Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 464
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз пък нямам килими, тююю.
Мъжът ми е на полето, стига ли?
Агентче, а децата? Или ще ги правиш интелигенЦия като теб? Слагай забрадката, грабвайте по един килим (съседките ще ви услужат) и беж на вира. Ето, аз сега вместо за плаж, ще ги стегна моите, барабар с кучето, да ходим да берем маслини. Дано само са узрели, че не им разбирам много.

Gal, аз бях до 11-ти, завърших гимназия 96-та. После по някое време добавиха и дванайсти.

# 586
  • Мнения: 29 334
По мое време гимназиите бяха до 11 клас, а техникумите до 12 клас, като последната година се изучаваха само специални предмети.

# 587
  • Мнения: X
Да, мерси. Доста отдавна е била промяната значи, но, Мари, ти и за нея не си чула.

# 588
  • София
  • Мнения: 38 477
Сетих се за една случка. Била съм към 20 г. Майка ми ме помоли да отида при баба и дядо да им помогна за черешите. Вдигнах се аз, с една приятелка, с наши си пари, до Сливен. Отиваме, берем, даже ни беше забавно. Лягаме да спим.
Сутринта дядо ми ме буди със страшен скандал, съседа нещо си бил казал за нас.
Емиии, дигнах си сакчето и чао. Това беше.

# 589
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Физическата работа е за физически здрави хора. Който има болежки, хич и да не се захваща.
От кой зор да пера килим на вир, след като на автомивката до нас ми го перат качествено и сушат само за 5-6 лв.

# 590
  • София
  • Мнения: 4 328
Таисо, бЕри маслините, ама не ги яж, че по-голяма горчилка в живота си нема получиш  Joy

имам много череши. ми, к'во да правя, бера ги. и ям, ям  Simple Smile

# 591
  • Мнения: 29 334
имам много череши. ми, к'во да правя, бера ги. и ям, ям  Simple Smile

А на нас не даваш, а?!?  Naughty

# 592
  • Мнения: 18 498
Какъв бисер съм пропуснала.
Цял живот режа праскови на четвъртини, вкл. това лято, но в темата едва ли има потребител, който да е по-зле от мен с математиката. Така че този пример го нареждам до четенето на Робинзон Крузо и строенето на палатка.

# 593
  • Мнения: 9 356
Сетих се за една случка. Била съм към 20 г. Майка ми ме помоли да отида при баба и дядо да им помогна за черешите. Вдигнах се аз, с една приятелка, с наши си пари, до Сливен. Отиваме, берем, даже ни беше забавно. Лягаме да спим.
Сутринта дядо ми ме буди със страшен скандал, съседа нещо си бил казал за нас.
Емиии, дигнах си сакчето и чао. Това беше.

да не сте обрали и на съседа черешите?

Gal,
Аз съм завършила 1997 г., бяхме първия випуск 12 клас.

Доколкото аз знам, хора с къщи и села, така или иначе включват децата си в работата по стопанството. Аз нямам и не съм имала. Прала съм килими на ръка в банята, майка все не харесваше как перат в автомивките, никога повече. И в правенето на компоти съм участвала, ама да смятам съм се научила в училище.
А уважението към труда ми е от вкъщи, както и към хляба и храната.

# 594
  • София
  • Мнения: 38 477
Не. Нещо ни бил гледал през оградата и някакви мисли са му хрумнали, слънцето го е напекло и т.н.

# 595
  • Мнения: 1 281
Gal,
Аз съм завършила 1997 г., бяхме първия випуск 12 клас.
Аз, пък съм випуск 1994 и също съм завършила 12 клас, иначе по въпроса за селскостопанския труд и домакинстването в детските години..., ми като повечето деца карали летата си не село при баба и дядо съм ги вършила и двата вида трудова дейност, ми с не са ми навредили, не се оплаквам, но от позицията на родител съм пратила дъщеря ми на английски, не на къра, пък всичко си е до човека.
Познавам хора от по-старото поколение, които са свикнали с градинската и домакинската работа и го вършат с удоволствие, че и на стари години продължават - така разбират живота.
Но, май темата много се измести.

# 596
  • Мнения: X
Нямам село, имам отлични дипломи и сите селянчета в училище и университет от мен преписваха. Кой каквото може, това прави, не разбирам какъв е проблемът.. Освен че едни хора искат нещо, без да са се потрудили за него и без да имат капацитета да свършат тоя труд. Както някой назад каза, физическата работа е за физически здрави хора. Допълвам - умствената за хора с акъл. Достатъчно се е напълнило с хора, които искат да клатят крака на бюро и не разбират, че и там има работа за вършене. Щот аз мога да копам, ама те няма да могат да осчетоводят покупка на лопата и да я заприходят.

# 597
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Много искам къщичка с градинка, бих си копала за цветята в нея, бих отглеждала малини и ягоди, но нямам здраве за 2 стотинки и си си налягам парцала.
Иначе не ме е срам да призная, че сама правя домашни компоти и зимнини, натурални, без грам химия вътре.
Я кажете моля, който няма мазе, какво и къде ползвате като килер, вкл. и кухненски. Къде слагате буркани  с нешо си и продукти?
У нас не е минималистично, но място за килер няма.

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 14:32 от Unknown_lady

# 598
  • София
  • Мнения: 12 374
Защо да е срамно? Майка ми беше кокона номер едно допреди да се роди щерката и да стане баба. После нещо се чална и вече осма година правят домашна лютеница и компоти, стават вкусни. Ние ги държим в шкаф в кухнята, нищо им няма. Друга зимнина нямаме - никой у дома не обича туршии и сладка.

# 599
  • Мнения: 29 334
Преди две-три години ми дойде желание да правя сладка - направих няколко буркана от ябълки и дюли. Държах ги на една полица, бяха около 10-ина. Раздадох ги, понеже вкъщи не ги ядем. Едно сладко от ябълки още се подвизава в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт