Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 160
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 450
И моят човек още пие мляко. Не знам дали се води адаптирано или детско. Около 250мл вечер, преди лягане. Кисело мляко яде с лъжица, не мисля да го давам от шишето. Прясно мляко не вярвам да изпие толкова, а ако все пак би го изпил, мен ще ме е страх да не си разстрои корема. Та ще си го пие това, докато го иска.

# 661
  • Мнения: 114
Лоли, не останало, палчета и от мен! Дари от два месеца отказа млякото тотално, бибата я ползва за заспиване, ще трябва да я махам вече, че на яслата няма кой да й слугува на бибероните! Аз вечер не съм й предлагала вода или кисело мляко в шише никога, ама и тя си спи не се събужда. Кисело мляко и си хапва с охота, но прясно мляко не обича затова като й правя попара понякога го разреждам с вода не знам правилно ли е, но така по се излъгва да яде!

# 662
  • Мнения: 3 439
А защо трябва да се залъгва? Може да не й харесва да яде попара.
Мис, тоя звук ме побърква.  При вас отзвуча ли?

# 663
  • Мнения: 502
Моя отказа АМ на 1.4г.  някъде, а си мислех, че ще го пие до 3 Grinning Много го харесваше. Прясно мляко не обича да пие, но готвя често с такова и си хапва без проблем. Кисело мляко обича всякак и с лъжица и на айран. Биберон не е харесвал никога, но шишето с биба си го обожава. При нас обаче се появи проблем със зъбите и зъболекарката ни каза да се опитаме да го махнем, ако не е голяма истерията за него. Сега сме в процес на отказване. Мога да кажа, че истерия няма, но рязко намаля приема на течности. Пие млякото със сламка, вода с обикновенна чаша с моя помощ, сок с чаша с накрайник. Шишето с бибата обаче остава за буденето през нощта, защото спи сам, а друго неразливно незнам какво да му оставя.

# 664
  • Варна
  • Мнения: 630
Незнам дали ще е ит полза на някоя мама,но за бибата трябва от раз да се махне, пробвахме да я ограничим,но моя е като наркоман за нея. По 100 пъти през ноща се буди и пада едно търсене. Та така една вечер просто я изхвърлих в боклука,за да не се изкуша да му я дам като стане напечено. Само 2 вечери беше напечено и после спря да я търси. Аз забелязах ,ченапоследък вместо да го успокоява ,точно наобратно само за сек да я няма и започва едно мрънкане и става крив.
Сблъсквам се и с друг проблем- не иска никой да го доближава, главно възрастни. Крие се,а ако някой посегне към него започва да плаче. Проблем ми е и ако го оставя за малко на баба му. Все още плаче от дядо си. Направо незнам какво ще става с градината. Иначе с децата е ок,играе си даже все им се вре да ги гушка  и все още е непохватен и ги бута в опит да ги прегърне. Майките ще ме убият с поглед. Ама какво да направя??! Ходя след него и го пазя и го отделям от децата. Ама мога ли 100% от времето на площадката да викам все не ,не ,не. Ще ми се да го оставям сам да се занимава ,а аз само да го наблюдавам ,да не падне и тн.
И нещичко от вчера : бяхма на детска площадка ,на тези от новите. Играе си по пързалките и тунелчето ,аз съм на 1 м от него и изведнъж рееев. Гледам си раздрало ръчичката. И то не малко. Та ето колко са здрави новите пързалки. Видях после леко зачекнато ръбче на едната пързалка там дето се държат с ръчички. Ама това след 10 мин взиране и опипване. А площадката е от миналата година и една от любимите ми.  Уф,досадих ви сигурно.

# 665
  • Мнения: 58
Има неразливащи се чаши 360градуса ги водят на нук и на томи типи, може да има и на други марки. Аз давам такава от 8м и е много удобна, така по-лесно се учи да пие от обикновена чаша. И аз ще се опитвам да махам биберона залъгалка, иначе течности не пие от биберон от 7 месечна. Но винаги е заспивала в биберон и не знам как ще успея да я приспя без него вечер.

# 666
  • Мнения: 58
А също има неразливащи се шишета с накрайник на Авент може би те са подходящи за вечер.

# 667
  • Мнения: 45
Моето момиче постепенно отказа АМ и го замени с кисело. Първоначално слагах по 1л кисело към АМ,след това по 2 и т.н.постепенно намалявах АМ за сметка на киселото. Сега пие вечер по около 100мл айрян с малко захар в шише с биберона. Никога не е искала залагълка,но си смуче палеца и не знам как да я откажа.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 630
Неразливащи чаши има в айко . Пие водичка от нея когато сме навън.

# 669
  • Мнения: 502
Добре де, ама примерно аз му оставям шишето на шкафа до леглото, той става сънен взима го, изпива го ЛЕГНАЛ и продължава да спи, като го захвърля на някъде, често спи и върху него. Абсурд да стане да се напие, да си го остави пак на шкафа и да си легне. Та ще върши ли работа тази чаша при това положение? Ако става моля за снимка, че да ходя да я диря.

# 670
  • Мнения: 595
Аз съм махнала всякакви бебешки шишета вече, пие си водата денем и нощем от спортно шише Девин.То не се разлива, трябва да си засмуче,за да пие.
Само дето са 750мл, ама свикна с тях.Аз пълня наполовина.
А други течности наливам в шотове и разни други малки чашки и успява самичък също.

# 671
  • Мнения: 58
Аз подарих такова шише на една приятелка, чието дете пие водата постоянно нощем и каза, че е доволна. Шишето е в кошарата постоянно

https://www.ozone.bg/product/nerazl-chasha-s-tvard-nakraynik-300ml-18-za-momche/

Иначе нашата чаша е такава https://www.baby.bg/nuk-chasha-evolution-magic-cup-8-rozova-koala.html и може да протече само, ако вдигне силиконовата част. За през ноща смятам, че шише е по-удобно

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 18:05 от JLo1

# 672
  • Варна
  • Мнения: 630
Добре де, ама примерно аз му оставям шишето на шкафа до леглото, той става сънен взима го, изпива го ЛЕГНАЛ и продължава да спи, като го захвърля на някъде, често спи и върху него. Абсурд да стане да се напие, да си го остави пак на шкафа и да си легне. Та ще върши ли работа тази чаша при това положение? Ако става моля за снимка, че да ходя да я диря.


Ооо да даже когато съм с количката преди като беше по- малък му я оставях до него легнала. Не се разлива. Трябва да я тръскаш силно и тогава пуска капки. През деня се търкаля по дивана и килима Simple Smile споко за това. Нашата е от айко още миналата зима му я купих и си обича. Иначе от обикновена чсша сам не му давам ,че прекалява и ццелия се мокри ,трябва аз да му давам с нея
.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Аз за вечер съм оставила шише със сламка.
Amphibia, хич не е спряла със звука цока си .. Sad

Ние имаме друг проблем пък ! Жасмин въобще не иска да се доближават деца до нея, почва да вика " мамо мамо гуш" и идва да ме гушка. Много е плаха и страхлива. Имаме си предистория, че първо около годинката едно дете малко по-силно извика близо до нея и тя се стресна, после бяхме на гости и момиченцето на нейната възраст я гушна и паднаха двете  (много се стресна тогава) и преди 1-2 месеца едно пак на нейната възраст я захапа цели 2 пъти по ръката чак до кръв Sad  Ииииии нормално от тогава се плаши и някое дете , като тръгне към нея и тя веднага тича към мен. Ако е взела нещо на площадката и някой тръгне към нея да го иска , доброволно пуска и пак към мен Sad

Период ли е , минава ли или ще е стръхла и ще яде шамари ?

# 674
  • Мнения: 3 439
Каква е тая стръхла, бе мис 😂 Разсмя ме с щуравите су мисли 😘 Жасминче ще си го израсте. Обяснявай до откат и все ще се открият с някое да си паснат, не й спирай контактите и си я гушкай. Нека ти има доверие. И от мен гуш 🤗
Лолииии, нямам търпение да кажеш, че си гушнала още един бебок щастливец 🤗
Мен още ме търсят за мляко и ми е тъжно.
От друга страна гледам ранните резервации за море и някак се балансират хормоните 😁

Общи условия

Активация на акаунт