Сватба, булките на 2019, тема 5

  • 25 329
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 433
При нас също има дълги маси и е наложително да има имена. Иначе ще настане объркване, все някой ще е изолиран в несъответстваща компания или пък, ако пристигне по-късно ще седне "където намери".
Мисля да няма табелки, ами в самите салфетки да са поставени имената(където слагат менютата, тези, които имат такива), а отгоре и подаръчетата.
Нещо такова:


Колко ви таксуват за платнените салфетки?Някой беше писал преди време, но не намирам, а още не съм питала от агенцията, другата седмица ще се видим с момичето пак.
Започвам да раздавам поканите от другата седмица, а сватбата е края на август, за който питаше. Аз се съобразявам с това, до кога трябва да потвърдя стаите за хотелската част.
Според мен 2-3 месеца са напълно достатъчни да се организира сватба, стига да нямаш някакви фикс идеи. В крайна сметка е празник, малко украса, хубава храна и музика за настроение и от тук на там вече е втеляване. Ще успееш според мен.

# 46
  • Мнения: 299
На мен от агенцията ми искат по 1лв/бр за ленени салфетки, ако искам да ми ушият конкретен цвят, по 1.5/бр. Още обмислям дали да не си ги ушия сама и после да се опитам да ги продам на половин цена.

# 47
  • Мнения: 978
Момичета, знам че на някои не им харесва, но аз мисля в поканата да напиша, че искаме пари, а не подаръци. Все пак току - що си обзаведохме  и не ми трябват излишни прибори и сервизи. Моля да ми дадете предложение за текст, освен този: "За подаръци не мислете, а в пликче ги поставете" . Благодаря Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 433
gertruda, ние живеем на семейни начала в общ дом от доста години и не смятам, че някой би останал с впечатление, че имаме нужда от микровълнова. За да се презастраховам, при раздаването на поканите ще споменавам да имат предвид да не носят цветя (въпреки, че съм вписала в поканата) и че предпочитаме подаръците да са парички.Ако все пак държиш да го впишеш, бих предложила "А подаръците в брой, че посуда вкъщи - рой", "За подарък не се чудете, а в плик го поднесете"

Камелия, колко биха излезли като цена, ако си ги направиш сама?

# 49
  • Мнения: 345
Момичета, знам че на някои не им харесва, но аз мисля в поканата да напиша, че искаме пари, а не подаръци. Все пак току - що си обзаведохме  и не ми трябват излишни прибори и сервизи. Моля да ми дадете предложение за текст, освен този: "За подаръци не мислете, а в пликче ги поставете" . Благодаря Simple Smile

Aко някоя агенция ти изготвя поканите ги помоли да ти предложат текст. Simple Smile

Споделям с вас един сайт, от който можете да си изтеглите безплатно модели за покани.  Simple Smile https://www.vecteezy.com/free-vector/wedding-invitation

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 11:24 от rudip

# 50
  • Мнения: 1 467
Момичета, знам че на някои не им харесва, но аз мисля в поканата да напиша, че искаме пари, а не подаръци. Все пак току - що си обзаведохме  и не ми трябват излишни прибори и сервизи. Моля да ми дадете предложение за текст, освен този: "За подаръци не мислете, а в пликче ги поставете" . Благодаря Simple Smile
Не съм фен да се пишат такива неща в поканите, особено това римуваното ми е адски неподходящо.
Приятели бяха написали следното, което ми се вижда доста учтиво и нормално, цитирам по памет...
"Молим Ви да ни позволите сами да си изберем подарък"

# 51
  • Мнения: 192
Martinellka Наскоро бях на сватба, която беше организирана за по-малко от месец. Разбрали, че са бременни и булката искала да няма коремче на сватбата. Получихме си поканата две седмици предварително. Ами.. нормална сватба, с всички елементи на сватбите. Grinning Така че всичко е възможно. Просто, както са ти казали и "колежките" - колкото по-малко време, толкова по-ограничени опции (разбирай DJ, водещ, оркестри, певци, фотографи, оператори, агенции, ресторанти... а и нямаш финансовия избор). Но аз все пак смятам, че 3-4 месеца са напълно достатъчни. Ако имаш повече време, започваш да се разводняваш, да мислиш за глупости, да се чудиш, да се разубеждаваш за разни неща - направих ли правилния избор с това/с онова; можеше поканите да са други; харесах си друга рокля; ще бъде ли весело с този DJ.. изнервяне, треперене .. В това се убедих.. А и RenettaBo го каза - толкова дълга организация - за един миг.. По добре да сведем организацията до минимум, че така или иначе не можем да удължим мига. Joy

# 52
  • Мнения: 574
И аз мисля, че 3-4 месеца са достатъчни, ако няма някакви конкретни желания за локация или подизпълнители. Също и някои магазини за рокли първо поръчват роклите и това трае, така че биха отпаднали. Иначе при нас в рамките на почти цяла година всичко се случва на етапи и помежду не правим нищо. Което също си има предимства (може да се правят неща сам, по-малко стрес като цяло). Но и понякога нямам търпение, очакванията ми също растат, а то все нещо ще се обърка Simple Smile

# 53
  • Мнения: 192
Kristina Georgieva 625914 Вече бях на достатъчно сватби, че да си изградя мнение за табелките с имената като необходимост, а не просто за безсмислица с декоративна цел. Вярно - някой може да се разсърди, че е с гръб, но пък имам усещането, че има повече недоволни във варианта, в който гостите заемат сами местата си. Последната сватба, на която бях, местата се заемаха според реда на пристигане. Резултатът - наблюдавах няколко самотни човека, които си стояха сами и не обелиха и дума с хората около тях.. беше подтискаща гледка.. още повече на такова голямо веселие. Първите хора винаги заемат по-удобните места.. Последните запълват останалите свободни - разкъсват се компании от познати хора, настаняват се неподходящи хора едни до други. Ценните за теб хора - баби, лели, дядовци, близки.. се въртят около теб в организацията до последно и заемат местата си последни.. Те трябва да те виждат. А не онези, които ходят на сватби, само за да си хапнат и пийнат, без да се вълнуват много-много от случващото се. Обикновено те са "на първия ред". Може да звучи грубо, но съм забелязала, че е точно така и се надявам да успея да го предотвратя, като ги настаня по моя преценка. Но всичко това си зависи и от ресторанта - има ресторанти с удобно за всички гости разположение, но има и много неудобни ресторанти, където тейбъл картичките ми се виждат много необходими. Запитайте се нима хората, които пропускат ритуалите преди това, снимките, поздравленията, и отиват направо в ресторанта.. нима те заслужават да ви виждат по-добре от хората, които са с вас през цялото време и се вълнуват от това, което ви се случва? Simple Smile   

# 54
  • Мнения: 299

Камелия, колко биха излезли като цена, ако си ги направиш сама?

Ами още не съм напълно сигурна, защото не съм  гледала много за платове. От това, което видях до момента, за 150бр ще излязат малко под 1лв/бр. И това е ако сам си ги шиеш,защото е само разхода за плата.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Много обосновано и добро мнение Simple Smile Подкрепям го и аз мисля така.

Взех си подложките за сервиране. Доволна съм от резултата.
Скрит текст:

Пристигнаха ми и салфетките.
Скрит текст:
това е примерно сгъване, не съм сигурна,че ще ги направя така за сватбата. Малко я и поизмачках, но общо казано съм доволна и от тях. Наистина са плътни и изглеждат луксозно на живо. Аз си поръчах нерелефен модел, а релефните са още по-красиви.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 15:15 от rallytsa

# 56
  • Мнения: 2 433
Е, значи не си заслужава за мен, защото не мога да си ги ушия сама.
rallytsa, подложките са супер, масите голи ли ще са?

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Е, значи не си заслужава за мен, защото не мога да си ги ушия сама.
rallytsa, подложките са супер, масите голи ли ще са?

Да. Ще има само тишлайфер от зебло и върху него зеленина и лимони, масите са подходящи и обстановката в заведението позволява да нямам покривки Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 433
А аз искам снимки от твоята сватба, ама задължително Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 214
А аз искам снимки от твоята сватба, ама задължително Simple Smile
Хаха! Ще кача Simple Smile Всичко ви звучи много странно, предполагам Joy

Общи условия

Активация на акаунт