Фентъзи и фантастика - 17

  • 11 381
  • 726
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 611
Гласувах за дворовете- много ми хареса! Но започнах поредицата, защото си мислех,че е трилогия, а то се оказа, че има и четвърта, а ще излизат и още книги. Сега ще падне едно чакане... 😔
А отзив за Cтъкления трон от същата авторка? Там поне има повече книги за четене и сагата е завършена.

# 136
  • Мнения: 47 990
Започва бавно и доста тийн. Но поредицата се развива и последните няколко книги са много по хубави от първите, което е голяма рядкост Simple Smile

# 137
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Първата книга е мудна и с предвидимо действие. Малко са плоски героите, но като цяло става.

# 138
  • Мнения: 348
Гласувах за дворовете- много ми хареса! Но започнах поредицата, защото си мислех,че е трилогия, а то се оказа, че има и четвърта, а ще излизат и още книги. Сега ще падне едно чакане... 😔
А отзив за Cтъкления трон от същата авторка? Там поне има повече книги за четене и сагата е завършена.

Аз си мислех,че и тя не е завършена и за това не я почнах, но ще се поправя. Иначе поредицата за дворовете е наистина много интересна и първите три книги са си завършена история, просто в четвъртата започват да се развиват историите на второстепенните герои и ти става интересно и започваш да чакаш петата, а със сигурност ще има и шеста...

# 139
  • Мнения: 3 611
Гласувах за дворовете- много ми хареса! Но започнах поредицата, защото си мислех,че е трилогия, а то се оказа, че има и четвърта, а ще излизат и още книги. Сега ще падне едно чакане... 😔
А отзив за Cтъкления трон от същата авторка? Там поне има повече книги за четене и сагата е завършена.

Аз си мислех,че и тя не е завършена и за това не я почнах, но ще се поправя. Иначе поредицата за дворовете е наистина много интересна и първите три книги са си завършена история, просто в четвъртата започват да се развиват историите на второстепенните герои и ти става интересно и започваш да чакаш петата, а със сигурност ще има и шеста...
Четвъртата излиза през 2020 година (засега). "Двор от скреж и звездна светлина" съпътстваща новела. Нещо като "Острието на асасина" за поредицата Стъкления трон. Може с нея, може и без нея. Ако решиш да четеш Троновете, аз (и не само аз) ще се радвам/е да споделиш мнение.

# 140
  • Мнения: 348
Гласувах за дворовете- много ми хареса! Но започнах поредицата, защото си мислех,че е трилогия, а то се оказа, че има и четвърта, а ще излизат и още книги. Сега ще падне едно чакане... 😔
А отзив за Cтъкления трон от същата авторка? Там поне има повече книги за четене и сагата е завършена.

Аз си мислех,че и тя не е завършена и за това не я почнах, но ще се поправя. Иначе поредицата за дворовете е наистина много интересна и първите три книги са си завършена история, просто в четвъртата започват да се развиват историите на второстепенните герои и ти става интересно и започваш да чакаш петата, а със сигурност ще има и шеста...
Четвъртата излиза през 2020 година (засега). "Двор от скреж и звездна светлина" съпътстваща новела. Нещо като "Острието на асасина" за поредицата Стъкления трон. Може с нея, може и без нея. Ако решиш да четеш Троновете, аз (и не само аз) ще се радвам/е да споделиш мнение.

Според мен новелата е много важна в поредицата,защото хвърля светлина върху мислите на второстепенните герои от първо лице, а предполагам че следващите две книги ще са  за Неста- Касиан, Азриел- Илейн.

Сега започнах "Аз, вещицата" на Дебора Харкнес, след нея ще почна и поредицата за тоновете, щом е завършена, и задължително ще споделя мнение. Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 14:14 от FBID10205890201960036

# 141
  • Мнения: 47 990
Аз, вещицата хич не ми хареса
Сега мъча Лей Бардуго...мииии не ми харесва нещо
Плоско

# 142
  • Мнения: 5 741
Сега чета "Кралска кръв", втората книга на Даниел Ейбрахам от поредицата "Кинжалът и монетата". Много ми харесват книгите. Жалко, че Бард са зарязали поредицата.

# 143
  • София
  • Мнения: 3 833
Докато чакам за третата книга на Певел - "Кралят", реших да чета нещо по-кратко, та прочетох "Нито капка вода" на  Минди Макгинис. Малка книжка, не беше лоша, аз обичам такъв тип книги. Сега чета "Червения рицар" на Майлз Камерън. Знам, че следващите книги няма да ги видим на български, но въпреки това я започнах. Харесва ми историята.

На Певел? Че тя си е от едно известно време в продажба. Или я чакаш електронно?

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте,
И аз съм почитател на фентъзито и да се включа. Аз вещицата я оставих наполовина, не можах да продължа повече, много ми е скучна. Започнах Колелото на времето, все още съм на първата книга, но ми харесва и сюжетът и начина на писане. Озъртам се и за следваща поредица, колебая се между Стъкленият трон и Двор от рози и бодли.

# 145
  • Мнения: 47 990
Колелото е хиляди и хиляди страници. Ако ти задържи интереса, поне до есента няма да търсиш нова поредица Simple Smile

# 146
  • Мнения: 5 741
Докато чакам за третата книга на Певел - "Кралят", реших да чета нещо по-кратко, та прочетох "Нито капка вода" на  Минди Макгинис. Малка книжка, не беше лоша, аз обичам такъв тип книги. Сега чета "Червения рицар" на Майлз Камерън. Знам, че следващите книги няма да ги видим на български, но въпреки това я започнах. Харесва ми историята.

На Певел? Че тя си е от едно известно време в продажба. Или я чакаш електронно?
Първите две ги имам електронни, но тази чакам от библиотеката.

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 754
Колелото е хиляди и хиляди страници. Ако ти задържи интереса, поне до есента няма да търсиш нова поредица Simple Smile






Оооо да, хиляди страници, но въпреки това … планирам си бъдещето Simple Smile

# 148
  • Мнения: 3 611
Колелото е хиляди и хиляди страници. Ако ти задържи интереса, поне до есента няма да търсиш нова поредица Simple Smile






Оооо да, хиляди страници, но въпреки това … планирам си бъдещето Simple Smile
Щом е така, запасявай се и с Троновете, и с Дворовете  за зимата. В една мултивселена са.

# 149
  • Мнения: 5 741
Много ми харесаха  двете книги на Даниел Ейбрахам от "Кинжалът и монетата". Как можаха да не си довършат поредицата Бард? Не, че това е необичайно за тях, напротив, но много ме е яд. Много сериозно се замислям да ги бойкотирам и да не купя нито една тяхна книга от тук нататък.Мислех да се опитам да прочета останалите 3 книги на руски, но не ги открих. Някой случайно да е чел поредицата на английски?

Общи условия

Активация на акаунт