Гримиране - идеи и техники. Тема №73

  • 30 240
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 5 883

Тайга, кой е глосът?


Ей този тук, даже не е грим в истинския смисъл. С моливче от Nyx

# 136
  • Мнения: 1 346
Ех, изпуснах на Тайга снимката. На този глос съм му хвърлила око, добре ли се усеща на устните? Хидратира ли дълготрайно?

# 137
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
Ех, изпуснах на Тайга снимката.
Аз успях да я видя - изглежда като момиченце, което отива да си вземе първия паспорт и си е сложило глос и спирала Grinning Прекрасна!

Копче, крада си идеята за кафееното масло, а ружът ти е нечовешки великолепен! Успяваш да носиш едновременно ЕЛ ДУ и Ла Прерито!?!? Евала! На моето лице са несъвместими или не съм си намерила техниката!

Също чакам отзиви за този конкретен сънскрийн на Миша, в момента ползвам 2 други пак техни и ми харесват, дори и опаковките им и ми харесват Simple Smile

Ния, бързо оздравяване на малчо! Децата оздравяват когато мама ги гушка много, така ме е уведомил моят маймун!

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 22:45 от Agent Provocateur

# 138
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Копче, аз знам, че си прекрасна, но изпуснах да изплакна око пак Kissing Face прати ми, моля те, на лично снимката, защото и аз съм с паднал клепач, та да се опитам да направя нещо по въпроса.
Напоследък спя лошо, пуша и сутрин около очите е нещо кошмарно - ни пачове, ни кремове помагат...ще купя и аз кафеено масло, макар да знам, че не е панацея.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 5 883
Ех, изпуснах на Тайга снимката. На този глос съм му хвърлила око, добре ли се усеща на устните? Хидратира ли дълготрайно?

Хидратира, да.
Първоначално се усеща изтръпване и ментово охлаждане, което преминава и си остава стандартен глос с лек червеникав нюанс.

# 140
  • София
  • Мнения: 9 394
Копче, аз знам, че си прекрасна, но изпуснах да изплакна око пак Kissing Face прати ми, моля те, на лично снимката, защото и аз съм с паднал клепач, та да се опитам да направя нещо по въпроса.
Напоследък спя лошо, пуша и сутрин около очите е нещо кошмарно - ни пачове, ни кремове помагат...ще купя и аз кафеено масло, макар да знам, че не е панацея.
Hug Ще ти пусна на ЛС! Hug
Копче, крада си идеята за кафееното масло, а ружът ти е нечовешки великолепен! Успяваш да носиш едновременно ЕЛ ДУ и Ла Прерито!?!? Евала! На моето лице са несъвместими или не съм си намерила техниката!

Също чакам отзиви за този конкретен сънскрийн на Миша, в момента ползвам 2 други пак техни и ми харесват, дори и опаковките им и ми харесват Simple Smile
Аз пробвах да нося Ла Прери самостоятелно върху крем просто. Ами ...не става. Tired Прави ми тъмно лицето. Не мога да си го обясня, но изведнъж станах 2 тона по-тъмна и си личеше от километри. Само върху ФДТ  нося. Лицето ми се полира буквално с тази пудра. Много, много я харесвам! Heart Eyes Flutter

Сънскрийна на Миша му беше вчера първи ден. Мног дълго се чака доставката. Поръчан на 9.04., пристигна на 30.05.
Не усещам някаква разлика за себе си, защото ползвам същият тип флуид на Галеник, от който също съм много доволна. Тази просто е с по висок СПФ за лятото. Удобна опаковка и много добра основа за грим е. Peace

Тайга, много хубава! Кой ти гледа устни при тез' мигли! Crazy Flutter
Има ли хиларуон, иначе в контура на горната устна, ако е удобно да попитам? Thinking

# 141
  • Варна
  • Мнения: 5 883
kopche, благодаря ти!

Цитат
Има ли хиларуон, иначе в контура на горната устна, ако е удобно да попитам?

Не, никъде нищо (аз всъщност дори на козметик не ходя от години), винаги съм с била джукеста.

И аз да те попитам нещо:
Освен маслото от кафе, има ли нещо друго, от което си забелязала трайно повлияване на торбичките под очите? И задълбочават ли се с годините? Свързани ли са при теб с прием на вода, сол, месечен цикъл? От 2-3 години и аз много лесно подпухвам и забелязвам, че започват да се оформят торбички, в някои сутрини е доста очевидно. Та се чудя има ли вариант да се спре процесът или си е особеност на лицето, от която няма как да избягам?!

# 142
  • Мнения: 947
Момичета, аз от малка съм си с торбички. Просто са ми подпухнали очите и това е. Имам добри дни, когато не съм яла късно вечер и съм спала доста, ама ако не се наспя, ако съм пила и чаша вино вечерта се събуждам подута.
Помагат ми охладени пачове. Абсолютно всяка сутрин слагам пачове и 20на минути правя нещо друго докато съм с тях. После ги свалям и гримирам. В най-тежките дни обаче и те не ми помагат, и тогава прибягвам до един трик от една приятелка, която работи в козметична компания в чужбина и съм запомнила. Кремче за хемороиди стеснява кръвоносните съдове. Звучеше ми нелепо, но си купих и от време на време мажа, помага ми.

# 143
  • Мнения: 2 754
Ice, само за такъв крем не се бях сещала Laughing Иначе и аз съм така от дете. Моите клепачи са подпухващи, паднали, отдолу торбички и кръгове, ..... Винаги държа в хладилника по някоя тубичка  охлаждащ околоочен гел за спешни случаи.
Човек да не мръдне за малко, изпуснала съм всички снимки .... Anguished Видях само "падналите" клепачи на NiaV.
NiaV, да ме прощаваш, но твърденията ти са напълно неоснователни.

# 144
  • Мнения: 2 683
И аз изпуснах всички снимки. Сега как да хейтя, м?Yum
Чела съм всичките 73 теми. За жалост трябва да се съглася с densi. Имаше период на плюене на почти всички.
А аз помня първия грим на Стефи, все по-професионалните гримове на Алена, прекрасните стъклено сини очи на едно момиче, което се гримираше в зелено и синьо и ѝ стоеше прекрасно - не мога да се сетя как се казваше. Все положителни и красиви неща.
Темата ми е помогнала в избора на козметика, както и в намирането на достъпни аналози на скъпи продукти. Сега се сещам колко много исках една сянка на Mac, но kopche писа за нейн аналог на Flormar. От всичко, което беше писала kopche ѝ вярвам и съответно се сдобих с Флормар. Simple Smile

Надявам се темата отново да стане положителна и полезна.

# 145
  • Мнения: 19 668
Чета, че много от дамите не си харесват падналия клепач, а те, всъщност, изглеждат прекрасно и се замислих за моя. Аз винаги съм имала паднал клепач и даже не съм се замисляла за това. Може би, защото много рядко ползвам сенки. Но определено ми пречи при нанасяне на спирала и очна линия – мигна 2 пъти и всичко се отпечатва на горния клепач, и айде почиствай или започвай отначало. Та в тази връзка с какво почиствате междувременно при нанасяне на грима клепача (аз ползвам клечки за уши или тънки тампони за почистване на грим, напоени в мицеларна)?

Дайте съвет каква палитра сенки биха подхождали на моят цветотип, сега съм в етап на експерименти и пробвам всякакви визии. Smile
Пускам малко сутрешни неглиже снимки, но пък съм нАчервена стабилно за вкъщи, друго си е. Laughing Нямам никакъв продукт на кожата – само на очите кафява очна линия и спирала, а едната ми вежда е винаги "рошава". Имам си и бръчици, и кръгове под очите, всичко както си му е реда, но си ги нося, де ще ходя.






Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 00:19 от Базила

# 146
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
Ха, все едно оксидира при контакт с крема!?! Много интересно! Аз я нося над BB/CC, защото иначе ми се струва, че правя маска над покривен ФДТ!

И моите Миша ги харесвам за основи - единият е водоустойчив, другия не, но пък тониран.

От флуидите съм ползвала 4-5 и честно, не мога изобщо да ги различа, само портфейлът ми може - Neutrogena, Clarins Ecran, Shiseido, Algenist, май и още нещо имаше!

... тогава прибягвам до един трик от една приятелка, която работи в козметична компания в чужбина и съм запомнила. Кремче за хемороиди стеснява кръвоносните съдове. Звучеше ми нелепо, но си купих и от време на време мажа, помага ми.
Навремето, преди години, Карл Лагерфелд отслабна драстично и всички се съдраха да пишат за диетата му (веднага и тя беше приложена!), но аз бях най-потресена от твърдението в бг списание, че слагал антицелулитен крем върху лицето си за да минимизира отпускането на кожата след тава драматична загуба на тегло. Та Тома Неверни се разтърси и се оказа, че в западните издания има 2 версии - антицелулитен и хемороиден. Та и това съм си слагала по лицето - след като великият Карл може, защо не и аз Wink

PS Opaaaaaaaaa, I Bazila се оказа лична хубавица! Какви очи, каква коса!! И хубава костна структура!
Мила, за мен ти си есен, мека и топла есен, дай ми сек да ти потърся визуален материал!
(не претендирам, че си есен, а че аз те виждам като такава на тези снимки! косата ти е боядисана към топла, но в оригинал не е толкова) Simple Smile

       

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 17:16 от Agent Provocateur

# 147
  • София
  • Мнения: 9 394
Сега се сещам колко много исках една сянка на Mac, но kopche писа за нейн аналог на Flormar. От всичко, което беше писала kopche ѝ вярвам и съответно се сдобих с Флормар. Simple Smile

Радвам се, че съм била полезна и благодаря за доверието! Hug

kopche, благодаря ти!

Цитат
Има ли хиларуон, иначе в контура на горната устна, ако е удобно да попитам?

Не, никъде нищо (аз всъщност дори на козметик не ходя от години), винаги съм с била джукеста.

И аз да те попитам нещо:
Освен маслото от кафе, има ли нещо друго, от което си забелязала трайно повлияване на торбичките под очите? И задълбочават ли се с годините? Свързани ли са при теб с прием на вода, сол, месечен цикъл? От 2-3 години и аз много лесно подпухвам и забелязвам, че започват да се оформят торбички, в някои сутрини е доста очевидно. Та се чудя има ли вариант да се спре процесът или си е особеност на лицето, от която няма как да избягам?!
Много пъти съм си задавала този въпрос и аз. Wink
Задавала съм го и на моя близка приятелка, очен лекар и хирург на всичкото отгоре.  Simple SmileТя ми е казвала, че за торбички под очите няма лек и че това е костна структура на черепа, където просто лимфата отделя повече течност и се отлага в кухините. Та вариантите са или тъмни кръгове под очите или торбички.
Обичам си торбичките и ме усмихват всеки път като ги погледна, наследствени са от баща ми. Той имаше торбички, от него съм ги "взела" Simple Smile. Понякога ме дразнят много, но това е. Наследство. Wink
Мажа ги и ги ухажвам с кафеено масло и с този Но багидж крем за около очи на Др. Брандт, показан в поста по-горе, за сега. Не мога да преценя дали има повлияване. Thinking
... трик от една приятелка, която работи в козметична компания в чужбина и съм запомнила. Кремче за хемороиди стеснява кръвоносните съдове. Звучеше ми нелепо, но си купих и от време на време мажа, помага ми.
Ох, помня и аз четох преди време за такова "иновативно лечение", но...някак си... не съм толкова иновативна.... Wink
Ха, все едно оксидира при контакт с крема!?! Много интересно! Аз я нося над BB/CC, защото иначе ми се струва, че правя маска над покривен ФДТ!
Точно! Много вярно го каза! Аз мислех, че от контакт с топлината на кожата нещо прави реакция, що ли...? newsm78


Базила  Hug Hug Flutter

# 148
  • Мнения: 19 668
Е, Агент, много си бърза, дее. Simple Smile Сърдечно благодаря и си копвам идеите – ще пробвам с кеф, вече правя списък на бъдещи покупки.
kopche, Flowers Hibiscus !

# 149
  • Мнения: 2 683
Базила, къде са кръговете и бръчките, за които пишеш? Mag
И според мен ще ти отиват топли цветове.

Общи условия

Активация на акаунт