Тъмната страна на комунизма

  • 4 764
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Да, знам, че ще има много противоречиви отговори по тази тема.Всички сме чували носталогичните истории за "доброто"старо време, за спокойния живот, който са водели хората, че безработицата несъществувала по онова време. За баничките по 5-6ст., за безплатното образование и здравеопазване и тн.Но почти никой не говори за милионите избити от партизани   българи или за онези българи подложени на нечовешки мъчения в Българските лагери на смъртта. Въпроса ми е:
-Какви са причините да бъдат така жестоко избивани?
И дядо..лека му пръст приживе ми разказваше за негов роднина зверски пребит...от "милиционерите" и починал след 2 седмици от раните си...защото скрил малка част от реколтата си...за семейството си да имат какво да ядат през зимата..
Толкова ли малко струва един живот?
Гледах и един документален филм на хора, чиито близки са убити.. На първо място след 9-ти септември  са ликвидирани интелигенцията и управляващи­те до 1944 г..Това ще рече  учители, съдии, кметове, полицаи, адвокати, участници в патрио­тични организации. Що за безумие е това?...

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 21:27 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 3 250
Можеш да добавиш беленските прасета и това, че са държали в тайна аварията в Чернобил.

# 2
  • Мнения: X
Но почти никой не говори за милионите избити от партизани   българи или за онези българи подложени на нечовешки мъчения в Българските лагери на смъртта.
Откъде го измисли, че почти никой не говори за това? Издадоха се един куп мемоари. Ти не четеш ли?

# 3
  • Мнения: 16
Зловещите факти са много за жалост..но ми е интересно какво е подтикнало толкова години подред да се практикува това масово изтребление...върху народа ни..

Откъде го измисли, че почти никой не говори за това? Издадоха се един куп мемоари. Ти не четеш ли?
О, повярвай прочела съм много по тази тема, но сравнително по малък е броя на писаниците показващи именно тази тъмна страна.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 21:28 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: X
…Но почти никой не говори за милионите избити от партизани   българи....
Нещо се заблуждаваш в бройката... България не е СССР или Китай, че избитите да са милиони.

# 5
  • Мнения: 3 250
Явно не си наясно, че не всички се раждат равни по ум и човечност.Има хора природно прости и зли.

# 6
  • Мнения: 19 854
Наистина ли младо момиче като теб се вълнува от подобно нещо?!
Не ми отговаряй.
Хората, които са дълбоко запознати, информирани, четат и не пускат теми за "комунизма" в бг-мама.
Между другото, комунизъм тук никога не е имало, имаше социализъм.
Да, имало е чудовищни неща, и сега ги има, но са опаковани добре, та да не изглеждат толкова зловещи.

За вас няма ли паркове, приятели, разходки, та сте се захванали да нищите "комунизЪма"?  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 250
Гледаме политици - модерни  лелички и чичковци по телевизията,  които искат да направят всичко за народа.
Част от тях са наследници на убийците на народа, други пък са пазили същите тези убийци от народната любов явно.
Защо да не се коментира миналото на тази партия?

# 8
  • Мнения: X
О, повярвай прочела съм много по тази тема, но сравнително по малък е броя на писаниците показващи именно тази тъмна страна.
Да? Какво си чела?

# 9
  • Мнения: 16
Наистина ли младо момиче като теб се вълнува от подобно нещо?!
Не ми отговаряй.
Хората, които са дълбоко запознати, информирани, четат и не пускат теми за "комунизма" в бг-мама.
Между другото, комунизъм тук никога не е имало, имаше социализъм.
Да, имало е чудовищни неща, и сега ги има, но са опаковани добре, та да не изглеждат толкова зловещи.

За вас няма ли паркове, приятели, разходки, та сте се захванали да нищите "комунизЪма"?  Simple Smile
Има.Интереса ми се запали тъй като това е тема, която се учи в училище и е вълнуваща както и актуална, защото е свързана с миналото на България и е нанесла последствия върху настоящето ни ..Тъй като не съм родена в периода на социализма ми е интересно да надникна в предишните години на историята  ни.

# 10
  • Мнения: X
Точно в навечерието на избори и в ден за размисъл....

# 11
  • Мнения: 3 250
Няма смисъл. Престъпления срещу човека, затриване на интелигенцията, ограбване на народа.
И тази партия все още съществува въпреки всичко това. Че и има хора, които гласуват за тях.

# 12
  • Мнения: 16
О, повярвай прочела съм много по тази тема, но сравнително по малък е броя на писаниците показващи именно тази тъмна страна.
Да? Какво си чела?

Има много книги и статии по тази тема описващи събитията.Трябва да видя къде са и ако някой има интерес ще му ги кажа .А филмчето, за което споменах горе е "България 1944-1989, забранена истина"

# 13
  • Мнения: X
Да, сподели какво си чела. Надявам се, мемоари и научни издания. Жълта преса няма нужда да споделяш.

# 14
  • Мнения: X
сравнително скоро съществуваше подобна партийна тема. и жертви паднаха.  Laughing
И солидарни с жертвите имаше...

Общи условия

Активация на акаунт