За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 992
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 11 704
Защо млякото е било горещо? Не виждам смисъл..... Да не би той да е разводнил крема сиренето? Отделно желатина губи свойствата си, ако се сложи във вряла течност. Странна рецепта.
Ами така беше в рецептата - намерих я в един фейсбук канал Tasty.

Vanja, не го разтворих предварително...
Всъщност 3 часа по-късно сякаш е започнал да се стяга.
Утре сутрин ще докладвам какво се е случило. Grinning
Не са много сполучливи рецептите на Tasty, много добре изглеждащи , но не съвсем верни като направа, казвам го от опит защото съм абонирана и при тях, и винаги трябва да се помисли в/у показаната рецепта. Нищо, трябваше в 2-3 с . л студено мляко да сложиш желатина да го накиснеш  и набъбне, той така се разтваря и няма гранулки, в студеното мляко, а след това да го изсипеш в другата част на горещото мляко за да се разтвори и добавяш към основните продукти. Вероятно и така ще стегне, но ще се усеща малко, но не е проблем.

# 121
  • Мнения: 6 962
marchеva14, много ти благодаря за съвета! Simple Smile
В такъв случай може би ми е рано за Tasty - аз съм абсолютно начинаеща и още не мога да долавям къде трябва да променя нещо.

# 122
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Надписа е BITTER RED PEPPER,а на турски ACI KIRMIZI BIBER.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Надписа е BITTER RED PEPPER,а на турски ACI KIRMIZI BIBER.

Acı kırmızı biber преведено от турски означава лют червен пипер,но...acı може да означава и горчив,а също така може да означава и болка,мъка...смисълът се подразбира от контекста.

# 124
  • here and now
  • Мнения: 4 225
Надписа е BITTER RED PEPPER,а на турски ACI KIRMIZI BIBER.
Ако няма лют пипер в подправките, то вероятно този е точно такъв.

# 125
  • Мнения: 626
Надписа е BITTER RED PEPPER,а на турски ACI KIRMIZI BIBER.
Ако няма лют пипер в подправките, то вероятно този е точно такъв.

Точно така! И моето търсене в Гугъл показа, че това означава ЛЮТ пипер. Simple Smile Разконспирирахме го!

# 126
  • Мнения: 978
Надписа е BITTER RED PEPPER,а на турски ACI KIRMIZI BIBER.

Лют червен пипер означава.

# 127
  • Мнения: 1 104
Въпросче до тези от вас, които имат опит с домашния хляб: защо тестото не бухва нагоре, а се "разпльоква" настрани ? Flushed Първите няколко пъти ми се получаваха много прилични хлебчета на външен вид, а напоследък нещо все безформени стават... Може би нещо добавям в много или нещо липсва , но какво може да е?

# 128
  • София
  • Мнения: 2 298
lovingsun, ако тестото ти е по-течно, ще се разлива настрани.

# 129
  • София
  • Мнения: 10 858
Въпросче до тези от вас, които имат опит с домашния хляб: защо тестото не бухва нагоре, а се "разпльоква" настрани ? Flushed Първите няколко пъти ми се получаваха много прилични хлебчета на външен вид, а напоследък нещо все безформени стават... Може би нещо добавям в много или нещо липсва , но какво може да е?

Може да дадеш рецепта, ако искаш и имаш, за да видим за какво иде реч.

# 130
  • Мнения: 896
В тефлонови форми за мъфини дали ще мога да направя мини ябълкови пайчета?
Чудя се дали тестото ще може да се разточи много тънко.

# 131
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Благодаря Ви много за превода.
В другите пакетчета има и надпис лют червен пипер.

# 132
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Въпросче до тези от вас, които имат опит с домашния хляб: защо тестото не бухва нагоре, а се "разпльоква" настрани ? Flushed

Тестото се сгъва по определен начин, за да не се разтича на страни. Дори и със сравнително течно тесто се получава. Пина беше обяснявала в една тема за бърза фокача как става.
Ако не ти се занимава, аз го печа във продълговата форма за кекс.

# 133
  • Мнения: 978
Останаха ми 3 белтъка - за какво мога да ги използвам, като изкшючом целувките? Имам и доста ягоди, та ще съм благодарна да чуя идеите ви Simple Smile
Торта Павлова
https://albisrecipebook.blogspot.com/2015/04/blog-post_97.html

Избягала ми е снимката:(

Благодаря за рецептата Simple Smile



# 134
  • Мнения: 14 077
От един блат ли е само? Отдавна съм ѝ мераклийка, но все отлагам. Но ако е само един блат, може и да се мотивирам до края на седмицата. Blush

Общи условия

Активация на акаунт