Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 3

  • 27 916
  • 490
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 174
Преди време работех сервитьорка в заведение. Тогава кординацията на тялото и прастранството ми беше почти перфектна. Можех да се размина с клиентите в заведението и претъпкана табла на 2мм от тях с бързо ходене. Сега не мога да измина и 3метра без да се спъна някъде😃

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Скрит текст:
Също имам проблеми с вестибуларния апарат. Няколко прекарани отита средно ухо с тенденция за хронична версия. Аз не съм от София. В моя град няма специалисти.  Тук отоневролог не съществува. Лекарите не обръщат внимание, никой не ме е насочил за такъв вид преглед.  Изписват се анбиотици за щяло и нещяло без да си вземат проби от секрет и тн. Искам да отида на преглед, естествено не зная какво ме очаква, най-близо ми е Пловдив. Веизвестноста ме плаши. Имам световъртеж, шум в ушите, чувство за потъване, загуба на слух. Стряскане по време на сън. Понякога и преминаване на нещо като ток в главата.  Не мога да се навеждам надолу  както и да вървя назад. Понякога залитам , понякога имам чувство че нещо се движи, но реално не е така и тн. Явно съм в тежка категория. Трудно се живее с това, но и малко се адаптирах. Като поведения съм понякога неадекватна, евентуално заради загубата на слух недочувам някой видове звуци и това явно се отразява на възприемането  за пространство. Някой , ако е с подобни симптоми може да сподели начин за справяне от психологическо гледна,то за   физическа е ясно  че нещата са сериозни.
Щом най-близо ви е Пловдив, отидете при др. Калина Маджарова,  в хирургиите на Пещерска 0884284314

# 362
  • Мнения: 632
Lqnipa, това, което описвате си е цяло мъчение. Отидете на лекар, за Пловдив може да потърсите др. Гиритлиева, тя е и отоневролог, и УНГ.

# 363
  • Мнения: 190
Преглед при невролог, отоневролог, очен лекар, ямр глава, ямр шия, доплер изследване, кардиолог.. определено трябва се направят и тогава да се мисли на какво се дължи. Кръвни изследвания, толкова съм чел че може да е нещо безобидно като липса на някой витамин, до Множествена склероза, Инсулт, заболявания на сърцето, Разни синдроми и още много варианта.

# 364
  • София
  • Мнения: 2 497
Здравейте,
Включвам се и аз в темата, за жалост.
През 2015г, бременна, една вечер се събудих от ужасно пищене в ушите и се започна ходене по лекари.... от бременността било, кръвното.... да ама не. Родих, мина време докато се успокои лудницата и пищенето пак си продължаваше, вече по-тихо обаче. Къде ли не ходих, докато една очна лекарка (ьа съжаление й загубих визитката) не ме прати на ЯМР, където всичко беше добре и тя заключи, че най-вероятно е проблем с оросяването на мозъка.
Изписа ми кавинтон, но понеже кърмех не го пих.
Взех си гинко билоба след време, витамини от Б група, понеже се оказах и с дефицит на Б12. И сякаш покрай детето, работата, шумът не беше толкова пречещ.
Преди година родих отново, а от няколко месеца пак е нетърпимо. Отдавам го на стрес, недоспиване. Повечето пъти, в които проблема се появява, са основно ако съм заспала дълбоко и се събудя и скоча веднага. Това ще да е от налягането. Но после цял ден, даже два, ки се вие свят, замъглено ми е. Ушите ми са заглъхнали почти постоянно, усещането е като под вода, отделно пищят тип микрофония. Съответно в пика на това състояние и не чувам добре. Перманентно съм така, като просто има периоди на пик и на спад.
Ходих преди няколко месеца на унг отново, но кажи речи каза, че нищо ми няма.

Ще си запиша отново час, но този път на отоневролог може би, с надеждата да назначи повече изследвания.
Не ми се обикаляше по време на тая ковид криза по лекари, ама не ми е добре. Отделно имам дискова херния, сколиоза и ужасно изкривена стойка във врата (може и от това да се притиска някъде).

Колебая се в момента да издирвам Фурнаджиев или да отида в Токуда при Савов. Едната щерка водих няколко пъти при Райнов, но той май е само унг.

# 365
  • Мнения: 190
Моля ви споделете ако намерите причината за тези състояния…. Много са подобни на моите.. при мен не се намери.. но все си имам едно на ум че има нещо.

# 366
  • Мнения: 6 887
Имаше едно момиче, което имаше от кристалчета във вътрешното ухо. Беше диагностицирана и лекарят й беше показал упражнения. Мисля, че се беше излекувала. Но ако все пак следи темата, искам да я попитам как се казва диагнозата на български и английски. И контакти с лекаря.

Не съм това момиче, но в английските сайтове е:

Benign paroxysmal positional vertigo (BPPV)- Доброкачествен пароксизмален позиционен световъртеж

Може би става дума за мен. За съжаление, този невролог вече не работи. Вероятно повечето невролози с лекота ще диагностицират и оправят такова състояние. При него има и изразен нистагъм. Аз не усещах, но лекарят каза, че очите ми много трептели. Ето тук има клип какво е нистагъм, някой питаше. https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B3%D1%8A%D0%BC
Тогава световъртежът беше непоносим, въобще не можех да пазя равновесие, не можех а си наклоня главата леко назад, за да пия вода, не можех да лежа, всичко се въртеше. Единствено можех да седя, с изправена глава, дори леко да я наклоня, всичко избухваше и се въртеше бясно.
И сега имам световъртеж, но той е постоянен и различен, не е толкова силен както тогава. Предполагам, че е от шиповете във врата, или от стесняването на кръвоносните съдове в главата, тъй като не виждам друга причина, а и отдавна не съм пила кавинтон. Спряха ми го преди година и половина, а и не съм ходила на отоневролог от тогава. А шумът в ушите е от години и не спира.

# 367
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Здравейте 🤗
Живея в Холандия и тук е малко по-трудно да отидеш на специалист, сега трябва да чакам за свободен час но кога ще е не се знае, може след месец, два или повече. Проблема е, че доста съм уплашена от това, което се случва.
От скоро имам проблеми със замайване, повдигане, тежест в главата и ходя като пияна понякога. Много ме е страх да не припадна, от това винаги ме е било страх, макар, че не се е случвало никога до сега:)
Взимах гинко билоба, ядох орехи, пих две седмици едни хапчета, но и те не помогнаха. Иначе световъртежите не са постоянно, може няколко дни всичко да е наред и след това един-два дни имам 1 до 3 пъти.
Четох по интернет и тук назад в темата и съм отчаяна, че това нещо няма излекуване. Дали ще мога нормално да живея?
Ходите ли на работа? Карате ли кола? Аз не смея .Ще мога ли да ползвам самолет? Толкова много въпроси имам в главата, а няма отговори.
Много бих искала да живея нормално, вие успявате ли?
Надявам се да има надежда и да не се влошават нещата 🤗
Хубав ден и извинявайте ако съм ви натоварила, няма на кой да ги кажа тези неща, а тук мисля бихте ме разбрали 🌸

# 368
  • Мнения: 632
Ами аз със моите подобни проблеми вече 6 месеца установих, че замайването и световъртежите не винаги са от вестибуларен апарат. Помислете и за нивото на тревожност и за проблем с хормоните.

# 369
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Ами аз със моите подобни проблеми вече 6 месеца установих, че замайването и световъртежите не винаги са от вестибуларен апарат. Помислете и за нивото на тревожност и за проблем с хормоните.
За хормоните ми бяха пускали изследвания за щитовидната жлеза и всичко е в нормите, както и другите кръвни изследвания са добре. Тревожност си имам от преди.

# 370
  • Мнения: 190
Здравейте 🤗
Живея в Холандия и тук е малко по-трудно да отидеш на специалист, сега трябва да чакам за свободен час но кога ще е не се знае, може след месец, два или повече. Проблема е, че доста съм уплашена от това, което се случва.
От скоро имам проблеми със замайване, повдигане, тежест в главата и ходя като пияна понякога. Много ме е страх да не припадна, от това винаги ме е било страх, макар, че не се е случвало никога до сега:)
Взимах гинко билоба, ядох орехи, пих две седмици едни хапчета, но и те не помогнаха. Иначе световъртежите не са постоянно, може няколко дни всичко да е наред и след това един-два дни имам 1 до 3 пъти.
Четох по интернет и тук назад в темата и съм отчаяна, че това нещо няма излекуване. Дали ще мога нормално да живея?
Ходите ли на работа? Карате ли кола? Аз не смея .Ще мога ли да ползвам самолет? Толкова много въпроси имам в главата, а няма отговори.
Много бих искала да живея нормално, вие успявате ли?
Надявам се да има надежда и да не се влошават нещата 🤗
Хубав ден и извинявайте ако съм ви натоварила, няма на кой да ги кажа тези неща, а тук мисля бихте ме разбрали 🌸
и аз съм със сходни симптоми от 5 години. Изследвания всякакви.. нищо открито като проблем… 1 година не исках да карам кола извънградско.. първия самолет ме беше страх но нищо не ми стана… общо взето жив съм.. но тия замайвания и опиянявания понякога все още ме плашат. Искам си предишния живот.. това е мъка!!

# 371
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Има едни хомеопатични...вертигохийл...пробвайте с тях. Във форума има и тема с аюрведа специалист, не пречи и там да попитате.
Йога или друг вид леки упражнения, вероятно няма да навредят. Удобна възглавница, минимум стрес (това само докато го пиша ми звучи като подигравка, но...)

# 372
  • Мнения: 290
Здравейте 🤗
Живея в Холандия и тук е малко по-трудно да отидеш на специалист, сега трябва да чакам за свободен час но кога ще е не се знае, може след месец, два или повече. Проблема е, че доста съм уплашена от това, което се случва.
От скоро имам проблеми със замайване, повдигане, тежест в главата и ходя като пияна понякога. Много ме е страх да не припадна, от това винаги ме е било страх, макар, че не се е случвало никога до сега:)
Взимах гинко билоба, ядох орехи, пих две седмици едни хапчета, но и те не помогнаха. Иначе световъртежите не са постоянно, може няколко дни всичко да е наред и след това един-два дни имам 1 до 3 пъти.
Четох по интернет и тук назад в темата и съм отчаяна, че това нещо няма излекуване. Дали ще мога нормално да живея?
Ходите ли на работа? Карате ли кола? Аз не смея .Ще мога ли да ползвам самолет? Толкова много въпроси имам в главата, а няма отговори.
Много бих искала да живея нормално, вие успявате ли?
Надявам се да има надежда и да не се влошават нещата 🤗
Хубав ден и извинявайте ако съм ви натоварила, няма на кой да ги кажа тези неща, а тук мисля бихте ме разбрали 🌸



Аз имам вестибуларни проблеми от 4 години. И аз като Вас във началото четях и се отчайвах че никога няма да мине,но както пише Мама Вики причините може да са извън вестибуларния апарат. При мен се оказа точно така. Имах изчезване на проблема за около 2 години. И пак се върна. Проверете се за ендокринологични проблеми. Това не е само щитовидна жлеза,а също хипофиза,бъбреци и захар. Проверете си врата и гръбнака. Липсата на витамини също може да даде такива симптоми. Не се отказвайте и търсете. На мен постоянно ми повтаряха,че е на нервна почва,даже ходих на психиатър. От лекарствата които ми изписа се влоших. Но аз не се отказах. Оказа се че имам два тумора. Единия го оперирах,сега търсим къде се намира другия. Така им е по лесно - на нервна почва е,изписват ти успокоителни и готово. Те са си взели хонорара,пък ти се оправяй. Много е ниско нивото на медицината у нас. Слаби диагностици са!

# 373
  • Мнения: 10
Здравейте 🤗
Живея в Холандия и тук е малко по-трудно да отидеш на специалист, сега трябва да чакам за свободен час но кога ще е не се знае, може след месец, два или повече. Проблема е, че доста съм уплашена от това, което се случва.
От скоро имам проблеми със замайване, повдигане, тежест в главата и ходя като пияна понякога. Много ме е страх да не припадна, от това винаги ме е било страх, макар, че не се е случвало никога до сега:)
Взимах гинко билоба, ядох орехи, пих две седмици едни хапчета, но и те не помогнаха. Иначе световъртежите не са постоянно, може няколко дни всичко да е наред и след това един-два дни имам 1 до 3 пъти.
Четох по интернет и тук назад в темата и съм отчаяна, че това нещо няма излекуване. Дали ще мога нормално да живея?
Ходите ли на работа? Карате ли кола? Аз не смея .Ще мога ли да ползвам самолет? Толкова много въпроси имам в главата, а няма отговори.
Много бих искала да живея нормално, вие успявате ли?
Надявам се да има надежда и да не се влошават нещата 🤗
Хубав ден и извинявайте ако съм ви натоварила, няма на кой да ги кажа тези неща, а тук мисля бихте ме разбрали 🌸
и аз съм със сходни симптоми от 5 години. Изследвания всякакви.. нищо открито като проблем… 1 година не исках да карам кола извънградско.. първия самолет ме беше страх но нищо не ми стана… общо взето жив съм.. но тия замайвания и опиянявания понякога все още ме плашат. Искам си предишния живот.. това е мъка!!

што не го опишеш по подробно....

# 374
  • Мнения: 929
Искам да попитам хората от групата за моите симптоми, дали случайно не са свързани с проблем с вестибуларния апарат. Та за последната година поне веднъж в седмицата още със събуждането се чувствам отпаднала, отмаляла,  проблема е като тръгна да вървя, усещам натиск върху главата, напрежение в ушите,  имам усещането, че трудно пазя равновесие и ако не вървя бързо все едно ще се сгромолясам, гледам да не си въртя главата, защото някак си имам чувството, че ще ме замотае повече, не знам даже как да го обясня, абе все едно съм халосана и ми е направо лошо, също отпаднало и отмаляло, абе много зле е положението. В такъв ден съм неработоспособна. Ходила съм на доста лекари, правих и доста изследвания, ЯМР на глава, имам малка дискова херния на врата, но казват, че симптомите не са от нея. Имам и мигрена по принцип, но когато ме боли главата не ми е толкова зле, колкото когато се чувствам по описания начин. Та не знам вече на какъв специалист да отида, изписват ми антидепресанти и ми казват, че е от стрес, ама на мен хич не ми се вярва, просто това им е най-лесното. И аз продължавам да чета и да търся причината, всякакви съвети и идеи ще ми бъдат полезни.

Общи условия

Активация на акаунт