НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 129

  • 40 210
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 4 878
Съжалявам ,че пак противореча, но бирата не е нито много въглехидратна, нито много калорична (по-малко калории от виното). Въглехидратите са незначителни.
Проблемът при бирата е рекордния ГИ (110).
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Caract%C3%A9ristique_nutritive_de_la_bi%C3%A8re

Бирата има по-малко калории от виното, но се пие в много по-големи количества от виното, т. че в крайна сметка с бирата се приемат много повече калории.

# 436
  • Мнения: X
Маслото от авокадо е течно, но мн. скъпо. С помас зехтин на мен не ми горчи майонезата.

Да, добра идея. Аз все купувам екстра върджин, че е най качествен, но не е подходящ за всичко, твърде натрапчив е. Твърдите растителни масла не стават за майонеза и сосове, а другите течни не са режимни май.

Аз направих пълнени чушки с кайма снощи (вдъхновена от Черешката), но режимно сложих конопено семе, вместо ориз. Стана приятно. Другия път ще пробвам с карфиол.

# 437
  • Мнения: 68 654
Имах предвид, че както хлябът не е режимен изобщо, така и бирата не е.

Една от целите на режима е да се поддържа една права линия на кръвната захар, относително ниска, като се избягват скоковете и спадовете в кръвната захар, каквито има при високо въглехидратно хранене. Та в тази насока бе коментарът ми, че бирата НЕ е ок при този режим.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 611
И аз за салата използвам ореховото и го предпочитам пред всяко друго.
Купих два различни вида авокадово - дори не мога да ги изразходвам, ужасни са ми. Изключително специфичен (по неприятен начин) вкус и са много тежки.

# 439
  • Мнения: 730
Коментарът ми е: No more comments!
Темата е на умиране... Жалко

# 440
  • Мнения: X
Имах предвид, че както хлябът не е режимен изобщо, така и бирата не е.

Една от целите на режима е да се поддържа една права линия на кръвната захар, относително ниска, като се избягват скоковете и спадовете в кръвната захар, каквито има при високо въглехидратно хранене. Та в тази насока бе коментарът ми, че бирата НЕ е ок при този режим.
Абсолютно съм съгласна.
Това е вярно за тези, които са на "режим"!
Аз така се храня (не съм на режим) от много години и ще се храня до края.
Това е хубавото на това хранене, че всеки може да го нагласи по вкус, цел, начин на живот и финанси.
Аз го нагласявам И по сезони: зимата съм по-скоро към кето (без бира!), а лятото е твърдо палео.
И половинката (70 г) е така и само с режима (строг 4 месеца и умерен след това ) си оправи резултати и килограми.
Никога не е късно за ново начало и дори малките промени в храненето са стъпка в правилната посока.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 11:02 от Анонимен

# 441
  • Мнения: 4 585
Имах предвид, че както хлябът не е режимен изобщо, така и бирата не е.

Една от целите на режима е да се поддържа една права линия на кръвната захар, относително ниска, като се избягват скоковете и спадовете в кръвната захар, каквито има при високо въглехидратно хранене. Та в тази насока бе коментарът ми, че бирата НЕ е ок при този режим.
Абсолютно съм съгласна.
Това е вярно за тези, които са на "режим"!
Аз така се храня (не съм на режим) от много години и ще се храня до края.
Това е хубавото на това хранене, че всеки може да го нагласи по вкус, цел, начин на живот и финанси.
Аз го нагласявам И по сезони: зимата съм по-скоро към кето (без бира!), а лятото е твърдо палео.
И половинката (70 г) е така и само с режима (строг 4 месеца и умерен след това ) си оправи резултати и килограми.
Никога не е късно за ново начало.
И аз щях да пиш подобно нещо, като TaniaDimi.
Който отслабва в момента - ми не, нито бира, нито вино, нито уиски не му се полага, камо ли да ги смесва с метформинови препарати, щото видиш ли супер компетентните лекари са преценили, че може, но не са какзали какви точно може да са последствията - защото не знаят!
Който вече е постигнал целите си в здравословно отношение и като визия/килограми - що пък да не си пийне понякога по една биричка/винце/уиски, или да си хапне сладолед веднъж-дваж в месеца, или шепа черешки за десерт. Нищо лошо, но ПРИ ПОСТИГНАТИ ЦЕЛИ!
Наблюдава се масово очакване режимът да работи, ама ако може да не променяме нищичко в навиците си.
Е няма как да стане - от опит ви го казвам (навярно и вие имате същия опит, като с връщане към старите навици си връщате и кг...).

# 442
  • Мнения: 18 542
Аз бира не пия нито някакъв друг алкохол. Не само защото не виждам нищо полезно, просто не са ми по вкуса. Ако човек е здрав и не се бори със специфичен проблем, по повод не виждам проблем да изпие една чаша я бира я вино, я твърд алкохол, но тези които се борят с килограми и/или заболяване, трябва да се ограничават поне докато "влязат в релси". Това е моето мнение по въпроса.

Растителни масла избягвам с изключение на кокосовото което е почти изцяло наситени мазнини. Съдържат много омега 6, а омега 3 не е от подходящия тип. Съдържат ALA и е необходимо преобразуване в организма до DHA и EPA което води до още по-лошо съотношение. Отделно че не стават за нагряване, а тъй като не ям салати, не ми липсват течни масла.

# 443
  • Мнения: 730
Хранете се както искате, но не заблуждавайте останалите, че лененото масло и бирата са ок.

# 444
  • Мнения: X
За метформина и алкохола си пише в листовките - ограничава се, идеално е да се спре изцяло, защото повишава риска от най-тежкия страничен ефект, лактатната ацидоза.

# 445
  • Мнения: 4 585
Хранете се както искате, но не заблуждавайте останалите, че лененото масло и бирата са ок.
Не съм прочела някой да твърди подобно нещо. Момичетата споделят, че ги ползват, но и споделят, че не са режимни.
Аз лично алкохол не пия отдавна никакъв - не виждам нищо полезно в него, нито пък имам необходимост да го пия. А и като се сетя колко време трябва да тичам на пътечката, за да го изразходя и ми се отпива веднага Sweat Smile
От мазнините използвам зехтини, свинска мас и краве масло.
Принципно има всичко на първа страница и тръгне ли човек да пита може ли ... значи си търси "вратичка"...

# 446
  • Мнения: X
Хранете се както искате, но не заблуждавайте останалите, че лененото масло и бирата са ок.
https://eurekasante.vidal.fr/parapharmacie/complements-alimentai … es-vegetales.html
За другото всеки си преценява.
Мен лично плодове, "режимни " торти и "режимни" сладоледи ( друго е "режима" да позволява ) не ме интересуват.

# 447
  • Мнения: 730
Хранете се както искате, но не заблуждавайте останалите, че лененото масло и бирата са ок.
https://eurekasante.vidal.fr/parapharmacie/complements-alimentai … es-vegetales.html
За другото всеки си преценява.
Мен лично плодове, "режимни " торти и "режимни" сладоледи ( друго е "режима" да позволява ) не ме интересуват.
По-опитни и информирани хора от мен са го синтезирали:
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=6012

Между другото, научих за ползите от това хранене именно от Милко Георгиев, преди не помня-точно-колко години, тогава още нямаше други подобни теми в други БГ форуми, освен в горепосочения.

# 448
  • Мнения: 18 542
Mia_Sophie, благодаря за линка.  99% от писаното поне в първите няколко поста отговаря на моите разбирания.   Peace

# 449
  • Мнения: 1 612
Зачетох се в последния линк. Там съветват да не се приемат фибри. Аз пия хуск, без него съм загубена в тоалетната. Чела съм, че го добавят в някои рецепти, мислех че е позволен.
Съвсем се обърках.

Общи условия

Активация на акаунт