Гримиране - идеи и техники. Тема №73

  • 30 339
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 568
Копче, тези прасковени тонове чудесно ти отварят очите, почти не личи падналият клепач.

# 121
  • Мнения: X
Браво, Копче! 😍 И аз така действам с падналия клепач и установих, че червеникави, прасковени, даже светло оранжеви цветове идеално замазват положението. На сгъвката (crease), подвижния клепач и външния ъгъл обикновено слагам студени цветове, напоследък много често морско синьо, мента и студено mauve, но нагоре само с топли средно светли тонове се получава при мен. Затова и палитрите Blood Sugar и Blue Blood са ми безценни. Сега взех една много топла на Диор, но след два опита реших, че ще я нося есента.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 11:50 от Анонимен

# 122
  • Мнения: 31 183
Копче, страхотна си! Heart Eyes

# 123
  • София
  • Мнения: 9 475
Много сте мили!
Благодаря ви момичета!  bouquet bowuu

Копче, тези прасковени тонове чудесно ти отварят очите, почти не личи падналият клепач.
Grinning Тази "прасковена: сянка, е любимата ми Mac Cranberry Heart Eyes И доста плашеща на пръв поглед, а е уникална! Може и за опушване, може и като основен цвят. Основно тогава я купих за носене във водната линия, нямаше такъв молив, понеже. Така и само веднъж нанесох във водната линия. Ползвам за транзишън цвят само.

В основата на окото е много ярък пигмент на Мас в златисто прасковено.
На живо и цветът и ъгъла на лицето, очите е различен. Но ...толкова може апарата и най-вече... задапаратното устройство!  Joy hahaha

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 15:32 от kopche

# 124
  • Мнения: 39 337
Много хубав ефект, Копче!

# 125
  • Мнения: 1 746
Копче,адмирации за изпълнението!:heart:С какви други цветове препоръчваш да се съчетае.Предпочитам от Мас или Дъглас да мога да ги купя.И още един въпрос,дано не съм нахална:Как нанасяш очната линия ?Предварително благодаря!:hibiscus:

# 126
  • София
  • Мнения: 9 475
Копче,адмирации за изпълнението!:heart:С какви други цветове препоръчваш да се съчетае.Предпочитам от Мас или Дъглас да мога да ги купя.И още един въпрос,дано не съм нахална:Как нанасяш очната линия ?Предварително благодаря!:hibiscus:
Благодаря ти!
Аз признавам само една очна линия с писец. Тази на Артдеко. Имам я в тъмно кафяво към черно и в черно
  Peace
Писеца е с косми и се получава плавно нанасяне като с четка. Тя си ляга позиционирана на ръба на миглите и само теглиш към края на клепача. А бе сама рисува! Joy Grinning

# 127
  • Мнения: 7 568
Мисля това лято да заложа на леки и естествени грим визии само с блестящ цвят на клепача, леко очна линия и спирала като грима на тази мадама.





# 128
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Kopche, евала! Това вече наистина е паднал клепач и многo майсторски го "оправяш" и обръщаш "дефекта"в "ефект"!

Кранбърито изключително красиво! Изкушавам се и аз!

Такъв "писец" с косми и изключително прецизно и лесно полагане и е Tattoo/ Kat von D, ако някой няма достъп до Арт Деко.



A нашата прекрасна Есмералда ме накара да се ровя по нощите за снимка, на която съм на 27, да си спомня какво е Simple Smile))))))
Ето така те виждам аз - с деликатни хайлатери и дори без линия - само с "межресничный контур" както му викат рускините Simple Smile


Това е много, много моя визия. Единствено избягвам очна линия на долния клепач. Някак не ми стои добре в тази си, чиста форма. Опушена ми отива обаче много.
И аз опушвам! Имам си една теория, която не твърдя, че е догма, че на жени с по-ъгловати и ръбати лица мнoго повече им стоят "графични" гримове", неопушени, драматични и висококонтрастни. На жени с по-меки черти - обратното! То и в личния стил е подобно... една женствена фигура не изглежда най-адекватно в минимализъм (според мен!)
   


Последна редакция: пт, 31 май 2019, 17:05 от Agent Provocateur

# 129
  • София
  • Мнения: 9 475
Kopche, евала! Това вече наистина е падна клепач и многo майсторски го "оправяш" и обръщаш "дефекта"в "ефект"!
Благодаря!  Hug
Изчаках специално теб да се събудиш и да ги видиш. Сега ги махам. Peace
Ако някой има интерес, може да опиша продуктите, с които е постигната визията. Много са. Joy

# 130
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Hug Оценявам жеста ти! Hug
Интерес имаме винаги! А интерес да надникнем в козметичката на другарчето още повече! Вчера с една колежка си ровихме походните несесери и охкахме и в крайна сметка си разменихме ФДТ-тата за няколко дена Simple Smile)))))))

# 131
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Хайде и аз за малко с един днешен грим. Боже, колко е готино да носиш глос! Прибрах всички матови червила.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 21:26 от Тайга

# 132
  • Мнения: X
Страхотни сте! Изключително красиви дами!
Тайга, кой е глосът?
Аз днес съм с болно дете, без грим и съм като влачена от пороя, който започва навън.

# 133
  • София
  • Мнения: 9 475
Ок. Започвам от далече.....
Лице
Кафеено масло за отдрениране на кожата-вижда се че имам торби под очите и подпухнал увиснал клепач.
Скрит текст:
MISSHA All Around Safe Block Sun Milk 40, 70mL Waterproof, Essence, Soft, Velvet
Скрит текст:
Околоочен -
Скрит текст:
ФДТ EL DW 2N1
Скрит текст:
Пудра - прахообразна Ла Прери
Скрит текст:
Бронзър MUFE
Скрит текст:
Руж - Dior Diorskin Rouge Blush N° 219 Rose Montaigne
Скрит текст:
Хайлайтър -
Скрит текст:

Вежди -молив Catrice
Скрит текст:

Очи
База за очи - Mac силиконовата
Скрит текст:
Сянка на цял клепач -Mac Orb
Скрит текст:
Опушване - Mac Cranberry
Скрит текст:
В кладенчето на окото -Mac pigment Melon
Скрит текст:
На подвижният клепач слагам за попълване малко от тази палитричка
Скрит текст:
Молив във водната линия розово червен на Pupa и коригиран отгоре с кафяв на Шанел за потъмняване на линията.
Очна линия -писалката на Арт Деко. Показала съм по- назад.
Спирала -Chanel Le Volume Revolution
Скрит текст:

Устни
червило Mac Mehr
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 17:11 от kopche

# 134
  • София
  • Мнения: 2 666
Всички сте много хубави и големи майсторски в грима. Hug

Общи условия

Активация на акаунт