне - наема се дели на трима ...май ... наследници. Сметките, които ще трябва да се платят ще са около 120 макс 150 лв. Обичам всичко да е изрядно и да съм на абсолютната коректност и понеже няма да имам физическото време и сили, обмислям вариант да наема фирма, която да изчисти максимално добре след изнасянето ни - отново стъклата на прозорците, да свали и измие стакларийте на полилейте, основно банята, по стените да изчисти латекса от тук-таме петна (латекса е полаган преди 12 години), шкафовете в кухнята и т.н. Но се замислих, че ще платя 200-300 лв. Ще ми се да го направя, но и тези пари няма да са излишни на семейството. А както казах пари от депозита няма да видим, както и от изравнителната сметка на парното (миналата година бяхме надплатили 290 лв., очаквм и тази година да има поне 150-200 лв. надплащане), Дали да не се договоря с наемодателите те да платят на почистваща фирма? Няма да имат парите накуп да извадят и да платят 200-300 лв. за почистване и ще настане едно мрънкане, одумване ... Не се влияя от мнение на хора, но ще ми е неприятно, когато сме били в добри отношения през тези години, да се разделим с неприятно чувство. Знам, че ще има негодуване и неразбиране на мотивите ми и доводите ми... Как да постъпя според вас?

# 482
  • Мнения: 9 951
Питай в прав текст дали ще върне депозита.
Кажи, че искаш половината пари веднага, за да платиш за фирма за почистване.
Ако не даде, да подпише че с депозита ще почисти той.
Ако обаче им дължиш пари за сметки, освен онези 150 лв..?

# 483
  • Мнения: 3 096
Чакай, чакай, защо да не ви върнат депозита?На какво основание ще го задържат? И тези 800 лв от година насам ми се виждат много. Нещо не изпитах добри чувства към тези ваши наемодатели Wink Не бих вложила 200-300 лева за почистваща фирма. В толкова добро състояние ли го наехте? Прозорците били ли са измити? Удрям му една метличка, минавам банята с вълшебната гъба и изплаквам. Мисля, че е напълно достатъчно.

# 484
  • Мнения: X
Дали да не се договоря с наемодателите те да платят на почистваща фирма? Няма да имат парите накуп да извадят и да платят 200-300 лв. за почистване и ще настане едно мрънкане, одумване

А защо мислите, че няма да имат пари, при положение, че:

Апартамента е необзаведен, с изключение на белите шкафчета в кухнята отпреди 40 години, които са слагани с построяването на блоковете. Дали сме за тези години над 40000лв. наем, като не е забит от наемодадетя и един пирон - буквално.

Друг е въпросът защо сте плащали толкова за описания ужасен апартамент

# 485
  • Мнения: 18 891
Искайте си депозита и парите от изравняването.

# 486
  • Мнения: 9 951
Сигурно ще си ги иска, но подозира, че няма да ги получи.

Не е казала, че АП. Е ужасен, а че е със стара кухня.

И какво като е платила толкоз пари във времето? Разделени на три, и после на 6 години..и мислиш, че наемодателите са забогатели ?

# 487
  • Мнения: X
Ако са ги вложили в друг, а не са ги метнали от терасата - да Smiley

# 488
  • Мнения: 25 913
Аз не бих се вживяла в голямо чистене. Те така или иначе трябва да направят освежителен ремонт за да го пуснат отново под наем. 12 годишен латекс има нужда от една ръка, да се поосвежи.
Искай си депозита, не виждам защо да не го върнат.

# 489
  • Мнения: X
Депозита ще го прежаля. Времето е дълго, има сметки, ще оставя да ги покрият с него.
За чистенето от фирма - ако наемодателят е грижовен стопанин, ако е бил отзивчив, ако сам оценява и би дал пари за почистване - да, ще му върна жеста за отзивчивостта и ще викна фирма. В твоя случай обаче не звучи да е такъв. Не бих влизала в разходи за това. Още повече - на необзаведен апартамент какво чистене за тези пари? Момичетата горе (и момчето) говорят за освежаване, латекс.
Казваш, че има трима наследници. Не вярвам да не могат да се координират и приведат жилището в добър вид, по-лесно им е да разчитат на коректността илеко гузната ти съвест.
Не се юркай и не харчи излишно.

# 490
  • София
  • Мнения: 6 127
При описаните условия, не бих отстъпила от депозита, нито бих се втурнала да чистя основно.
Един вид, искате да се разделите като приятели, но депозита няма шанс да го върнат, пък вие смятате да чистите основно,  и да плащате 300 лева за това?
Нещо не схващам
Как ще се разделите нормално като няма да ви върнат депозита, и вие го приемате това нещо?
И какви скруполи ще имате за чистотата на жилище, което не е ремонтирано от преди 12 сет години?
Там една метла и един парцал след изнасянето на всичко ваше... и тропвате с крак, че си искате депозита !
Като почнат да мрънкат за немитите прозорци, да си удържат 100 лева и да дойде фирма да измие прозорците.
Останалите 400 лева от депозита да ви върнат ( при платени последни сметки, тези пари  от депозита са си ваши) Това е нормално разделяне, другото не е нормално.

# 491
  • Мнения: 19 592
Искайте си депозита и парите от изравняването.
+ 1 Чисти сметки е по-добре. За чистенето - нормалното почистване колкото да не е кочина. Така или иначе предполагам ще боядисват и освежават след вас, така че не е нужно чак лампионите да миете и шкафове в кухня. Ако се боядисва след това, чистенето е впоследствие.

# 492
  • Мнения: 2 480
И не забравяйте приемо-предавателен протокол с показанията на всички уреди. След вас могат да леят топла вода на воля, например, и да искат вие да я плащате.

# 493
  • Мнения: 3 096
А, аз даже се съмнявам, че ще боядисат и освежат след като се изнесат хората

# 494
  • Мнения: 25 913
И не забравяйте приемо-предавателен протокол с показанията на всички уреди.
Необзаведен е, само шкафчета имало.

Общи условия

Активация на акаунт