Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 974
  • 727
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7 643
Здравейте, знам, че е напълно различно при всеки, но при вас каква трайност има Bvlgari Goldea The Roman Night Absolute? Набелязала съм го за купуване, но след проба вчера въобще не се задържа на ръката ми. Или от топлината така бързо да се е размил...
Между другото в Леро има 30% отстъпка на всички парфюми малки милилитри до 15.06.

Само на 30 мл?

# 526
  • Мнения: 31 264
Да, само на 30 мл.

# 527
  • София
  • Мнения: 5 569
Karen, като видях картинката и ми изникна асоциация с един от любимците ми -  Bamboo Harmony By Killian.

# 528
  • Мнения: 2 416
Момичета, на сайта на Penhaligon's има голямо намаление, една голяма моя мечта от тази есен пътува съм мен. Лимитираните от Hidden London Collection са по 58 паунда, добре, че се удържах да не се разорявам в бутика.

# 529
  • Мнения: 56
Karen, от пръв поглед към картинката реагирах първосигално без да се замиля - LE JARDIN DE MONSIEUR LI! Без още да съм прочела текста под нея. За мен този парфюм мирише точно така. Simple Smile
+1

# 530
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Karen - Страхотен стремеж към нещо свежо и Зен провокира снимката ти Animal Heart Eyes Cat
Знам, че моето предложения не е най-удачното с оглед на това, че не се намира лесно за тест, но мисля, че би се вписало в излъчването на твоя прекрасен кадър Hands Plus1

Визирам Annayake Natsumi for women - https://www.fragrantica.com/perfume/Annayake/Natsumi-108.html



Много чист, зелен, воден, спокоен, прозрачен, хармоничен, СПА тип, но и зареден с приятна позитивна енергия, лек и минималистичен. Преди време го взех на сляпо и не съжалявам и за миг.

Звучи прекрасно, но при мен е крайно нетрайно това зеленичко бижу.

# 531
  • при морето
  • Мнения: 911
Момичета,имам нужда от помощ.Касае се за вещо мнениe  за унисекс парфюмите на  Nassomatto,по-специално ме интересуват Black Afgano и  Absint.До сега не се е писало за тях,доколкото знам.Единствено Денси е споменавала
Бляк афгано.Ще съм благодарна на мнение и за двата,ако някой ги притежава и ползва!

# 532
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Winter fairy, обсъждани са доста и двата парфюма, аз имам спомен, че поне два пъти съм недоволствала от Блек Афгано Joy. Не знам доколко вещо ще бъде мнението ми по твоите критерии, но е обективно и лично, и се надявам да няма засегнати от него.
Black Afgano Nasomatto за мен е в топ 3 на най-омразните ми парфюми за всички времена. Парфюм, който не е трябвало да бъде създаван. Парфюм, който мирише на всичко друго, само не и на парфюм. Такъв, който наистина е разчупил парфюмния свят, обаче наистина не съм сигурна, че промяната е към добро. Миризма на упадък. Едно пръскане само от този парфюм ми е достатъчно да ми докара стомашни спазми и позиви за повръщане, при това съвсем не съм от принцесите, на които им става лошо от уд или да подскачам обидено от вида на мъжки парфюм. Ненавиждам миризмата на марихуана, знам много добре как мирише, а този парфюм мирише основно на това, и то в многократно увеличен размер. Ако познаваш миризмата на кофи шоповете от Амстердам, но от тези най-долните и запушените, които са натъпкани с разни млади момчета-туристи, решили за два-три дни да се правят на лоши мъже, и поради тази причина се напушват, като за последно. Сега си представи същия този запушен бар, който е в стара, вековна сграда, със стари греди и камъни, които са поели безкрайните облаци горящ канабис. Силна дървесна миризма, мръсна, задушлива, с лека сладникава потна нота. Представи си опушените кожени столове в бара, разлетия алкохол по пода, и всички други неща, които може да има по пода в един такъв бар, а те не са никак малко. Има и уд, който за мен е много мрачен, мръсен, животински, и в комбинация с канабиса ми иде направо да си прережа вените, толкова зле ми действа. Цялостното усещане за парфюма е тъмно, готическо, много опушено, дървесната част е тъмна, прегоряла, и оставя едно пепеливо-горчиво усещане и вкус, поне за мен. Спомням си, че преди време в нишовата парфюмерия, докато си тествах разни неща и си говорех с консултантката, се появи рокер около 50 -те, в пълно бойно снаряжение, само мотора не беше вкарал в бутика, застана директно при консултантката и каза:"Един Блек Афгано". Жената любезна го пита: "Ама познавате ли го, искате ли да го тествате, желаете ли да пробвате и нещо друго?" На което той само изсумтя, отказа категорично да пробва каквото и да било, и каза, че е дошъл конкретно за този парфюм. Извади 125 евро за 30 мл. парфюм екстракт, и си излезе по живо, по здраво. В интерес на истината, за мен точно това е таргета на този парфюм - застаряващи рокери и металисти. За мен е необяснима загадка, колко харесван е този парфюм в парфюмните среди. Никога, никога не бих дала тези пари, за да мириша така. А жена да мирише на този парфюм за мен е подигравка с женската й същност. Знам, че обичаш да придобиваш парфюми на сляпо, но за мен сляпата покупка на този парфюм е равна на самоубийство. От мен голямо НЕ за него.

Absinth Nasomatto е самобитен, различен и дързък, както всичко, излязло от ръката на Alessandro Gualtieri. Аз не съм от почитателите на творчеството му, но Абсент на фона на Блек Афгано си е направо песен. Най-общо казано ароматът мирише на зелен, хладен ветивер, на тъмно-зелена, сенчеста зеленина, на горчиви билки, пелин и на дъждовна гора. Много ууди, много хард зеления,  ветиверът е остър, и е само за екстремните почитателите на тази нота. Има силно мистично, горско излъчване, и отново за мен е мъжки парфюм. Навремето го харесвах много, и дори бих могла да го нося, но на този етап категорично НЕ. Твърде дървесен и ветиверен го усещам. Дано получиш и други мнения, които да те ориентират добре. А най-добре да потърсиш проби. Хубава вечер на всички.

# 533
  • при морето
  • Мнения: 911
Ковачева,много ти благодаря за бързото и изчерпателно включване,мила!:heart:Heart
Относно пробите знам,че е в пъти по-добре от описания,но едва ли някой ,при тази цена на парфюмите,ще се отзове да прати дори милилитърче.В Нотино 2мл. е някъде към  22лв.,смешно ми е някак да дам 40 и кусур лв. за ...общо 4мл.Имам някаква психологическа бариера,която ме спира.Ще ми е интересно да видя и други мнения,да кажем от мъжете,които пишат тук.

# 534
  • София
  • Мнения: 1 351
Ковачева,велика си!!!! За първи път не искам да тествам парфюм описан от теб, но шапка ти свалям за описанието:imp:ImpImpImpImp

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 12:07 от chanel19

# 535
  • София
  • Мнения: 38 613
Мен Афганото ме привлича. Сигурно бих загледала мъж с него. Но на мен - не.

# 536
  • Мнения: 31 264
Фен съм на Афганеца аз. Едно време и аз бих го носила, но сега за мъже.
Абсинт обаче ми е страшна любов. Heart Eyes

# 537
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
На мен ми харесва Афганото на мъже,не ми е чак толкова страшен,но аз да го нося не.По-добре си поръчай проби,отколкото да стреляш на сляпо пълни бутилки,по-малко ще се набуташ поне.Bowtie

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Днес отидох до парфюмерия да пробвам един - два парфюма и ми пръснаха Guerlain aqua allegoria pera granita много ми хареса и исках да ви попитам ако го познавате каква трайност има?

# 539
  • Мнения: 2 416
Алегориите при всеки са с различна трайност - често се оплакват от ниска.  Нали са ти пръснали, как го преценяваш?

Общи условия

Активация на акаунт