Лещи за очи - 7

  • 40 988
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 163
Здравейте, за първи път ще използвам контакти лещи, но понеже имам алергия по това време на годината от цъфтежа на растенията ще ми пречат ли капките които ползвам на лещите?

Доколкото знам аз, когато е силно изразена алергията или настинка и грип е хубаво да не се ползват лещите.

# 226
  • Мнения: 2 165
Здравейте, за първи път ще използвам контакти лещи, но понеже имам алергия по това време на годината от цъфтежа на растенията ще ми пречат ли капките които ползвам на лещите?

Доколкото знам аз, когато е силно изразена алергията или настинка и грип е хубаво да не се ползват лещите.
Аз също съм с алергия и се подувам и мога да ви се похваля, че откакто нося лещи, очите по малко ме сърбят и почти не усещам този период на годината, според мен предпазват малко.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Аз лещите в контейнера ги поразклащам преди да го затворя, понеже искам да съм сигурна, че са в разтвор и няма да се залепят за капака.
На мен за сухота на очите са ми изписвани Hyabak капки за очи, поставям ги върху лещите. Получавах замъгляване от сухотата, с тях виждам кристално. Което ми напомни да си купя пак, че скоро не съм си поставяла. На плаж съм с лещи, но винаги със слънчеви очила, главата не си я мокря по принцип. Имала съм еднократни инциденти със силни и неочаквани вълни, но не съм успявала още да си изгубя лещите. Simple Smile При мен разлика в диоптъра между лещи и очила няма, не мисля, че има конкретно правило. Следя се при проф. Групчева във Варна. С нея сме коментирали единствено, че в спа център е редно да си с очила или в най-лошия случай еднократни лещи. В басейни по принцип не влизам от дълго време.

# 228
  • Varna
  • Мнения: 242
Снощи бях до 1 часа на работа и като се прибрах много ми се спеше и съм направил страшна глупост.Сложиш съм си лещите в контейнерчето, но съм забравил да го напълня.И сега се оправям за работа и отварям и ужас.Очилата ми са отвратителни и не мога да ги нося навън, а диоптера ми е почти 4 т.е мъгла.Накиснах ги сега лещите за 30 минути и ще пробвам да ги сложа.Ще пиша после с резултатите.

# 229
  • Мнения: 9 481
Снощи бях до 1 часа на работа и като се прибрах много ми се спеше и съм направил страшна глупост.Сложиш съм си лещите в контейнерчето, но съм забравил да го напълня.И сега се оправям за работа и отварям и ужас.Очилата ми са отвратителни и не мога да ги нося навън, а диоптера ми е почти 4 т.е мъгла.Накиснах ги сега лещите за 30 минути и ще пробвам да ги сложа.Ще пиша после с резултатите.

Аз съм с много висок диоптър и навън с очила не мога; камоли да шофирам...затова навсякъде съм оставила по един к-т лещи - на вилата, в колата, вкъщи..

# 230
  • София
  • Мнения: 8 932
Снощи бях до 1 часа на работа и като се прибрах много ми се спеше и съм направил страшна глупост.Сложиш съм си лещите в контейнерчето, но съм забравил да го напълня.И сега се оправям за работа и отварям и ужас.Очилата ми са отвратителни и не мога да ги нося навън, а диоптера ми е почти 4 т.е мъгла.Накиснах ги сега лещите за 30 минути и ще пробвам да ги сложа.Ще пиша после с резултатите.
E, нямаш ли резервни, не бих сложила изсъхнали лещи!

# 231
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Не стават вече тези лещи. Много бързо изсъхват и се поврежда материалът.
И аз два пъти съм правила тази грешка, когато съм била много уморена.

# 232
  • Varna
  • Мнения: 242
3 часа вече минаха и нямам проблем.Но все пак не го правете !

# 233
  • Мнения: 6 549
Снощи бях до 1 часа на работа и като се прибрах много ми се спеше и съм направил страшна глупост.Сложиш съм си лещите в контейнерчето, но съм забравил да го напълня.И сега се оправям за работа и отварям и ужас.Очилата ми са отвратителни и не мога да ги нося навън, а диоптера ми е почти 4 т.е мъгла.Накиснах ги сега лещите за 30 минути и ще пробвам да ги сложа.Ще пиша после с резултатите.
Винаги си пълня контейнера с нов разтвор още като слагам лещите. Така никога няма да се случи да оставиш лещите след сваляне в контейнер без течност.

# 234
  • Varna
  • Мнения: 242
Попринцип трябва през деня контейнерчето да съхне.Поне аз така знам.

# 235
  • Мнения: 10 210
Никога не съм оставяла контейнерчето да съхне. Трябва ли наистина?

# 236
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Да, трябва да се оставя без разтвор и отворено, когато лещите се ползват.

Според мен Вип има предвид, че когато ги сваля, първо слага разтвор и тогава ги слага в контейнера. Поне аз така започнах да правя, след моите два пъти, когато ги забравих...
И общо взето започнах да ги махам по-рано вечерта, а не чак когато ще си лягам и съм най-уморена.

# 237
  • Мнения: 9 481
Никога не съм оставяла контейнерчето да съхне.

Аз също.
Къде го пише това, че трябва да стоят отворени и празни?Thinking

# 238
  • Мнения: 812
Аз - да. Изплаквам с разтвор и обръщам контейнерчето обратно - с ямките надолу върху салфетка.

# 239
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Чувала съм от познат, че си е слагал лещите на ръба на нощното шкафче, после ги накисвал и нищо им нямало. Аз не бих, като знам колко лесно си възпалявам очите. Но винаги съм се чудела дали е възможно или ме ментосва. Има ли някой, който да работи на компютър по цял ден и да носи лещи. Страдат ми много очите, не знам, ако си взема овлажняващи капки дали ще е по-добре....за сега си ходя с очилата.

Общи условия

Активация на акаунт