АВГУСТинки 2019 - тема 10

  • 26 693
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 475
А в коя седмица ви дойде коластрата на тези, на които ви е дошла?
Честито Hug

Аз съм началото на 27 седмица и имам. Втора бременност ми е.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Аз съм в 28-ма седмица и от няколко дни забелезвям леки петънца по сутиена си ,както и снощи баш си видях малко течност .
Идната седмица ми е последна на работа и чак съм ентусиазирана 😁 макар в нас да тече бурен ремонт и да нямам пълна почивка,поне няма да ходя в офиса.
Вчера си взех кръвните изследвания -хематокритът е в норма,а хемоглобинът е с 3 точки по-нисък от нормата,та продължавам с месото и дано се размина с желязото.
Вече все по-видими са движенията на бебето,коремът ми все мърда и ми е най-сладко когато беба се протяга (поне аз така го приемам де).

# 62
  • Мнения: 2 250
littleBIG - Честито Simple Smile коластра е, аз имам от около месец, вече започнах и с петънца по сутиена. Започна с прозрачна лепкава течност, вече си е гъсто жълтеникаво и засъхва.
Мен ме посъветваха вечер леко да ги стисна, за да се ичисти да ги измия с вода.

При мен седи пък като леко изсъхнала кожа, мажа се но си е така леко бяло
За същото и като при вас ли става въпрос?
И при мен от време на време забелязвам такива като люспички кожа по сутиена и нямам никаква идея коластра ли е 🙄

# 63
  • Мнения: 510
Сега съм в 27г.с., от около месец имам коластра - редовно се събуждам с петна по пижамата или ако правя нещо седнала и леко приведена напред (т.е. леко притискам гърдите), понякога направо теква. Веднъж докато рисувах усетих струя. Първо помислих, че съм се изпотила, но като засъхна, разбрах че не е пот. Док каза, че е нормално. Simple Smile Не знам дали е показателно за това дали ще имам кърма, но аз така го приемам и се кефя! Simple Smile
Относно обличането - темата „Подготовка за малкия човек” е доста полезна за всякакви такива неща. Предполагам близнаците ще се родят по-рано (края на юли/началото на август), та съм решила да ги обличам с къс ръкав, а отгоре тънка пелена, да не са съвсем голи. Ако е много топло, през деня не мисля да слагам ританки и чорапи, но ще решавам на момента. Иска ми се да ги свикна с леки дрехи от самото начало и да ги закаля, но и не да ги разболея, така че ще видя и в болницата и педиатърът какво ще кажат. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 923
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile
Коластра нямам все още, и това ме радва. Вчера бях при акушерката, бебока се е обърнал в правилната позиция, дано остане така докрая. Поне вече знам, това бутане и ритане от крака ли идва или от ръце:)
Местим се в друга къща и е лудница с пакетирането...после и с разопаковането ще е...
Отивам до агенцията да взема ключа Simple Smile

# 65
  • Мнения: 135
Благодаря за новата тема.. Simple Smile
И аз да се запиша, нямам все още коластра..Но мога да успокоя дамите, които бяха писали по-рано за повръщането, аз не съм спирала от Декември..всеки ден, само че поне от към Април стана по 1-2 пъти сутрин..
Вчера бяхме на 3Д, но малката категорично отказа да се покаже..ще е инат като майка си. Даже среден пръст ни показваше, имаме го снимано..Върви нормално, казаха ни, че е с дълги крака..1060гр. В 27ма седмица Simple Smile)
Вече имам апетит и ми се яде непрекъснато сладолед Grinning Как е при вас?
Veggie, и ние се местим и ти съчувствам Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 406
Нямам все още коластра (27+5). При мен отдавна и гърдите не са напрегнати, не знам това доколко е показател дали ще имам кърма.

Мен някакви нерви ме гонят вчера и днес - хем не ме свърта на едно място, хем никъде не ми се ходи. Тия бременни хормони явно чак сега ме удрят. Вчера се разревах, защото някаква манджа не ми се получи - то да беше нещо сложно или специално, да се ядосвам, ама... Сега като се сетя, се чудя срам ли да ме е или да се смея, все пак не съм някоя млада булка да роня сълзи в кухнята . Днес някакво голямо почистване почнах на каквито шкафове имам вкъщи и изхвърлям със замах - установих, че действало успокояващо. А и ако не друго, поне на дъщеря ми й е много забавно и не ми мрънка прекалено много, че скучае вкъщи.

# 67
  • Мнения: 2 052
И при мен все още няма коластра. Освен потъмняване на ареолите не забелязвам засега някакви промени в тази област.

Увеличен апетит имам и аз в отделни дни. Стратегията ми е да увеличавам просто грамажа на обичайните си позволени храни и да не си пропускам разходките.

Наистина има успокояващ ефект разчистването, и на мен ми действа така 🙂 Дори да не изхвърлям всеки път, а само да опаковам и прибера в мазето и пак ми действа добре.

# 68
  • Мнения: 2 495
Аз също съм се заела да почиствам.Вчера пренаредих гардеробите,днес пера олекотените завивки и после като почина малко ще разсаждам китки.И аз съм на работа до 31 май,после половината юни ще съм отпуска,другата половина в болнични и така до 45 дневния който при мен започва на 3 юли.

# 69
  • Мнения: 2 250
Явно всички започваме да гнездим и аз днес разчиствах гардероби и шкафове. Събрах няколк чувала с дрехи, още няколко торби  с непотребни вещи и прахосъбирачки по витрините .
Купихме днес и кошара и изобщо вече започнахме подготовката за малчо,че досега нищо не бяхме пипнали.

# 70
  • Мнения: 95
А в коя седмица ви дойде коластрата на тези, на които ви е дошла?
Честито Hug

Аз съм в 29та, но съм в това състояние от седмица-две Simple Smile

# 71
  • Мнения: 289
Аз нямам, в 28 седмица съм

# 72
  • София
  • Мнения: 46
Само аз май съм разсеяна и не съм запомнила точно ...може би повече от месец вече...

# 73
  • Мнения: 646
Може ли някой, който приема вит. Д, да ми каже какъв, по колко и до кога ще го пие. Пусках на своя глава двата витамина Д и Б12, за втория разбрах и си купих, но за Д нямам идея пък за един витамин не ми се ходи пак на преглед. Четах, че даже при кърмене е много полезно майката да приема вит.Д. Аз съм с много много бяла кожа и изобщо не се излагам на слънце, може би оттам идва този дефицит.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 121
Велинова, ако имаш дефицит на витамин Д, то няма как той да бъде набавен от хапчета, защото там съдържанието е много ниско и няма как да повлияе на стойностите. Аз също бях с нисък витамин Д и това каза моята следяща ме лекарка. Каза, че мога да си го набавя само с излагане на слънце за по 10-15мин на ден.

Общи условия

Активация на акаунт