Сватба, булките на 2019, тема 5

  • 25 335
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Amisuy  Пепел ти на устата, хвърляй сол през рамо, завърти се три пъти и подскочи на един крак! Joy
Шегувам се Simple Smile БЕЗ ДЪЖД! Това ми е най-големия страх.
Аз днес си поръчах табелките за масите, етикетите за ракията ,табелчиците за подаръците на гостите и подложки за хранене. Развихрих се и измислих всичко символично и обвързано с мотива и идеята на сватбата. Масите ще бъдат с имена не с номера. Измислих да ги кръстя с имена,защото според древногръцката митология любовта е била 8 вида и всяка маса ще се казва на вид любов и под всеки вид любов ще има обяснение за любопитните какво точно значи това име.. Древногръцките богове са пили и ядяли Амброзия, която е била свещенна храна ,която им е давала младост, дълголетие и сили и затова реших ние да нямаме сватбена ракия, ами сватбена Амброзия Simple Smile Като станат готови ще ви ги изпратя, защото така обяснено сигурно звучи много налудничево Joy
Иначе при мен, работния процес е във вихара си. Постоянно ми пристигат разни неща и вечер китайствам и творя. Обещавам,че ще покажа крайния вариант на всичко Simple Smile
mademoiselle90 Честито! Любов и щастие! Качи снимки да ви видим Simple Smile

# 31
  • Мнения: 8 764
Мадмоазел,честит брак!Много слънчевидни,усмивки и щастие ти желая!
    Аааа,че интересно с тази любов,я разкажи повече,моля!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Марулета, заповядай малко инфо Simple Smile

https://voinaimir.info/2016/12/8-%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%B4 … 0%B8%D0%BD%D0%B8/

При мен няма да са точно така формулирани, но и от тук се разбира основната идея.
Покрай тая сватба изчетох отново Илиада, Одисея, Антигона и Едип Цар. Joy

# 33
  • Варна
  • Мнения: 91
Благодаря за темата...Момичетата на които им е минала сватбата честито.Бъдете много влюбени и щастливи.

# 34
  • Мнения: 65
Здравейте момичета. Отделих си няколко дни време да Ви прочета коментарите. Но преди да се запиша и аз с дата, бих искала да попитам всички вас, омъжени и все още плануващи сватбеният ден за мнение. Моето предложение получих на 12.05.  Върти ни се една идея в главите да не чакаме догодина юли, август, септември за да организираме сватбата. Мислим за края на септември, началото на октомври като дати. Но мен ме притесняват 4те месеца, които имаме на разположение. ДО момента получавам разнопосочни мнения от приятели. Повечето казват, че са имали около година време, но реално същинската подготовка им е отела 3-4 месеца, защото не са си давали много зор.
Какво мислите? Приемам съвети Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 038
Здравейте момичета. Отделих си няколко дни време да Ви прочета коментарите. Но преди да се запиша и аз с дата, бих искала да попитам всички вас, омъжени и все още плануващи сватбеният ден за мнение. Моето предложение получих на 12.05.  Върти ни се една идея в главите да не чакаме догодина юли, август, септември за да организираме сватбата. Мислим за края на септември, началото на октомври като дати. Но мен ме притесняват 4те месеца, които имаме на разположение. ДО момента получавам разнопосочни мнения от приятели. Повечето казват, че са имали около година време, но реално същинската подготовка им е отела 3-4 месеца, защото не са си давали много зор.
Какво мислите? Приемам съвети Simple Smile

Най-важни са датата за гражданския брак и мястото, ако уредите тях, времето ще ви стигне Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте момичета. Отделих си няколко дни време да Ви прочета коментарите. Но преди да се запиша и аз с дата, бих искала да попитам всички вас, омъжени и все още плануващи сватбеният ден за мнение. Моето предложение получих на 12.05.  Върти ни се една идея в главите да не чакаме догодина юли, август, септември за да организираме сватбата. Мислим за края на септември, началото на октомври като дати. Но мен ме притесняват 4те месеца, които имаме на разположение. ДО момента получавам разнопосочни мнения от приятели. Повечето казват, че са имали около година време, но реално същинската подготовка им е отела 3-4 месеца, защото не са си давали много зор.
Какво мислите? Приемам съвети Simple Smile
Ние април или края на март решихме кога ще е, по точно ресторанта където искаме реши Grinning 12.10 беше свободна дата и така, гражданския няма да бъде в деня на сватбата. Имаме още 5 месеца, а сме намерили ресторант, музика, видео, фотограф. До колко ще ни стигне времето не знам.
Единственото което не мога да преценя е кога да раздадем поканите и колко време срок да им дадем да потвърдят присъствие Simple Smile
Другите неща ще ги мисля на по късен етап (след изпити, държавен) междувременно тук получавам много добра информация за нещата и си добавям в моя списък какво ми трябва.

# 37
  • Мнения: 19
Да се включа аз с един въпрос. Аз мисля да не правя табелки с имената. А гледам, че, повечето булки ще имат. Аз се страхувам от това някой да не се разсърди за мястото си. Според вас как е по-добре? (Ще имам все пак табло с разпределението на хората по масите).

# 38
  • Мнения: 299
Да се включа аз с един въпрос. Аз мисля да не правя табелки с имената. А гледам, че, повечето булки ще имат. Аз се страхувам от това някой да не се разсърди за мястото си. Според вас как е по-добре? (Ще имам все пак табло с разпределението на хората по масите).
И аз не мисля да имаме. Честно казано, не виждам особен смисъл в тези табелки, освен някаква декоративна цел. Разпределението с масите за мен е напълно достатъчно.
Мисля,че на повечето сватби има такива,защото са в общия пакет с неща, които са уж ти трябват за сватбата, а всъщност не е съвсем така.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Включвам се да дам съвет на току що сгодената госпожица. Напоследък съм извънредно активна Simple Smile
Martinelka първо, честито за годежа. Според мен е напълно възможно да организираш сватба за 4 месеца, стига да намериш ресторант, фото+видео и водещ. Обикновено са заети с месеци напред. Всичко останало са дреболии, които изискват време,но не са невъзможни за изпълнение особено пък, ако ангажираш някой друг. При мен нещата се случиха за 15 дни. Средата на февруари решихме и в края бяхме намерили и наели всичко. Така,че ако искаш да е тази година започвай с търсенето и срещите. Пожелавам ти успех! Simple Smile
Василева23 аз поканите ги раздадох за 1 месец. Започнах началото на април и в края вече бяхме приключили с този ангажимент. Срока,който съм дала за потвърждение е края на май. Приготви се за емоционални и супер интензивни срещи, които трябва да съчетаеш с работа, домашни задължения и организация на сватба.
Kristina Georgieva 625914 въпрос на вкус е дали ще имаш или не, но ако искаш да има,но се отказваш само заради това,че някой ще се разсърди не си струва да се отказваш. Мое лично мнение е,че така масата ще излежда по-завършена и красива. А в момента има толкова много идеи за такива неща свързани със сватба,които почти излизат без пари. Защо да ги няма? Simple Smile
Моите табелки ще са ето такива. За всички 120 човека ми излизат 6 лв Joy (това е стойността на златния маркер)
 
 

# 40
  • Мнения: 1 998
И ние имахме тейбъл картички. Аз сама си ги направих. Simple Smile

Скрит текст:




# 41
  • София
  • Мнения: 70
Ние имахме доста промени по програмата, които се наложи да правим в движение, защото времето се "закачаше" с нас. Иначе, започнахме с first look на поляната пред Вила Екатерина, после отидохме към манастирчето за църковния ритуал, след това гостите ни отидоха на коктейла за добре дошли във вилата, а ние и кумовете се запътихме за кратка фотосесия в парка Врана, която обаче продължи малко по-дълго от очакваното (въпреки дъжда и студа Laughing), и добре че стана така, защото все пак успяхме да си направим гражданския ритуал навън. Поздравленията и подаръците ги приемахме вече в шатрата, където имахме фотокът с наши снимки и там се снимахме и с гостите. За книгите бяхме предвидили още една маса, на която кумът ги слагаше, а кумата пък ги насочваше къде да поставят подаръците. Мисля че се получи много добре и нямаше объркани гости, т.е. те минаваха през нас за да ни поздравят, снимахме се, оставяха книги и подаръци, сестра ми ги очакваше с ръчно направени бонбони и след това ги упътваше към таблото с разпределението за да могат да се настанят.

Здравей, искам да попитам относно снимките в парк Врана. И ние мисли фотосесията ни да е там, но бях чувала, че трябва предварително да се плати и да се иска разрешение от общината. Има ли такова нещо или може в деня да си влезнем, като си платим редовен ход.

# 42
  • Мнения: 87
Да се включа аз с един въпрос. Аз мисля да не правя табелки с имената. А гледам, че, повечето булки ще имат. Аз се страхувам от това някой да не се разсърди за мястото си. Според вас как е по-добре? (Ще имам все пак табло с разпределението на хората по масите).

И ние няма да имаме табелки с имената, а само табло с разпределение по масите и табелки с номера на масите на всяка такава. Досега на нито една сватба, на която съм присъствала, никой от гостите не е сядал срещу табелката с неговото име. Решихме да не слагаме.

Аз да попитам-къде се носят попълнените декларации за граждански брак и медицинските свидетелства, в нашата ритуална зала или в централния им офис, че не ни обясниха по телефона? /за София става дума/🤔

# 43
  • Мнения: 574
Според мен зависи колко са големи масите - нашите са правоъгълни и с 20ина човека на маса и мисля, че ще е полезно. Те пак могат да си разменят тук там местата ако искат. Освен това имаме роднини, които не се понасят помежду си.
За Врана и аз се интересувам.
Също ако някой ще си наема кола или транспорт за гостите, моля да сподели, че доста се чудя какво как.

# 44
  • Мнения: 584
Относно снимките във Врана, трябва да проверите работното време и само ако искате да имате фотосесия извън това време, тогава мисля че се заплащаше нещо допълнително. Иначе, таксата за вход е достатъчна за да влезете и да се снимате на воля.
Транспорт бяхме организирали и сме много доволни от фирмата, Топ Спринт се казва, а управителя, Жоро, може да ви предложи най-различни варианти спрямо броя на гостите.
Тейбъл картички и ние нямахме, защото и аз сметнах за излишно, при положение че имаме разпределение на гостите по маси, а и да няма сърдити гости, ако някой е с гръб към дансинга Wink

Общи условия

Активация на акаунт