Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 483
  • 733
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 14 783
Дара,моята е на скрина,на около метър от прозореца,няма директна слънчева светлина. Да не й е малка саксийката? Аз преди време не я бях поглеждала и един ден забелязах пожълтели листа. Вдигнах саксийката,те корените се показали от долу. Явно й е било тясно,пресадих я и вече е ок. Бавничко расте,но расте все пак. 🤗
Розата я пресаждай сега,според мен. Тъкмо да видиш коренчетата.

# 526
  • Мнения: 5 246
Anyyyone, бебето кактус е готово за вадене. И алое имам бебета. Искаш ли ги? Мога да ти пратя с тях и бебе кливия, както и каланхое резник?

# 527
  • Мнения: 14 072
Скрит текст:
Дара,моята е на скрина,на около метър от прозореца,няма директна слънчева светлина. Да не й е малка саксийката? Аз преди време не я бях поглеждала и един ден забелязах пожълтели листа. Вдигнах саксийката,те корените се показали от долу. Явно й е било тясно,пресадих я и вече е ок. Бавничко расте,но расте все пак. 🤗
Розата я пресаждай сега,според мен. Тъкмо да видиш коренчетата.
Струва ми се, че й е добре саксията, но нещо не съм уцелила мястото явно. А за розата, ще гледам още довечера да я пресадя, дано не забравя да купя саксия след работа. Не съм я поливала, откакто я взех, че пише "умерено поливане", а в магазина се бяха уляли с водата.

# 528
  • Мнения: 9 776
Моята дифенбахия не ще да ме радва. Едни голи стъбла и по два листа на върха. Къде сте ги сложили вашите, че толкова "шума" имат? Преди три дни си купих от Кауфланд китайска роза (бяха намалени на 3.80 лв.). Предполагам, че много са я поливали, защото част от листата са пожълтели и ги махнах, а повече от половината пъпки паднаха. Удачно ли е сега да я пресадя или да чакам да се съвземе?

Ако си сигурна, че е преполята, смени доколкото можеш пръстта. Или извади навън без подложка да се засуши.

# 529
  • Мнения: 14 783
Даа,искам ги,Злодеида! Пиша лс. 🤗

# 530
  • Мнения: 14 072
Със сигурност е преполята. От поне три дни е в нас, а вчера боднах с пръст и долните пластове почва са влажни. А аз не съм я поливала въобще. Няма подложка, с транспортната саксийка си е все още.

# 531
  • Мнения: 9 776
Със сигурност е преполята. От поне три дни е в нас, а вчера боднах с пръст и долните пластове почва са влажни. А аз не съм я поливала въобще. Няма подложка, с транспортната саксийка си е все още.

Махай я тая транспортната и сложи в друга. И пръстта доколкото можеш, махни.

# 532
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз не бих разбутвала корените, респ. не бих се мъчила да махам пръстта, колкото и да е калпава. Има голям риск да се умори растението.

# 533
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Здравейте група, първо  Ви се извинявам ако се вклмчвам не където трябва, търся си от доста време едно цвете и не мога да открия някъде налично това е филфендрон ксанаду. Можете ли да ми помогнете с търсенето? Благодаря ви

https://cvetnaborsa.com/produkt/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D … lodendron-xanadu/

може да има по-малки и на по-приемлива цена по цветарските борси.

# 534
  • Мнения: 9 776
Аз не бих разбутвала корените, респ. не бих се мъчила да махам пръстта, колкото и да е калпава. Има голям риск да се умори растението.

От транспортната лесно ще излезе, и в друга саксия ако изнесе навън, може и да оцелее. Трябва да се засуши при всички случаи.

# 535
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, за пресаждането няма проблем, казвам, че не бих махала старата пръст.

# 536
  • Мнения: 9 776
Да, за пресаждането няма проблем, казвам, че не бих махала старата пръст.

То зависи какво ще излезе отдолу. Ако е изгнило, ще се види.

# 537
  • Мнения: 62
Толкова много ти благодаря, вече си поръчах, дано само го имат налично..
Здравейте група, първо  Ви се извинявам ако се вклмчвам не където трябва, търся си от доста време едно цвете и не мога да открия някъде налично това е филфендрон ксанаду. Можете ли да ми помогнете с търсенето? Благодаря ви

https://cvetnaborsa.com/produkt/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D … lodendron-xanadu/

може да има по-малки и на по-приемлива цена по цветарските борси.

# 538
  • Мнения: 2 895
Дами,много ви моля,не й обръщайте внимание на потребителката,игнорирайте постовете й. Явно пише,за да провокира някой да й отговори и да започне спор,но предлагам да не й се получи точно в тази красива и спокойна тема! 🤗🌺
Сега разбирам,че и аз имам дифенбахия:

Изобщо не му знаех името,но ми харесва,че не е претенция и вече над година си расте и си изкарва листенца. 🤗🌺
Това цвете май е аглаонема https://zagradinata.eu/encyclopedia/%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0% … 0%B5%D0%BC%D0%B0/

# 539
  • Мнения: 202
Някой знаел ли какво е това по листата на бенджамина ми?

Общи условия

Активация на акаунт