Астрология - 15 тема

  • 30 496
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 363
По повод, кой кога е трябвало да се роди, или как да роди. Дами, нещата се случват, тогава и така както трябва да се случат. Всеки се ражда в най-подходящият за него момент. По повод секцио-отново астролог трябва добре да владее натална и пренатална астрология,и може да даде препоръки за ден на секцио, и съответно ако е добър в пренаталната астрология ще прецени правилно, в противен случай на датата, която е определена нещо ще се случи , -може лекаря да има ангажимент, или детето да избърза, много могат да бъдат причините за да не се потвърди датата, която е дадена от астролога.
За близнаците, раждат се тогава и по този начин в този ред, както са се родили. Оплождането на яйцекленката при близнаците също варира във времето... Но това е друга тема.. Така че всичко се случва, тогава когато трябва да се случи.
Но всеки идва на този свят, тогава и при такива условия, които са най-подходящи за душата му.


Eleida, съгласна съм с казаното, имам приятелка има двама сина на 6 и 8 Юни, искаше третия да го роди на 10 Юни, беше планирано секцио. Добре обаче детето се роди на 6, не изчака 10-ти. Друга която веднага щом влезе в деветия месец поиска да и бъде извадено детето и го направи, не е ли това влияние върху съдбата му, пътя му?!?


За втората ви приятелка, вероятно Душата е била готова да се роди, и за това се е случило.
Когато Душата не е готова.., или насила е изтръгната се случват усложнения ...но това е друга тема...

# 721
  • Мнения: 2 360
Аз лично усетих такова противопоставяне при опита ми да избера дата за секцио, че просто съм убедена, че ако нещо не е в унисон с божествения замисъл, то няма как да се случи. При все, че не исках да му определям деня на раждане, камо ли часа, по астрологични причини, а просто ме държаха много време на системи, за да стои максимално дълго бебето в корема ми, а аз се гърчех с родилни контракции и 2 сантиметра разкритие повече от две седмици. И дори като влязох в деветия месец, пак никой лекар не се поддаде на молбите и сълзите ми да ми насрочат секцио.

# 722
  • Мнения: 670
Аз лично за себе си съм мислила, че искам секцио, може би защото знам какво е след оперативно възстановяване и е с упойка, но в последно време си казвам каквото дойде и нормално нямам против когато му дойде времето,но в никакъв случай не бих предизвикала раждане лично за себе си. Божа работа.
И да попитам друго, слънце в 4-ти дом индикатор ли е, че няма човек да живее зад граница? Знам, че се разглеждат и други неща но все пак да питам?

# 723
  • Мнения: 363
Само Слънце в 4 дом не е индикация, че притежателя на картата няма да живее в чужбина. Съвсем други са индикациите. Освен това в случая водещо Светило е Луната, картата е нощна...

# 724
  • Мнения: 670
Така си и мислех, че се разглеждат и други неща но да питам. Благодаря.

# 725
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
По повод, кой кога е трябвало да се роди, или как да роди. Дами, нещата се случват, тогава и така както трябва да се случат. Всеки се ражда в най-подходящият за него момент. По повод секцио-отново астролог трябва добре да владее натална и пренатална астрология,и може да даде препоръки за ден на секцио, и съответно ако е добър в пренаталната астрология ще прецени правилно, в противен случай на датата, която е определена нещо ще се случи , -може лекаря да има ангажимент, или детето да избърза, много могат да бъдат причините за да не се потвърди датата, която е дадена от астролога.
За близнаците, раждат се тогава и по този начин в този ред, както са се родили. Оплождането на яйцекленката при близнаците също варира във времето... Но това е друга тема.. Така че всичко се случва, тогава когато трябва да се случи.
Но всеки идва на този свят, тогава и при такива условия, които са най-подходящи за душата му.


Eleida, съгласна съм с казаното, имам приятелка има двама сина на 6 и 8 Юни, искаше третия да го роди на 10 Юни, беше планирано секцио. Добре обаче детето се роди на 6, не изчака 10-ти. Друга която веднага щом влезе в деветия месец поиска да и бъде извадено детето и го направи, не е ли това влияние върху съдбата му, пътя му?!?

За втората ви приятелка, вероятно Душата е била готова да се роди, и за това се е случило.
Когато Душата не е готова.., или насила е изтръгната се случват усложнения ...но това е друга тема...
Защо да е друга тема?
напротив, точно по темата сме.
Мен живо ме интересува.
Усложнения е имало за сестра ми, и то много драматични. Не е проплакала, била е лилава, едва са я спасили. После 1 месец в кувьоз. А е първа и раждането не  е предизвикано, нито секцио. Освен аз отзад да съм й била шута..Joy(казвам го като шега)...
но ако следвам написаното от теб, излиза че тя не е трябвало да се ражда още? (родени сме по- рано от термина).

# 726
  • Мнения: 670
Както ми беше отговорено по-горе и на мен родили сте се когато е трябвало и сте искали, усложнения винаги е имало, по-леки, по-тежки-имало ги е.

# 727
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Мисля, че наистина не е редно да се правят каквито и да е изводи от един аспект, знак и без оглед на цяла карта на човек. А дори и с цяла карта категорични изводи също!!!
Навсякъде чета противоречиви неща, не само тук и това ме (по)обърква.

И дори не се знае който ги казва какви са му знанията. Била съм на профи астролози и там е същата работа...

В крайна сметка явно никой не може да каже колко точно ще се обичаш със съпруга си. Както и са ми казвали за синастрия между хора с несъвместимости, но се обичат и са заедно и щастливи. И за хора с много хармонична синастрия и се разделят или им е скучно...

Именно, затова от години в тази тема говорим, че един аспект сам по себе си не значи "кой знае какво", и трябва да се разглежда най-вече в контекста на картата. Звучи, като - "стилно ли е да се носи тънко черно коланче" - ами може да е стилно, може и да не е - зависи как се вписва в цялостната визия.

Затова тези, които се интересуват и желаят да опознаят картата си - трябва да започнат с основите, и да ги търсят и разчитат в картата си. Знаците, планети, светила, точки, домофикация, аспекти .... и едва тогава биха могли да виждат взаимовръзките. Иначе просто ей така си задават едни въпроси, и човек наистина се шашка. Спомням си, беше ми попаднала една книга на Люмиер, според която е трябвало да съм умряла поне 100 пъти до сега. Различните източници ползват различен подход при поднасяне на информацията, и човек може да се шашне, ако му липсва основата, за да прецени, че това четиво не е за него Simple Smile

За да не се случва това - започва лека полека, навлиза и пристъпва напред спокойно и уверено.

# 728
  • Мнения: 363
Скрит текст:
По повод, кой кога е трябвало да се роди, или как да роди. Дами, нещата се случват, тогава и така както трябва да се случат. Всеки се ражда в най-подходящият за него момент. По повод секцио-отново астролог трябва добре да владее натална и пренатална астрология,и може да даде препоръки за ден на секцио, и съответно ако е добър в пренаталната астрология ще прецени правилно, в противен случай на датата, която е определена нещо ще се случи , -може лекаря да има ангажимент, или детето да избърза, много могат да бъдат причините за да не се потвърди датата, която е дадена от астролога.
За близнаците, раждат се тогава и по този начин в този ред, както са се родили. Оплождането на яйцекленката при близнаците също варира във времето... Но това е друга тема.. Така че всичко се случва, тогава когато трябва да се случи.
Но всеки идва на този свят, тогава и при такива условия, които са най-подходящи за душата му.


Eleida, съгласна съм с казаното, имам приятелка има двама сина на 6 и 8 Юни, искаше третия да го роди на 10 Юни, беше планирано секцио. Добре обаче детето се роди на 6, не изчака 10-ти. Друга която веднага щом влезе в деветия месец поиска да и бъде извадено детето и го направи, не е ли това влияние върху съдбата му, пътя му?!?

За втората ви приятелка, вероятно Душата е била готова да се роди, и за това се е случило.
Когато Душата не е готова.., или насила е изтръгната се случват усложнения ...но това е друга тема...
Защо да е друга тема?
напротив, точно по темата сме.
Мен живо ме интересува.
Усложнения е имало за сестра ми, и то много драматични. Не е проплакала, била е лилава, едва са я спасили. После 1 месец в кувьоз. А е първа и раждането не  е предизвикано, нито секцио. Освен аз отзад да съм й била шута..Joy(казвам го като шега)...
но ако следвам написаното от теб, излиза че тя не е трябвало да се ражда още? (родени сме по- рано от термина).


Как ще използвате написаното от мен, вие решавате. Дадох уточнение, че раждането става в момента, когато планетните костелации са разположени по най-подходящият начин и във Време за Душата, която идва в този свят.
Колкото за вашият случай, не мога да се изкажа без карта, но и не ви приканвам да ми изпратите картите на вас и сестра ви.
Приемете, че това са били най-подходящите моменти за вас и вашата сестра.

# 729
  • Мнения: 670
Алена, започнах да чета книгата на Иван Станчев и ще си взема на Светла Балтова. Като прочетох тук в темата, че Станчев е подходящ за начинаещи.

# 730
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Аз също стартирах "през глава" и разбирам нетърпението на начинаещите - всичко да научат бързо и веднага. С едно уточнение, че съм се занимавала с астрономия и астрофизика, както и с астрология във времената, в които нямаше кой знае какъв IT support. Имах разни книжки, в едната имаше ефемериди, започнах да чертая карти на бял лист А4 с пергел и линия. После с цветни химинали си отбелязвах различни неща. Всичко се осмисля по друг начин, като си го правиш на ръка - когато се учиш Simple Smile Всеки най-малък детайл минава през теб, и няма начин да изпуснеш нещо. Ти сам сглобяваш пъзела, формраш картината - осмислено. Обаче имах база само за наталните карти, естествено, като при 99% от хората - интересна ми беше прогностиката. И тъй като нямаше къде да чета - интересът ми затихна. До 2015г. (прогресивно новолуние в 12 дом във Водолей), когато една приятелка ме побутна - "Айде, вземи почети малко - поне да знаеш кога Меркурий е ретрограден и да ен сключваш договори тогава!". Та .. много бурно се върнах и дишах астрология - всеки ден търсех, ровех - по сайтове, по книги .. поглъщах ... Тук също получих подкрепа, от тогава май само Greene влиза, много съм й благодарна, че имаше търпението да се включва, макар, че беше ангажирана. Понякога е нужно едно изречение, за да влезеш в пътя, ако се луташ - от там нататък  - ти си сам на пътя и това е твоя път, който ти трябва да извървиш. Не може все някой да те води и дърпа.

Та, имах някаква база, която бях позабравила, но наваксах, сред любимите ми книги са: "Орелът и чучулигата" на Бернадет Брейди, "Изкуството на предсказателната астрология" на Каръл Ръшман ...те са за малко по-напреднали. А за съвсем начинаещи - "Въведение в Западната Астрология" на Любомир Червенков. Той не ми е любимец, но информацията е поднесена много хубаво. Всичко друго, което съм изчела - не ме е докоснало толкова, колкото тези две книги. Иначе книги много, един харрсва едни, друг други - сестра ми чете най-вече астропсохология, която на мен ми е безобразно скучна. Има и една книга за Уран, която също много ми хареса и ми помогна много да го разбера. Да се изучат архетиповете на планетите е важно, за да се борави след това правилно с тях.

Затова, въпреки, че и аз се втурнах през глава - винаги препоръчвам - търпеливо да се започва с основата. Не, че тя пoслe не се наваксва в движение, но става малко хаотично Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 17:23 от a.l.e.n.a

# 731
  • Мнения: 670
Alena,👏👏👏👏👏👏 Ще си взема на Любомир Червенков още утре. Наистина с препускане през глава и скачането от инфо на инфо само ме убърка. За това го карам по-бавно.

# 732
  • Мнения: 363
https://www.book.store.bg/p244044/tradicionna-astrologia-syvreme … zhamin-dajks.html
Една качестена книга за начинаещи по Астрологи. Има философия, и начално ниво на астрология.
Афтора е философ, кабалист преводач и астролог.
Езика, който използва е разбираем и много добре обяснени положенията на планетите.

# 733
  • Мнения: X
О, Иван Станчев и аз ще го прочета.
Супер сте.
И моето мъниче не проплака като се роди, реанимираха го. В последния момент реших и смених града и мястото на раждане, от там и датат,а всички бяха против това. Сам сама с една чанта дрехи отидох в болница. Една "непозната жена" за мен дойде в деня на раждането да чака пред родилна зала за новини, че да не съм напълно сама.
Отидох в по-модерната болница. И все си мисля, че ако бях останала да раждам в планираната болница щяха да ми изтърват детето.

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 15:11 от Анонимен

# 734
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Вероятно интуицията и майчинския ти инстинкт са сработили, и са били в съзвучие с космическите вибрации - какво, къде и как трябва да се случи Simple Smile

Тези импулси, не са случайни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт