Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 955
  • 727
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 648
Уникален е. Най- добрият туберозно- белоцветен аромат за мен, за съжаление срамно скъп и стои хубаво на малко хора и в малко време през годината. Задушлив, тежък, смъртилище е. Не се приема никак добре от много хора и молят да не носи никога повече.

Joy Чудесно, все повече ме привлича!

# 631
  • София
  • Мнения: 970
Наина, много благодаря за описанието на Hyde Hiram Green, страшно интересно звучи, продължавам да го планирам за тест твърдо. Flowers Hibiscus Видях, че през 2019 е пуснал и роза - Lustre - и тя влезе в списъка за бъдещи проби. 

Аризона, и аз мислех да ти предложа Carnal Flower по туберозената тематика - съгласна съм, че трябва як стомах за този парфюм (аз не мога да го нося), но ако се влюбиш в него, има шанс да е бурна любов, защото е statement perfume.
Покрай твоите туберозени страсти се сетих пък аз за една много сладка и точно жизнерадостна тубероза, приемлива дори за мен (аз не се разбирам с белоцветни парфюми през повечето време) - Datura Noir Serge Lutens. Но не е монотубероза, ако това търсиш, има лек гурме уклон.
Ако си говорим за парфюми, искащи здрав стомах (виждам, че ти се експериментира) - сетих се и за една кожена тубероза, която, ако не беше толкова концентрирана, бих носила с удоволствие - Аdjatay The Different Company. Много плътен (също и плътски), пищен парфюм, абсолютно интоксикиращ, но съм в състояние да го издържа точно 15 мин, преди да ме заболи глава. Иначе съчетанието на ноти много ми харесва, жалко е, че е толкова натегнат. Усещането ми, като го пробвах, беше все едно съм покачена на механичен бик (никога не съм пробвала, но така си го представям) и след неистови опити да се задържа върху него, губя битката и падам на земята. Много неравна борба беше. Joy

# 632
  • Мнения: 31 244
Fracas е може би първият парфюм, който трябва да се пробва, ако се търси чудовищна натегната тубероза. И след това има хиляди предложения.

# 633
  • Мнения: 515
Carnal flower е абсолютен разкош през лятото просто. В друг сезон и на мен ми е страшилище и не мога да го нося, но сега е невероятен.Аризона и аз мислех да ти го предложа, спрях се само защото не съм много сигурна, доколко ще ти е слънчева туберозата в него и дали началото няма да ти дойде зелено. За мен е мъркащо коте, не чудовище , но е доста силен и ако се прекали има опасност мнението на околните да е негативно.
Имам спомени , че беше любим и на Йоан Владимир ,  тя описва както само тя си може и се надявам да се включи по темата и на мен ще ми е интересно мнението й Hug
Иначе влажен, леко плътски, тропически и слънчев белоцветен букет:smile: за мен е Fleur nocturno. Според пирамидата е с гардения , не тубероза  обаче.

# 634
  • Мнения: 2 410
densi, имах възможност да се напръскам с Fracas миналата есен в хладно и дъждовно време. Дълго се чудих, дали не съм объркала флакона. Очаквах с интерес чудовищната, индолна, неносима и плътска тубероза, за която бях чела толкова отзиви, но получих топъл, съвсем носим, с много добра трайност и среден - към никакъв шлеиф, който съпругът ми определи като хубав, но безинтересен аромат. Даже се чудеше, дали не е парфюм, който майка му е носила. На мен ми хареса, но е монотонен и по - късно в шумния и топъл ресторант, преизпълнен с аромати, започна да ми пречи. Навън - в дъждовна есен е приятен, но дотам. Не открих шедьовър, може температурата да не е била подходяща, а може и вече да не е това което е бил преди. Трябва проба.

# 635
  • Мнения: 19 984
Днес сядам да поработя. Звъни клиент. Посягам към малкото си джобно тефтерче. Там записвам спешни неща, когато съм навън. Ровя, ровя, не го намирам, типично.
Приключвам с клиента, но все пак съм решена да намеря тефтерчето.
Намирам го и отварям да драсна нещо.
И... о, там имам много блотерчета по страничките. Надписани. Когато тествам, винаги надписвам, че ги забравям.
Разгръщам произволно, картонче. Вземам го, душа и о, уау. Ето това е легенда!
Olympea Legend Paco Rabanne for women
https://www.fragrantica.com/perfume/Paco-Rabanne/Olympea-Legend-54324.html
Спомням си, че като я пръснах преди около месец, ми дойде твърде сладка, твърде силна, твърде ванилова.
Прибрала съм я.
Но днес беше завзела съвсем по олимпийски цялото тефтерче в надпревара с още дузина блотера, че и се усмихваше победоносно прекрасна.
Базата на този парфюм ми е определено любимка. Сладък, солен, смолист. Връх.
И вече го искам неудържимо.

# 636
  • София
  • Мнения: 38 596
Аз много нося Гучи Блум, да не кажа, че почти ми е станал подпис. Обаче аз обичам такива туберози - лекички.

За съжаление, в Jadore in joy солта ми се губи. И туберозата. Солта я усещам от шишето, обаче на мен - нъц. Туберозата се показва по някое време за малко.

# 637
  • Мнения: 2 410
Имам всички Bloom, без новия Gocce di fiori, той всъщност е нещо като лека, междинна версия между Bloom и Nettare. Много ми хареса, но няма да го взема, защото не е кой знае колко различен. Нося нектарения през пролетта, Блум харесвам на топло, а зеленият Аква, май ще се окаже грешка - исках го за лятото, но го купих тази зима, хареса ми много - горчива зеленина с цитруси, малко жасмин и лека тубероза. Има плътност, не е воднист и се чувствах свежа и изискана с него. Представях си, колко приятен ще е през лятото.  Тази седмица го извадих и хоп - момина сълза, и то в неносимо за мен количество. Харесвам я само добре скрита и тихичко пръскаща свежест, но доминира ли - не мога да я издържа. Ще го пробвам пак при много високи температури, ако не - ще го нося през зимата, защото горчив ми харесва най - много.

# 638
  • Мнения: 1 930
Здравейте парфюмни феи,
Бих искала да ви помоля за съвет – Има ли парфюм с аромат на лавандула, но мека, пудрена или както аз я наричам „сапунена лавандула“, точно като аромата на този сапун( надявам се да го познавате, защото не мога да го опиша за съжаление).
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%BD+%D … c=6PX_ZihUm2-lqM:
 Не ми харесва аромата на етеричното лавандулово масло, а на този сапун го обожавам.

Много благодаря предварително

# 639
  • София
  • Мнения: 38 596
И аз обичам лавандула. Обаче, като гледам всичко достъпно е спрени издания - 4711, E Arden, LOcitane, Yves Roche...
Да предложат по-знаещите.
На Боди Шоп имаше ли серия?

# 640
  • Мнения: X
Много хубава, мека лавандула е това: https://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Gris-Clair-593.html
А това е млечна лавандула: https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Lavandes-Trianon-39738.html
Не са от най-достъпните като цена и дистрибуция обаче. И двата са нишови. Flushed

От бюджетните лавандули това е много хубаво и сапунено: https://www.fragrantica.com/perfume/Yardley/English-Lavender-2877.html
Преди го имаше в дрогериите, както и онлайн съм го виждала. Ще потърся оферти, ако събужда интерес.
Ето още едно бюджетно предложение, което съм го имала като сапунче и беше много добро: https://www.fragrantica.com/perfume/Bronnley/Lavender-8820.html
За съжаление сега и двата не ги виждам налични в онлайн магазините, но със сигурност и двете марки се продават в Ремедиум, Медея и други големи вериги.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 11:32 от Анонимен

# 641
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Вчера попаднах на едно интересно жълто - A Girl In Capri на Lanvin. Стори ми се чудесно за лятото.  Не пробвах на кожа, защото имах друг аромат върху себе си, на блотер, обаче, нещо ми мирише.... евтино. Не очаквах такова впечатление от Lanvin.
Някой има ли скорошни преки  наблюдения върху аромата?

# 642
  • София
  • Мнения: 4 325
A Girl In Capri на Lanvin и аз го пробвах мимоходом онзи ден, търсейки хубав лимон (Градините на Мосю Ли ги обожавам, но трайността при мен е обидно малка). И на мен не ми хареса никак - има лек лимон при отваряне, който минути след това върху кожа уляга (ако това е точната дума) като препарат за миене на баня.

# 643
  • Мнения: 2 231
И аз не го харесах - очаквах нещо свежо, ефервесцентно, а то мирише на преседял смачкан лимон Confused

# 644
  • Мнения: 7 608
В Нотос Галери има доста намалени парфюми -мернах летния Alien, Tresor  на Lancome .

Общи условия

Активация на акаунт