Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 410
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
И аз не съм особено напазарила... Легло, скрин и количка.
Ааа и 2 чифта обувчици.
Постоянно гледам дрешки, одеалца, постелки за количка за креватче...Ама и да ги купя какво - немога да ги ползвам. Дрешките няма на кой да ги обличам още, пък имам такъв мерак.

# 16
  • Мнения: X
Аз имам количка, харесала съм това легълце - https://dundio.com/%D0%BE%D0%B1%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0 … acturers%5B614%5D и поръчах дрешки. За болницата нищо няма да ми трябва, всичко ми дават в болницата

# 17
  • Мнения: 141
Благодарности за новата тема 💐
Аз съм готова с покупките, само козметиката остана.

# 18
  • Мнения: 1 906
С първата бременност ми дадоха списък за родилното. Сега още нямам. Но си купих джапанки за там - такива дето се регулират отгоре. С перспектива, като се има предвид, колко много ми отичат краката Grinning

Иначе миналия път най-безсмисленото нещо за мен беше халат за болницата. По принцип не нося и после го изхвърлих
Ама беше задължителен.....

# 19
  • Мнения: 388
Благодаря за новата темичка, супер е. Аз да попитам, венците как са ви? На мен са ми много чувствителни и ме болят....

Последно кога сте си чистили зъбния камък? Много ще ви помогне ако не сте го правили през последните 4-6 месеца. 😉

# 20
  • Мнения: 1 134
Благодаря за новата темичка, супер е. Аз да попитам, венците как са ви? На мен са ми много чувствителни и ме болят....

Последно кога сте си чистили зъбния камък? Много ще ви помогне ако не сте го правили през последните 4-6 месеца. 😉


Не съм го чистила от мнооого време, понеже и бавно натрупвам, но пак кървят. А ползвам само Лакалут, смених четката с още по-мека и ефект нулев. Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 333
Относно кървящете венци -миналата седмица бях на зъболекар и препоръча Сандрин-около 10-15 капки в чаша вода и жабуриш-предимно вечер, но ако мога и сутрин да го правя, т.е.два пъти на ден

# 22
  • Мнения: 1 966
Аз много странно, откакто съм бременна нямам проблем с венците, а винаги съм имала. От години се миех с пародонтакс, но минах на бебешка паста заради гаденето. Засега венците не се обаждат. Косата също спря да ми капе, а беше много зле. За сметка на това обаче, съм податлива на всякакви инфекции. Не бях пила поне 5 години антибиотик, а сега от началото - три точно. Ако хвана стрептокока, ще пия пак. Въобще тая бременност много неща промени при мен, сигурно се дължи на хормоните.

# 23
  • Мнения: X
Здравейте, да се включа по темата за стволовите клетки.
В много държави търгуването тоест частните био банки са забранени и съществуват само държави, в които може да се дари.Доста се рових по темата из чужди източници и научих следното.
1. Частните банки не гарантират нищо при фалит, ограничават те къде и как да си търсиш правата, ако решиш,договорите са изцяло в тяхна полза.
2.Според проучване само 0,04% от хората имащи съхранени се възползват от тях, защото много от състоянията се нуждаят от здрави или чужди клетки, тъй като собствените носят днк на даденото заболяване.
3. Ако съхранявате в чужбина, повечето банки дават срок от 72ч. за съхранение от вземането им. Това, което съм прочела е че с всяка минута много от тях умират и реално успяват да се съхранят само 10%.
4. Съхраненото количество е малко и може да стигне само за лечение да кажем на дете до 7г. възраст.
5. Съвместимостта със семейството е бих каза нищожна.
Моят извод е , че трябва да се даряват в държавни био банки, но ние нямаме такава. Там се съхраняват безплатно, ако недай си боже се наложи и те още са там( не са предоставени за лечение на друг), може да си ги получите.
Чела съм договора на фючър и крио сейв, и като цяло нищо не ти гарантират за дългия срок на съхранение.  Аз се разколебах, може би четох прекалено много, но това май беше основното което ме отказа...

# 24
  • Мнения: 503
Зъбен камък чистя възможно най - рядко, но и не натрупвам. Ужасно чувствителни ми стават после зъбите и ме болят, дори от въздуха който дишам...
Иначе се мия с ел. четка, вероятно е по - агресивна. Ще купя една мека, обикновенна.

# 25
  • Мнения: 3 252
Hope33 - имаме публична държавна, в александровска болница.

# 26
  • Мнения: X
Моя грешка! Като цяло няма информация и това което прочетох , е че ако раждаш в София може да дариш, иначе в провинцията не...

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравейте, да допълня и аз в списъка, от София съм и чакам момченце.
Мен ме притеснява нещо. В 29 седмица бях на два прегледа, в ДКЦ и на частното и измериха бебчо веднъж 1200, веднъж 1400.
Вчера бях на фетална ( 31 седмица ) и след две седмици го мерят 1300. Лекарката твърдеше че има нормален кръвоток и няма нужда от притеснение. Но това значи ли че бебето не е качило никак за две седмици, при положение че дават с всеки ден да качва някакви грамове? Sad

Иначе аз с покупките изоставам. Купила съм само бебешки бодита и хавлийка.
Поръчала съм чувалче. Ето това:

# 28
  • Мнения: 252
Няма повод за притеснение. Тази техника няма как да измери с точност. Мерят дължина на бедрена кост и на база на нея, прогнозно тегло. Но всичко зависи от формулата зададена на ехографа. Моят първи син беше измерен от моят следящ около 3300-3400гр и малко по-късно същия ден ме приеха в майчин дом, където го измериха около 4000гр. Накрая се роди 4020гр.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 966
Milena, дано си права. Ще видим другата седмица какво ще
Покаже ехографа при моята си лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт