Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 180
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 229
И ние мислехме тротинетка, че редовно напада возилата на големите деца. Ще видим кога, идния сезин  не е много подходящ.
 може би е 80см и 9кг горе-долу, вече яде по лесно, но си е капризна. Някои неща я оставям сама да плещи с лъжицата , но супите аз ги греба че нищо няма да изяде иначе (частна кухня и нашите яденета) месарче си е, обича също много хляб, плдове, к. мляко и сиренето.
Обожава да слага и вади малки предмети от кутии и чанти/пликове. Ниже едни дървени низалки, драска с бебешки пастели (вкл по пода, но те се чистят лесно Simple Smile, обича музикални занимавки  с копчета (вкл.  на пералнята), крие се и чака да я намеря, голяма смешка.
Разбира много неща. Като кажа дай чорапите, водата или друго ги носи, или ако кажа че лягаме отива си в леглото...

И така си минаават неусетно дните...
А на вън все по-малко деца срещаме всички ли са на ясла, вътре ли си стоят като стана по-хладно, ама  е скучно, иска си деца детето...

# 556
  • Мнения: 312
Обожава да слага и вади малки предмети от кутии и чанти/пликове. Ниже едни дървени низалки, драска с бебешки пастели (вкл по пода, но те се чистят лесно Simple Smile

Точно утре съм си наумила да купувам някакви цветни моливи и блокче и да си драскаме и двете...
Annabel ,какви са тези бебешки пастели?

# 557
  • Мнения: 3 439
Дала съм тефтер, пише и рисува с химикал и с ето тези (подарък от свекърва ми):

# 558
  • Мнения: 2 485
Много интересно, не знаех, че има такива бебешки пастели. Ще ги потърся:)

# 559
  • Варна
  • Мнения: 630
А чистят ли се лесно от стени??? Че вече имахме 2-3 инцидента,но изчистих молива с мокра кърпичка. Има и една кожена табуретка ,за жалост я надраскс с химикал( отмъкнат незнам от къде???) Там почистване няма,вече съм го минала този филм.

# 560
  • Мнения: 3 269
И аз не смея да дам моливи, пастели или други подобни. Моята разбойничка дебне кака си да се разсее и на няколко пъти й отмъква я флумастер, я химикал. И хуква да бяга, много е смешна 😂. И се нарисува като индианче.
Стените засега оцеляват.

# 561
  • Мнения: 2 485
Ние така или иначе си знаем, че ще правим ремонт, щом поотраснат децата Grinning затова сега имат свобода. Но малката гледа от батко си и драска с флумастер по книжки за оцветяване. В спалнята имаме една "арт инсталация" на стената от залепени един до друг малки стикери от баткото Simple Smile но тези пастели са идейни и ще ги взема.

# 562
  • Мнения: 502
Аз съм поръчала такива книжки


Поне ще съм спокойна, че няма да смуче химикали Grinning

# 563
  • Мнения: 58
Здравейте,
Малката също обича да вади и слага разни неща в кутии и пликове, много обича книжки и постоянно ги разглежда и носи да четем. Взех и малка магическа магнитна дъска- с идеята да не цапа, вече има и моливи. Единия подарък за Коледа ще е килимче за рисуване с флумастер с вода, подобно на тези книжки за оцветяване. Ние бяхме забавили ваксините и сега пентаксима се пада чак март, но предполагам че ще се намери т.к. често сметят имунизационния календар и би трябвало да има. Кажете моля нещо ефективно за никнене на зъби, много трудно заспива. При нея тръгват по няколко на куп и много трудно заспива и през деня напоскедък от това не може да спи, мажа с дентокинт гел, но не виждат особен резултат. Опитвали ли сте тийта прахчета или гел?

# 564
  • Мнения: 2 485
Аз мажа с Дентинокс венците.

# 565
  • Мнения: 229
драска с бебешки пастели (вкл по пода, но те се чистят лесно Simple Smile

Annabel ,какви са тези бебешки пастели?

На Carioca  от Хиполенд, 8 цвята са. Бяха намалени на лудия петък иначе са почти 13лв... Е, изкуших се, но наистина много лесно се почистват Simple Smile за стени още не знам, но от дрехи и мебели се махна.

# 566
  • Мнения: 354
Рисува и моят момък, барабар с кака си!

При нас също предстои ремонт и пребоядисване- може би, когато малкият стане на10 Laughing
 Вкъщи няма стена или стол, които да не са надраскани. Но нека важното е, че имат желание децата да пишат и рисуват. Изобщо не ми дреме, дори с таткото се смеем като видим някоя нова драсканица вече!
 Това килимче за рисуване ме заинтригува ще поразгледам  и аз!
Иначе за ваксините края на този месец ще сложим последната.
    Малкият дундьо вече не мога да го вдигам - 11 и 500 е .  Яде всичко и пие всичко. Всекидневно се налага да крия храна от него -  в печки,  в шкафове, на терасата дори съм скрила едни ядки, че така им се точи от снощи. Изобщо пародия голяма Laughing

# 567
  • Мнения: 21
Здравейте и от нас. Николета вече е на 1г. и 3м. 76см , 10,500кг. Обича много да си хапва вече всичко но най-много обича хлебчето Grinning . Като истинско торнадо е Grinning нищо не я спира щом си науми , че иска нещо да докопа. Все още е несигурна обаче във вървенето сама и ме стиска за пръста , единствено в на се спуска с по някой друга крачка , но щом се усети че върви сама сяда и почва да пълзи Grinning . Спрях да я натискам защото е инат и , като нищо да се разхождаме за пръста до 1клас от инат Grinning . Имам едно запитване към мамите които са в София бихте ли могли да ми кажете очна клиника и добър детски офталмолог тъй като в понеделник бяхме във Варна на преглед в Св.Петка и от там си тръгнахме с диагноза синдром на Дуейн.... Много бяха внимателни , но просто искам и второ мнение ..... Много се извинявам за безкрайно дългия пост дано не съм ви оттекчила .

# 568
  • Мнения: 450
Не знам аз от кога не съм се включвала, но ей ме на. Ураганът Теодор бушува с все сила у нас. Той е на 1г и 4м/84см/11,5кг. Не излизаме навън само когато вали - т.е. днес. До тъмно сме по площадки и паркове. На моменти имам чувството, че ще го загубя някъде, защото тича страшно бързо. От седмица са тръгнали всички кучешки зъби на веднъж. През деня е ад. Плаче, показва ми къде го боли, лиги се точат до безкрай. Поне нощем успява да спи(пу пу). На вълна готвене сме - има си нова кухня от Икеа и ще станем не по 100, а по 200 кг с баща му от толкова ядене. 😂
Сложихме ваксината за морбилите миналият четвъртък. За сега реакции освен  по една/две пъпки на лицето дневно, няма. Интересното е, че се появяват и на другият ден ги няма, а са се появили на друго място. По тялото няма. Оцелява на тестеняци, все що е млечен продукт, краставици и месо. Манджите категорично ги бойкотира. Аз не се отказвам де. Предлагам, все ще прояде пак. И аз се извинявам за романа си. Здрави деца на всички пожелавам.

# 569
  • Мнения: 312
До мамите от София:
Можете ли да ми препоръчате добър и изпитан детски невролог?

Общи условия

Активация на акаунт