Гримиране - идеи и техники. Тема №73

  • 30 293
  • 751
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Ниа, какво ползваш за веждите?

Аз уж щях да поръчвам палитра на theBalm, но в крайна сметка чакам една на Shiseido, да видим дали ще се разберем. И бронзиращ руж от лятната колекция на Artdeco, дано не оранжевее.
За грима днес нямам никакви идеи още.
И аз съм болна, предпоследен ден от 10 антибиотичен курс. Да се оправяте бързо!

# 421
  • Мнения: X
Видях ти похожденията, въздъх. Очакваме да ни пишеш как са нещата и да покажеш.

На веждите си слагам само безцветен гел на АБХ или на MUFE (цветен, ама няма пигмент в това нещо). С микроблейдинг съм, който мислех, че ще изсветлее, а не мърда = руса и тъмновежда. Шукаритетна работа.

# 422
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Ох, аз така и не се реших да микроблейдинг, а сигурно доста усилия щеше да ми спести.

# 423
  • Мнения: 918
https://www.bg-mamma.com/?topic=1115548.msg38832493#new
Това е темата за азиатска козметика, заповядайте!
От прекрасни по- прекрасни сте, просто.
Ния, за мене хич не е прекален грима. Чудесен си е:)

# 424
  • Мнения: 31 128
Сутринта станах, приготвих Кенди палитрата на Диор в розово и жълто, която ми е любима.Вчера се лакирах в бебешко сино и жълто с Мимозата на Шанел, сложих основата плюс бронзър, руж и хайлайтър и тъкмо да нанасям базата за сенки и видях, че окото ми тече. Леле, добре, че не пипнах с четка.
Знаете ли че заразена четка с конюнктивит, директно отива на боклука, не може да се почисти никога и създава проблеми. Спасих няколко сутринта.
Аман от детскоградински болести.

# 425
  • Мнения: 7 529
Oтживелица ли е вече черния молив във водната линия? От  години не съм слагала ,но след няколко видеа в youtube пак ми се прииска ... и евентъално,ако може да ми препоръчате нещо за покупка Simple Smile)

# 426
  • Мнения: 7 561
Може четката да се измие с антибактериален сапун и да се напръска с алкохол. Това премахва около 90% от бактериите. Другите просто са резистентни. Хората сме пълни с бактерии в очите, по лицето, по ръцете и т.н. Тъй че е много по-вероятно да хванеш конюнктивит от докосване на окото с мръсни ръце отколкото с изпрана и дезинфекцирана четка.

# 427
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Рядко ползвам черен молив,но съм доволна от този на Ланком https://www.lancome-usa.com/makeup/eyes/eyeliners-and-pencils/le … -khol/138847.html
Има и други цветове.

# 428
  • Мнения: 4 397
Oтживелица ли е вече черния молив във водната линия? От  години не съм слагала ,но след няколко видеа в youtube пак ми се прииска ... и евентъално,ако може да ми препоръчате нещо за покупка Simple Smile)

Не знам дали е отживелица, но аз си харесвам ''острия'' поглед, който се получава. Ползвам молив на Ейвън - Марк (бивш  супер шок), който е бюджетен и наситено черен.

# 429
  • София
  • Мнения: 9 457
Oтживелица ли е вече черния молив във водната линия? От  години не съм слагала ,но след няколко видеа в youtube пак ми се прииска ... и евентъално,ако може да ми препоръчате нещо за покупка Simple Smile)
Ами не знам, дали е демоде, по-скоро начинът на поставяне се промени доста през последните десетилетия.  Thinking
Аз обичам и нося всякакви моливи във водната линия, но един трик научих от моя много близка приятелка, която ползва черен молив във водната линия само за подложка на цветния молив. Убийствено добре стои! Flutter Hug
Направете си експеримент сами. Правиха ни тази демонстрация в Мория, на Витошка момичетата.  Simple Smile
Един и същ цветен молив драснете на ръката самостоятелно на една черта и след това направете друга черта с черен молив и отгоре сложете цветния молив върху същата черна черта. bowuu

# 430
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Тайга, мисля, че ще ти хареса палитрата на Шисейдо, гримираха ме с тях (няколо са) на летището в Канкун...е, зависи и какви са ти очакванията и какво имаш вече.

Палитрата на Анастасия колкото за контур, толкова и за грим по очите я ползвам - набързо, минималистично, монохромно.

Прави ми впечатление, че няколко пъти се използва "бюджетен продукт"... бюджетните и дрогерийните станаха толкова добри последните години!

Трябваше да снимам нещо? А, сетих се... и се сетих, че щях да търся как да поствам във форума видео от Инстаграм, та ако някой знае, моля да напише и да ми спести време, моля Simple Smile

# 431
  • София
  • Мнения: 4 296

Прави ми впечатление, че няколко пъти се използва "бюджетен продукт"... бюджетните и дрогерийните станаха толкова добри последните години!


Абсолютно! Моите големи открития тази пролет са Maybelline Lemonade Craze и Essence G Day Sydney. Да, не са абсолютно идеални, но са много добри като текстура, наситеност и лекота на нанасяне. Хем съм човек, на който сенки не му отиват много-много (и аз съм от отбора на падналите клепачи), но с тях почти всеки ден мазвам цвят по очите.

# 432
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Та все пак да кажа - следното е отражение на моята лична лудост и на факта, какво съм счела че може да бъде полезно на моята кожа при моите проблеми и при моя климат. Абсолютно не мисля, че може да бъде изкопирано 1:1 и да даде 1:1 ефект при друг, с различна кожа, други проблеми и друг климат. Просто се налага да си правим домашното и да четем преди да купуваме за себе си!
Скрит текст:
Маските държа отделно...
....

И още нещо забавно, което много ме дразни в мен лично - все залитам по еднотипни и едноцветни продукти.
Скрит текст:



Test 1ИС


Test 2
https://www.downloadgram.net/?source=instagram&title=CtCb0LX … pbnN0YWdyYW0uY29t

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 15:40 от Agent Provocateur

# 433
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Агентче, много впечатляващо Heart

На мен по непонятни причини ми се доносиха розови сенки с тюркоазен акцент. Звучи ужасно, но не е толкова зле.

Как да я скрия тази снимка от телефон?

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 19:42 от Тайга

# 434
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Как да я скрия тази снимка от телефон?

Пишеш таговвете ръчно [ spoiler ]  и [ /spoiler ] но без шпациите и слагаш снимака между таговете... аз и без телефон си пиша таговете все ръчно!

Много добре ти е излязла комбинацията... и да не, че тренди са 80-тте - цвят, цвят и още цветове и в най-дивите съчетания!

Общи условия

Активация на акаунт