Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 417
  • 756
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 1 114
До мамите от София:
Можете ли да ми препоръчате добър и изпитан детски невролог?
По-добър от Литвиненко не се сещам. Не съм ходила при него, за щастие не се е налагало, но вече 2-3 приятелски семейства го хвалят много, а от познати лекари съм чувала само позитиви.

# 571
  • Мнения: 312
До мамите от София:
Можете ли да ми препоръчате добър и изпитан детски невролог?
По-добър от Литвиненко не се сещам. Не съм ходила при него, за щастие не се е налагало, но вече 2-3 приятелски семейства го хвалят много, а от познати лекари съм чувала само позитиви.

Препоръчаха ни точно него.В супердок има свободни часове чак февруари,а сега се опитвам да се свържа по телефона в частната му клиника.
Единствено за сега д-р Михаил Захаринов зав.отделение по детска неврохирургия Пирогов ми вдихна телефона и най-вероятно ще отидем при него.

# 572
  • Мнения: 135
Какво й е на малката? Дано се оправи, без ходене по лекари. 🤗

# 573
  • Мнения: 114
TD чувала съм много добри неща за Гергелчева в София Мед! Мои близки я споменаха скоро! На.нас ни тръгнаха горните кучешки и е със сополи, всеки път е така... Питах докторката за нещо за подсилване, каза че нищо не помагало. Няма температура, не е отпаднала и има апетит, малко е крива ама й свикнах, търпи се. Притеснявам се, че набързо избиха зъбките, опитах се и това да коментирам с нея, отговора беше, че не сме можели да влияели на никненето. Съвсем ме изкарва хахо понякога, просто можеше да каже че не е притеснително. Декември ще слагаме ваксина, ако я питам и колко валентна сигурно ще се престори на глухоняма:stuck_out_tongue_winking_eye:

# 574
  • Мнения: 312
Какво й е на малката? Дано се оправи, без ходене по лекари. 🤗

Проходи самостоятелно от месец.Видимо обаче с лявото краче стъпва на пръсти .Бяхме при ортопед,физиотерапевт и направихме един курс от 10 дни рехабилитация.Съмняват се за скъсено сухожилие на крачето.Физиотерапевта забеляза обаче и  разлика между ляво и дясно палче на ръчичката(незабележимо за мен,"работи" еднакво добре и с двете ръце) и затова ни изпраща при невролог.
Във Варна посетихме две от "светилата" в ортопедията и неврологията ,но четно казано не мога да им се доверя на 100% и искам втори мнение.В четвъртък сме на преглед в ортопедичната клиника в Горна Баня и искам да съчетая двата прегледа.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 630
Мамии, дайте идейки за коледен подарък на мъниците Simple Smile  . Тотално изчерпана съм от идея, а ми се иска да има нещичко под елхата и за него  . Категорично не искам само плюшени играчки.
Вие ще слагате ли елха?? В чудене съм как ще я опазя от звяра и май в последната седмица преди коледа ще я сложа. Малкия се научи къде е кофата за боклут и редовно ходи да рови в нея,буквално за секунди да се обърна и е заврян в нея. Вади съкровища...  счупи 2 чаши и 2 чинии,след като заякна и отваря шкафа сам. Мислех ,че ще пропусна обезопасителите за чекмеджета и шкафове ,ама не. Вие как се???

# 576
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Подаръците не знам дали ще са под елхата, защото купуваме доста неща, но не й ги даваме веднага, а с времето отваряме по нещичко. Купихме кухнята от Лидл и още 1-2 играчки и може тях да опаковаме за под елхата Wink Плюшени играчки никога не бих купила аз, но пък има една две и им се радва.
Обезопасители нямаме по шкафовете, но пък ги отваря, караме се и ги затваря Grinning
Елхата.... еххх елхата ! Имаме жива елхичка на терасата и си я гледаме целогодишно и ще видим тази година какво ще стане като я приберем и украсим ... направооо не знам как ще я опазим, но трябва да свиква малката и с такива неща.

П.П.
Всъщснот не купуваме почти нищо като играчки, а сестра ми дава от нейния син играчки и ние постепенно й ги даваме. Сега е супер забавно да лови патета с въдица, да реди дървени кубчета, пъзелите са топ заедно с книжките, които разгръща и обсъжда картинка по картинка Wink

# 577
  • Мнения: 502
Аз имам малка елхичка и ще я сложа някъде на високо, че иначе няма да мога да я опазя. Шкафове отваря още откакто пълзи та съм оставила само тези с безопасните неща. Подарък не мислих да взимаме, но баща му хареса един конструктор на Лего и реших, че ще ги оставя да се забавляват с него.
Коша за боклук го ползва по предназначение, но докато изхвърля едно и вече си е харесал друго, съответно вади и маца. Joy
Иначе всеки ден ме изненадва с някоя нова дума Heart Eyes и синина на челото си Stuck Out Tongue Winking Eye

# 578
  • Мнения: 595
Мъжа много смело извади елхата още уикенда, да радва малкия.Качили сме на едната свободна холна масичка, ама той все се катери да сваля топки и да си ги кичи по ушите Grinning Вечер включваме лампичките по половин час за уют  Flowers Evergreen Tree
Напоследък оглеждам основно за интересни книжки, че вечер не заспива без да почетем.И съм взела няколко, за под елхата.Още сме само на картонени твърди страници.Много харесва всякакви инструменти, отвертки болтчета, има си бебешки винтоверт - с всичко си бръмчи и си майстори нещо.
Много малък, още пълзящ, мина периода с вадене от кофите, но шкафовете всички са под ключ!

# 579
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз  не предполагах ,че ще може да отваря някои чекмеджета- много са тежки от наредените съдове,даже аз се затруднявам. Много му е интересно всичко вкухнята и банята. Моята елха е изкуствена и е висока,не мога да я кача на нищо.. другото ми дете ,като се сетя как като и кажа НЕ и е не,не пипа повече или най- много още веднъж да й го кажа. Този звяр ме гледа и продължава да го прави. И пак и пак. И на фурната се опари и пак ходи да я пипа,никакъв инстинкт не формира . И щорите ми накъса,тези дни ги махам и край,до като не порасне нищо няма да сложа.

# 580
  • Мнения: 3 269
И при нас белите са с пълна сила. На “не”, не реагира. Поне не по очаквания начин 😆. Разбира, че не трябва да прави нещо, прави си го и после хуква да бяга да се спасява 🤣. Хем се ядосвам, хем в същото време умирам от смях.
Всички шкафове заключих, вади наред. От кофата не вади. Използва я по предназначение - изхвърля каквото намери 😱. Смея ли да сложа елха 😁. Тази година ще сме с алтернативна украса, на високо.
За Коледа - количка с бебе. Не кукла, а бебе трябва да е, куклите на каката са в немилост.
Иначе ние приключихме с ваксините, ура 🥳.

# 581
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
evropa_varna, имам и аз същото диване.

Имам две момичета 9 и почти 5 години. Самуил е рушител - терминатор . Нищо общо с каките.
Аз слагам голяма елха тая събота. И каквото такова.  
Аз предпочитам да не си променяме навиците и пренареждаме къщата когато имаме  малки деца. Така съм отгледала каките. Разрешавах да се играе в кухнята, да се рови по шкафовете и им минаваше бързо интереса.
Със Самуил обаче имам проблем. Аз ходя на работа. Свекървата го гледа в нас. И тя е пренаредила къщата за да може да и е по-лесно. Разбирам я жената. Не е лесно да се гледа дете на нейните години. Той обаче и се отблагодари. Първата му дума е "баба" Simple Smile . Аз като човек живеещ в чужбина, много държа децата ми да прекарват време с баба и дядо . Затова се редуват и ни гостуват често.

за подарък - ще му взимам детска прахосмукачка на dyson преди да счупи моята.
https://www.amazon.com/Casdon-Little-Helper-Cord-Free-Cleaner/dp/B01M3WPLZX

# 582
  • Мнения: 2 485
И аз в клуба на майките с палавници. Баткото на нейната възраст беше кротушко, но го разбирам сега с пълна сила. Малката е по-своенравна, по-експресивна, по-игрива, неуморна, нощна птица и т.н. Някак не прилича на нас Grinning и се шегуваме, че е разменена в болницата.
Следващата седмица в Лидл ще има доста дървени играчки, може да вземем нещо дребно, че вкъщи си има доста неща.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 20:59 от little afternoon

# 583
  • Варна
  • Мнения: 630
Arogance, дали пък не е от името..и моят се казва Самуил Simple Smile))))))))))
Супер,ще видя в лидъл за нещо за редене( с много части),че моят обича да събира подобен род играчки.

# 584
  • Мнения: 1 770
Привет, мами! ☺️
Днес сложихме елхата. Малката се радваше много и ми подаваше топките от кутията. Днес й се радваше от страни и не е проявила интерес да сваля играчки, но да видим по-натам.
Няма много интерес към играчки. Харесва Мики маус и има една малка играчка с която спи и си я търси, но иначе обича да играе с кутии, да отваря и затваря, да слага неща вътре и да ги вади. Обича да отваря раниците на каките и да вади моливи и тетрадки и драска по тях и после те се сърдят. 😆Каката свири на флейта, а баткото на китара и тя много обича да слуша в захлас. Обича да слуша песнички и да танцува, но пък музикалните играчки не са й интересни. Смятам да й взема един подарък за под елхата, но не знам какъв да е за сега...

Общи условия

Активация на акаунт