Лятото на прага ни стои - майски двучертичков дъжд ще ни вали!

  • 23 750
  • 718
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 516
Айдеее, почна да ме боцка тук-там 😂😂
Ебаси бързите семчовци и яйцеклетка 😂
Сигурно няма и 24 часа от овулацията, ама на мозъка колкото и да му говоря, че това са просто спазми, не ме слуша.
Тъпото е, че всячески се опитвам да се абстрахирам от вътрешни усещания. Направо съм си луда. Тъпанарка. Много си се дразня. А миналия месец си бях много спокойна и наистина нищо не ме глождеше.
Аз влизам за друго, де. Една мама от форума ми сподели нещо притеснително, което не бях чувала. Отнася се за фолиевата киселина. Пие я от миналата година (имаше мисед януари) и сега я е изследвала и е много над нормата?! Русев ѝ казал, че с такива резултати, трябва да изчака да ги свали, че било опасно и водело до аутизъм. Аз съм в шах. Нали уж излишното се изхвърляло от организма. Някой, нещо да знае по въпроса? Моя е под нормата и сега с тазо доза, която я пия, се уплаших малко и я спрях, докато не проверя нивото.

# 31
  • Мнения: 417
Последният път като ходих на док, седнах и го питах, питах.. Над час ми беше прегледа и всичко, за което се сетих коментирахме. Та по въпроса с ФК той ми каза, че няма смисъл сега да пия. Каза, че според последната "мода" в медицината няма смисъл вече да се пие от преди това, а след като св установи бременност. В крайма сметка не ми каза да не я пия, но каза и че няма да ми помогне по-бързо да забременея. Затова и не я пия в момента.. Дано все пак това със съфорумката да е някакъв прецедент, а не често срещано...

# 32
  • Мнения: X
Такаааа, бях поздравила Йоана за хубавата тема и някой ми е докладвал коментара? Вие базикате ли се с мен? Трият се хубави коментари, които не се отансят за вас? Има някакви лоши същества тук, дано скоро се махнат. И ако имате личен проблем с мен- хайде на лични и да се разясняваме! Много се ядосах!

И пак- Йоана, супер е темичката, цветна и свежа. Пожелавам на "добрите същества", късмет и бебешки кореми, а на лошите- Господ ще си ги лекува.

Дано не ми изтрият и този коментар!

# 33
  • Мнения: 1 740
Стига бе ! Най-вероятно е станала някаква грешка . Джули и на мен са ми трили коментари . Веднъж бях попитала нещо за тестовете за ову и беше изтрито .

# 34
  • Мнения: X
Все да има интрижка, Съншайн, нали знаеш Simple Smile
Хубав петък на всички, няма да се кося за глупости. Липсвате ми бай дъ уей. Скоро може пак да понавляза във водите на темата.

# 35
  • Мнения: 539
И моят коментар изчезна. Здраве да е, желая на всички ви усмихнат ден.

# 36
  • Мнения: 532
Джули... 😳 Надявам се скоро да се завърнеш сред нас и ти ни липсваш 😊❤
Меги, когато има мутацията MTHFR се получава това натрупване май, а ти до колкото помня го изследва. Тогава не се усвоява синтетичната ФК и се натрупва. Ако се приема метилираната форма или се приема от естествени източници, мисля че няма проблем. Все пак не съм лекар, само изказвам мнение. Някой да ме поправи, ако греша! 😊
Благодаря, че оценявате труда ми! Макар и с кусури, надявам се темичката да е уютна и късметлийска за всички! 🍀❤🌷👼

# 37
  • Мнения: 1 740
Хммм , може би се трият коментари тип запис , за да не се изписва бързо темичката

# 38
  • Мнения: 1 781
Добра идея сън!

# 39
  • Мнения: X
Записвам се и аз - успех на всички, които разчитат на тази тема. Аз май ще съм за следващата, тъй като ми дойде преди няколко дни.
За възрастта - аз родих първия си син на 32 - е, имаше подмятания тук таме за възрастна първескиня, но хич не ги отразих. Чувствах се в супер форма и бях готова. Преди това даже цветята вкъщи уморявах:) Смятам, че качеството на живота в наши дни е вдигнало значително възрастта, в която е здравословно да се износи и роди дете. Продължителността на живота също е много различна. Така че - не се косете по този въпрос:)

# 40
  • Мнения: 2 516
Меги, когато има мутацията MTHFR се получава това натрупване май, а ти до колкото помня го изследва. Тогава не се усвоява синтетичната ФК и се натрупва.
Йо, момичето няма мутация по MTHFR. Има само хетерозигот по PAI, затова и се замислих. Уж е изследвано дали я усвоява, пък излиза, че я натрупва.

# 41
  • Мнения: 316
Включвам се и аз в темата, макар че вече почти не пиша, но си ви следя.
Йоанка, много е свежа темата, дано донесе на всички ни дълго чаканите две черти Flowers Four Leaf Clover

# 42
  • Мнения: 182
По въпроса с фолиевата и аз попаднах на разни статии,вкоито се говори именно дали има отношение към аутизма.Направи ми впечатление,че изобщо има такива съмнения!Аз си пия моята,честно казано и преди да прочета съм с идеята в един момент поне пауза да има и да оставя да я приемам само от храната.Винаги допускам,че много от нещата,които са написани има изключения,както и че изобщо не може да им се вярва.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 17:35 от Kantarion

# 43
  • Мнения: 1 601
Здравейте и от мен, записвам се в темичката макар, че ми доиде този месец. Надявам се другият да имам поводи за радост. Фолиева киселина пия и мулти витамини, но разбрах, че имало по-подходяща и лесно усвоима ФК та ще купя от нея. Когато бременеех преди не е имало или аз не съм знаела. Ако е рекъл господ това ще ми е 4 бременност, на 31 и една съм. Имам 2 момчета,  на 11 и 9 г и дъщеря на 8. Радвам се, че намерих темата и ще ми е много приятно да ви чета и все позитивни неща да споделяме. Blush

# 44
  • Мнения: 584
Здравейте, момичета! Записвам се в прекрасната тема, браво Джо!
Валерия, страхотно е да имаш голямо семейство сигурно! Много смело от твоя страна, да отглеждаш 4 деца е огромно предизвикателство предполагам. Възхищавам ти се!
При мен така се стекоха нещата, че срещнах половинката си към 30-те. Родих на 30 първото си дете. Но преди това бях доста незряла и изобщо не ми минаваше мисъл за семейство. Сега, живот и здраве ако се получи, второто дете, ще съм на 40. На 38 се почувствах готова за второ дете и от тогава опитваме.

Общи условия

Активация на акаунт