Рим - 22 тема

  • 36 186
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 1 326
Моля за помощ! Как мога с градски автобус да стигна от летище Ciampino до гара Термини?

# 436
  • Мнения: 2 030
Но сега харесах апартамент до Пантеона така че и мен ме интересуват такситата.Възможно ли е да не дойде?щом полета ми е в 6.30 в колко да го викна.

Точно от едната страна на Пантеона има стоянка на таксита и винаги има, ние последният път точно от там си го взехме за ранният полет. Пътуването е около 20-25 мин. максимум.

Моля за помощ! Как мога с градски автобус да стигна от летище Ciampino до гара Термини?
Директен гр. транспорт няма. Автобус 520 до Чинечита и от там метро до Термини, всичко е с един билет от 1.50 евро. Автобус 720 до Лаурентина и пак метро до Термини.

Идеи за друг превоз от тази локация сутринта до летище Чампино, освен такси?
Ако полета е все още в 8 часа имате вариант с градски транспорт. Близо сте до две от спирките на линия А на метрото. Сутринта в 5.30 метро до Чинечита и от там 520 до летището. Около 6.30 ще сте там.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 17:22 от Lady Vengeance

# 437
  • Мнения: 491
Получих емайл за промяната.

# 438
  • IT
  • Мнения: 3 704
За да сте сигурни за такси, обадете се на номера и си го поръчайте от вечерта. В България как правите като искате да сте сигурни?

# 439
  • Мнения: 103
Благодаря ви!:yellow_heart:
Сега започвам да умувам как да побера багажа на трима ни в малки ранички, при все, че го дават дъждовно времето за този период.
Програма предварителна не правя, защото девойката емнооого капризна. Набелязала съм си на картата всички забележителности, и ще го караме лежерно и без маршрут, пък колкото видим, толкова Simple Smile

Има ли и други, които ще пътуват с райън на 14 и 18 до Рим?

# 440
  • Мнения: 408
Дъждобраните вършат чудесна работа за малки ранички. Аз си носих с мен един, който не заемаше почти никакво място, освен това и не тежи. 

Иначе съветвам да си направите програма, за да може да комбинирате забележителности, които са близко една до друга и по този начин да не губите време в чудене на място.

# 441
  • Мнения: 7 864
Здравейте,
Днес резервирах билети за Рим за 5.05, затова се записвам и се връщам на първи пост, който е страхотен. 😊
Когато прочета темата и се ориентирам поне малко, ще започна да ви досаждам с въпроси.
Ще се старая да не са безумно тъпи. 😊

# 442
  • IT
  • Мнения: 3 704
За детето, което е почти на 9-ако отидете във вила Боргезе, вземете си от тези колела като рикши, не знам как се казват и обиколете с тях парка, ако не е свикнала да обикаля ще се измори. Като ходим някъде на моят младеж на 9 съм му купила фотоапарат и му давам да снима и така не мрънка. Тук децата до 5 клас масово нямат телефони, не че не гледат телефоните на родителите си или  самите те нямат таблети, но не се носят на училище и т.н.  и като се ходи на ексурзия от училище единствено се носят фотоапарати.

# 443
  • Мнения: 10
http://www.booking.com/Share-dR2HG00 здравейте, някой има ли мнение за това място.
Там е китайско-ориенталски квартал, малко по-зле от ул Симеон в София. Изобщо не ми хареса, а в преките на Виа Наполеоне си е дори страшничко.
Моля ви може ли да ме ориентирате къде е по безопасно около Термини да се настаним бюджетно? Ще пътувам с детето ми, което е на 10. Предварително благодаря.

# 444
  • Мнения: 4 730
Нашето пътуване в Рим е съвсем скоро, с деца за 1 ден от круизен кораб. Та с автобус ще ни извозят от Чивитавекия най-вероятно до площад Венеция и ще имаме 5-6 часа да обикаляме сами. Това ни е второ ходене в Рим и сега мисля да пропуснем Ватикана заради ограниченото време. Като план съм направила пешеходна обиколка от Монумента на Виктор Емануел до Колизеума (поглед и снимки от вън), после хващаме метрото от станцията на Колизеума и слизаме на Piazza del Popolo, от тук тръгваме към площад Испания, Фонтана Треви, Пантеона, Църква Джезу и каквото друго видим по обратния път към площад Венеция...  Как ви се струва като време и пропускам ли нещо около тези основни забележителности? Ако някой мисли, че има по-удобен вариант с начална и крайна точка площад Венеция да казва... Римския форум заради децата отпада също... Smile
Мисля си дали има вариант на обиколка без да ползваме метро, но май става доста километри и не знам децата дали ще ги извървят спокойно. Има ли на метростанцията каса за билети или се купуват от автомат (с карта или с монети е)?

# 445
  • Мнения: 103
Следя времето, и за дните в които ще сме в Рим го дават дъждовно. Дайте идеи какво да правим в силен дъжд, в предвид че няма да влизаме в музеи, тъй като на детето му е досадно.
Приготвям дъждобрани и чадъри, но пак ми е притеснено.
Смятам за да закупя 7 дневни карти за градски транспорт и доколкото прочетох тук, можело само в кеш от будка. Машините, които издават билети не приемат ли карти?

Благодаря, че ви има! 🥰

# 446
  • Мнения: 408
Нашето пътуване в Рим е съвсем скоро, с деца за 1 ден от круизен кораб. Та с автобус ще ни извозят от Чивитавекия най-вероятно до площад Венеция и ще имаме 5-6 часа да обикаляме сами. Това ни е второ ходене в Рим и сега мисля да пропуснем Ватикана заради ограниченото време. Като план съм направила пешеходна обиколка от Монумента на Виктор Емануел до Колизеума (поглед и снимки от вън), после хващаме метрото от станцията на Колизеума и слизаме на Piazza del Popolo, от тук тръгваме към площад Испания, Фонтана Треви, Пантеона, Църква Джезу и каквото друго видим по обратния път към площад Венеция...  Как ви се струва като време и пропускам ли нещо около тези основни забележителности? Ако някой мисли, че има по-удобен вариант с начална и крайна точка площад Венеция да казва... Римския форум заради децата отпада също... Smile
Мисля си дали има вариант на обиколка без да ползваме метро, но май става доста километри и не знам децата дали ще ги извървят спокойно. Има ли на метростанцията каса за билети или се купуват от автомат (с карта или с монети е)?
По-добре да ползвате метро, иначе е възможно времето да не ви стигне (зависи колко ще се бавите на забележителностите), а също така и да преуморите децата. Казаха ми, че имало Панорамна гледка от паметника на Виктор Емануел, можете да качите и него - има асансьори. Иначе до самия паметник в една от улиците е галериа Дория Памфили - горещо препоръчвам, но предвид, че сте с деца е възможно да ги отегчите.

# 447
  • Мнения: 1
Здравейте.Следих темата,но не съм се включвала.Завърнахме се в петък от Рим.Бяхме отседнали в хотел в района на Пиаца дел Пополо и съм повече от доволна.Хотела беше тип семеен,струваше ми се доста далеч този район от забележителностите,но дефакто се оказа перфектен.Много беше оживено,разходките вечер бяха много зареждащи и бяха поне за мен едно от най-хубавите нещав Рим.За 4 дни минахме всички забележителности без никакъв първоначален план.Ватикана ни съвпадна с аудиенцията и естествено опашките за Базиликата бяха огромни.Така и не се качихме,но и иначе незнам дали щях да си го причиня.Разгледахме музеите колкото успяхме,че и там бяха едни тълпи от хора.Времето беше разкошно,вечерите бяха топли изобщо не ми се прибираше.Единия ден ходихме и до Кастел Романо аутлетът,купихме си някои неща,но не беше нещо уау,а и доколкото четох сега е нямало големи намаления въпреки,че уж са през цялата година.

# 448
  • София
  • Мнения: 3 150
http://www.booking.com/Share-dR2HG00 здравейте, някой има ли мнение за това място.
Там е китайско-ориенталски квартал, малко по-зле от ул Симеон в София. Изобщо не ми хареса, а в преките на Виа Наполеоне си е дори страшничко.
Моля ви може ли да ме ориентирате къде е по безопасно около Термини да се настаним бюджетно? Ще пътувам с детето ми, което е на 10. Предварително благодаря.
Ние бяхме отседнали ето тук, и не е нищо особено. По улиците - основно араби и азиатци, има импровизиран битпазар в една пряка, сутринта като отивахме за полета си беше страшничко. Не че нещо ни се е случило, но не беше особено приятно. Друг опит нямам, но ако отидем пак, ще търся място в Трастевере. Много, много ми хареса там. Не знам дали е бюджетно и ще трябва такси ако сте с ранен полет на връщане, така че може и да не помагам особено. Районът около Операта близо до Термини ми се видя по-приличен, но само през деня минавах. То няма как да пропуснете поне да минете през гадния район към/от гарата, а и с дете едва ли ще щъкате много нощем, така че може и да е все тая.
Но, като взехме шатъла от Виа Мерулана, имаше поне 30 човека спящи на тротоара там, направо тръпки ме побиха. Тази страна на Термини е наистина по-добре не.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 01:47 от Нелка*

# 449
  • Мнения: 10
http://www.booking.com/Share-dR2HG00 здравейте, някой има ли мнение за това място.
Там е китайско-ориенталски квартал, малко по-зле от ул Симеон в София. Изобщо не ми хареса, а в преките на Виа Наполеоне си е дори страшничко.
Моля ви може ли да ме ориентирате къде е по безопасно около Термини да се настаним бюджетно? Ще пътувам с детето ми, което е на 10. Предварително благодаря.
Ние бяхме отседнали ето тук, и не е нищо особено. По улиците - основно араби и азиатци, има импровизиран битпазар в една пряка, сутринта като отивахме за полета си беше страшничко. Не че нещо ни се е случило, но не беше особено приятно. Друг опит нямам, но ако отидем пак, ще търся място в Трастевере. Много, много ми хареса там. Не знам дали е бюджетно и ще трябва такси ако сте с ранен полет на връщане, така че може и да не помагам особено. Районът около Операта близо до Термини ми се видя по-приличен, но само през деня минавах. То няма как да пропуснете поне да минете през гадния район към/от гарата, а и с дете едва ли ще щъкате много нощем, така че може и да е все тая.
Но, като взехме шатъла от Виа Мерулана, имаше поне 30 човека спящи на тротоара там, направо тръпки ме побиха. Тази страна на Термини е наистина по-добре не.
Много благодаря за изчерпателния отговор. Търся да сменя резервацията.

Общи условия

Активация на акаунт