Подготовка за малкия човек - тема 7

  • 40 138
  • 771
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 6 010
FBID100000423187051, честито бебче!
Имай предвид, че олиото се ползва за почистване или масаж, а за хидратация - лосион, крем или мляко (според сезона).

# 286
  • Мнения: 6 622
Олиото запечатва кожата, а не хидратира.

# 287
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте имам питане относно материя на бебешка дрешка. Подариха ми няколко неща, на които пише, че са 100% памук, но на мен много силно ми напомнят на полиестер и ликра. Супер фино и тънко е някак и леко лъскаво стои даже. А досега винаги съм разпознавала изкуствените материи само с пипане. Едните неща са от Вис Виталис, другото е пак от Бг производител. Възможно ли е да има някакъв друг тип памучна материя от този род, чувам за някакъв сатениран памук?! Моля, ако някой е запознат, да сподели опит!
Edit:
Прилагам и снимка, ако някой може да прецени така. Освен това забелязах, че на етикета ютийката е с една точка, а памука би трябвало да издържа да максимално увеличена ютия, мисля.



Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 16:33 от martinsitka

# 288
  • Мнения: 1 472
На училището за родители също ни казаха, че новороденото трябва да се маже с мляко или лосион , а не с олио,защото не хидратира кожата....

# 289
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Особено сега в жегите не си представям себе си да намажа с олио, а какво остава за бебе.

# 290
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Няма нужда нито от мляко, нито от лосиони. Сухата кожа при бебетата се нормализира до няколко седмици след раждането.

# 291
  • Мнения: 45
Въпроса с олиото, крема, лосиона стой по същия начин както ЗА и ПРОТИВ даването на вода или ЗА и ПРОТИВ обиколниците. Използвам олио по препоръка на педиатър. Предполагам, че педиатърката ни има повече познания. Нека всяка майка сама за себе си да прецени какво да използва. Аз просто споделих, как процедирам аз.

# 292
  • Мнения: 1 472
Аз все още нямам личен опит и никакви познания кое е по-правилно и кое по-малко правилно.....Неонатоложката говореше на лекцията и обясни защо да използваме мляко/лосион за новородено , ама сега даже не мога да си спомня и доводите и....

# 293
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Защото олиото загрява и затваря порите.

Иначе - +1 за люлещия механизъм на леглото, много добра работа вършеше.
Шезлонг с пълно легнало положение не съм срещала, ние ползвахме по-късничко шезлонг.

# 294
  • Мнения: 425
За зимата използвах олио - първия месец. След което смених на по-мазен лосион. Попива много по бързо. La Roche Lipikar Baume AP+.

# 295
  • Мнения: 892
Педиатърът ни препоръча олио за дупето, тъй като нищо друго не помага на беба, която ака по 8-9 пъти дневно. Засега изглежда наистина създава защитен слой.

# 296
  • София
  • Мнения: 18 703
Навременната смяна на памперса и измиването не помагат ли?
С какво й помага олиото на д~то?

# 297
  • Мнения: 425
Нашето кремче за подсичане е Bepanthen. Сменихме веднъж със Sudocrem и стана беля- подсече се много лошо. Сега вече не мажа и всеки път ,а само ако е зачервено и минава.

# 298
  • София
  • Мнения: 6 010
Въпроса с олиото, крема, лосиона стой по същия начин както ЗА и ПРОТИВ даването на вода или ЗА и ПРОТИВ обиколниците. Използвам олио по препоръка на педиатър. Предполагам, че педиатърката ни има повече познания. Нека всяка майка сама за себе си да прецени какво да използва. Аз просто споделих, как процедирам аз.

Няма такова нещо като "за" и "против" спрямо олиото. Просто обяснихме, че олиото се ползва за други цели, не за хидратация. Това е факт, не дискусия. Аз лично мислех, че не си информирана и затова споделих. Сега вече знаеш и можеш да си правиш изборите с какво да си мажеш бебето. Дано не си я разбрала педиатърката правилно, че иначе ѝ правиш лоша реклама.

# 299
  • Мнения: 560
Аз ще похваля кремчето против подсичане на Uriage. Вярно, че е скъпичък, но нямаме никакви проблеми с подсичането. Но пък имаме проблеми с коликите. Борбата е жестока. Давам Био Амика и Био Гая, но няма особено голяма разлика. Ще се окаже наистина, че само гушкането помага и то не винаги... Някоя опитна мама ако извади сега някой ефикасен съвет ще е супер, въпреки да знам, че е индивидуално. Wink

Общи условия

Активация на акаунт