Подготовка за малкия човек - тема 7

  • 40 330
  • 771
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 449
Момичета, някоя от вас използвала ли е пликчетата за съхранение на кърма от Джъмбо? Вършат ли работа? Приемам препоръки и за други, които са в прилично съотношение цена - качество.
Flowers Four Leaf Clover

# 316
  • София
  • Мнения: 1 455
Започнах с пликчета за кърма, но не от Джъмбо. Тъй като обаче към днешна дата се цедя за 8 хранения, си взех колектори. По удобни са за мен, по -щадящи за природата и по- икономични. Важно е да отбележа, че не замразявам кърма.
Тук има много интересна информация
https://m.bg-mamma.com/?topic=156629

# 317
  • USA
  • Мнения: 7 369
Повивалника ми е от Икеа,модел SUNDVIK.Мястото,което е отредено за повиване се сгърва и става на обикновен шкаф с 2 дълбоки чекмеджета.Върши ми много добра работа,но е може би една идея по-високо,защото майка ми(1.62) се надига на пръсти,за да положи детето за смяна.

# 318
  • Мнения: 143
Здравейте
Имам твърд повивалник с найлоново покритие за лесна поддръжка. Към тези от вас, които имат същия вид - постилате ли нещо или слагате бебето директно на него?

# 319
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Постилах подложки - имам няколко от Джъмбо. За път ползвам еднократни.
Вече не постилам, ма той е голям и не стои на едно място, та хем ги събира, хем вече не ми е драна дали му е студено на дупето Grinning

# 320
  • София
  • Мнения: 39 922
Нищо не съм слагала на повивалника.
По-лесно е за го забършеш/почистиш отколкото да переш и пелени. А моят син редовно се напишкваше на повивалника, и други работи правеше Simple Smile

# 321
  • Мнения: 2 255
Повивалника ми е от Икеа,модел SUNDVIK.Мястото,което е отредено за повиване се сгърва и става на обикновен шкаф с 2 дълбоки чекмеджета.Върши ми много добра работа,но е може би една идея по-високо,защото майка ми(1.62) се надига на пръсти,за да положи детето за смяна.


Аз съм харесала същия Simple Smile, малко сме ограничени с пространството и мисля, че този ще се впише прекрасно.

# 322
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Имам същия в бяло, висока съм 158см, та в крайна сметка го ползваме за красив шкаф, а повивалникът ситуирах върху едно бюро и ми е идеално.

# 323
  • Мнения: 16 893
Слагам пелена отгоре. Особено лятото като е голичък би залепвал за него. С пелената ми е по-хигиенично.
Здравейте
Имам твърд повивалник с найлоново покритие за лесна поддръжка. Към тези от вас, които имат същия вид - постилате ли нещо или слагате бебето директно на него?

# 324
  • Мнения: 1 474
Слагам еднократни чаршафи/постелки. Пелена или пикливки/плат с найлон вътре/ когато ми свършат другите.

# 325
  • Мнения: 1 472
Една приятелка постилаше лигнин и направо с мръсния памперс в коша след това.

# 326
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз постилам непромукаеми подложки. Като си свърши работата върху тях директно събирам и изхвърлям. Пелени не бих използвала поради тази причина. Без да постеля нищо пак не бих оставила, но всеки си решава как му е най-удобно и чисто.

# 327
  • Мнения: 2 224
Аз слагам хавлийка, когато е гола, но тя отдавна не пишка по време на смяна на памперс. Мисля, че това се случва на съвсем малки бебета. Поне това сочи моят опит.

# 328
  • Мнения: 625
Аз постилам непромукаеми подложки. Като си свърши работата върху тях директно събирам и изхвърлям. Пелени не бих използвала поради тази причина. Без да постеля нищо пак не бих оставила, но всеки си решава как му е най-удобно и чисто.
Извинявай за тъпия ми въпрос, ама може ли да помоля да ми ги покажеш точно какви са... че от доста време се чудя за тях и не съм сигурна, какво да си купя.. Blush

# 329
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ето такъв тип. Подложка, пелена, чаршаф...аз ги наричам подложки, за да няма объркване с пелени или чаршафи от плат, които са Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт