Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 063
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 275
При каката вече поотминава, днес изглеждат по-добре пъпките. То хем да се размине, хем пък е по добре сега до като са малки, по леко ще минат. 😉

# 61
  • Варна
  • Мнения: 630
При каката вече поотминава, днес изглеждат по-добре пъпките. То хем да се размине, хем пък е по добре сега до като са малки, по леко ще минат. 😉

Май съм пропуснала. С варицела ли сте? Искам да се размине сега,че имам други проблеми на главата и това ще ми дойде нанагорно. Каката я кара на 4г. Сравнително леко.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Хейй , мама на 4 ! Чудих се къде изчезна Wink И моята ближе като коте, ако нещо падне на таблата за хранене под течна форма Grinning Grinning

Аз вчера писах, че кърмата ми е ОК, като количество , но май съм излъглала Cry Чувам в един момент, че суче, ама .. тц нищо не преглъща !
Също промяна усещам, че до преди 2-3 седмици усещах силно, като слиза кърмата, а вече все по-леко я усещам, а от снощи въобще нищо не усещам ! Това малко ме притесни Sad
Нали, няма така рязко да ми спре кърмата, много се притесних ! Тя наистина започна да хапва повече и има по 5-6 кърмения на денонощие , но и доста по-кратко суче Sad  И ве пак си търси сукалчето ми Heart

# 63
  • Мнения: 687
Хейй , мама на 4 ! Чудих се къде изчезна Wink И моята ближе като коте, ако нещо падне на таблата за хранене под течна форма Grinning Grinning

Аз вчера писах, че кърмата ми е ОК, като количество , но май съм излъглала Cry Чувам в един момент, че суче, ама .. тц нищо не преглъща !
Също промяна усещам, че до преди 2-3 седмици усещах силно, като слиза кърмата, а вече все по-леко я усещам, а от снощи въобще нищо не усещам ! Това малко ме притесни Sad
Нали, няма така рязко да ми спре кърмата, много се притесних ! Тя наистина започна да хапва повече и има по 5-6 кърмения на денонощие , но и доста по-кратко суче Sad  И ве пак си търси сукалчето ми Heart
По описаното не звучи да имаш повод за притеснение.
Няма нищо необичайно в това на този етап да не се усеща рефлексът на потичане, както и това, че преглъща и после спира. Кърмата се пуска на порции - т.е. рефлекс на потичане, период на активно подаване на мляко, пауза, нов рефлекс на потичане и т.н.
Също количествата може да намалят около цикъл, при дехидратация и т.н., та пий повечко вода, особено в жегите. Но постепено количествата намаляват, да, тъй като децата започват да ядат повече твърда храна, да пият вода и са нужни по-малки количества кърма, защото  вече не е основната храна, а по-скоро допълваща.

# 64
  • Мнения: 3 269
Да се включа и аз, но с малко глупав въпрос. Какво кисело мляко купувате? Близо до нас има мандра, дали е ок от фирмения им магазин да взема? Би трябвало да е контролирано качеството на продукцията 🤔.

# 65
  • Мнения: 216
Момичета, ще ми препоръчате ли добър дерматолог за София.

# 66
  • Мнения: 275
Европа, имаме да. Днес бяхме и на консултация за малкото и педиатъра ми каза да се радвам даже, че сега ще минат, понеже при него тъкмо ходила една мама със шарка 10ти ден я държи и вика цялото и лице пъпка до пъпка, а при децата всичко отшумява много по леко. Та след седмица ще чакам и другото да се ошари. Тъкмо преди рожденния ден и кръщенето всичко ще е минало 🌞

# 67
  • Мнения: 595
Да се включа и аз, но с малко глупав въпрос. Какво кисело мляко купувате? Близо до нас има мандра, дали е ок от фирмения им магазин да взема? Би трябвало да е контролирано качеството на продукцията 🤔.
Взимаме вкъщи Верея, и от лидл.. родна стряха ли беше.. Малкият яде и домашно като ни дадат от село, ние не.
Като споменах за село, отиваме там за известно време на почивка с бебето.Купила съм едни лепенки против комари ама нещо не разчитам много на тях.Кажете подходящ спрей или лосион за беб Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 231
Да се включа и аз, но с малко глупав въпрос. Какво кисело мляко купувате? Близо до нас има мандра, дали е ок от фирмения им магазин да взема? Би трябвало да е контролирано качеството на продукцията 🤔.
В началото й правих домашно, но не беше   очарована. Всички много хвалят "Елби" като качество, но малчо и него не хареса на вкус. Взимам й едно на Бор Чвор, по което много си пада Simple Smile
Според  мен, най - добрият вариант е домашно или от мандра Simple Smile

# 69
  • Мнения: 229
Спрей против комари взех един от Хиполрнд, води се от натурални съставки и е единствения който открих подходящ за деца под 2г.

# 70
  • Мнения: 162
Момичета, ще ми препоръчате ли добър дерматолог за София.

Др Венелинова, клиника Доверие

# 71
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз купих на бочко спрей против комари и кърлежи- 4 часа покрива. За деца над 1г. Има го навсякъде в бебешки магазини,борси .

# 72
  • Мнения: 312
Ние цяло лято сме на вилата в Кранево..тук има комари “на килограм” No Mouth
Взела съм едни малки лепенки от аптеката,гривничка против комари,която слагам на крачето.Взех и на Бочко кремчето против комари,но първо го изпробвах на себе си -резултат не видях,цялата бях нахапана.Факт е обаче,че Дари взе още няма пъпчица.
Похвалиха ми едно спрейче,Мисля че името беше нещо от рода на Зинзи/Занзи.

Аз вече усилено подготвям рождения ден,не мога да повярвам кога мина тази година....
На датата ще се съберем с бабите и дядовците,а следващата събота с мами и деца.Партито ще бъде тук в Кранево на басейна на едно семейно хотелче,че има и детски кът...С украсата съм се заела сама,тортата вече е поръчана,тениски поръчах за мама и бебе ...иска ми се партито да мине супер небрежно,без нерви и напрежение Rolling Eyes Stuck Out Tongue Closed Eyes

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 16:45 от TD03

# 73
  • Мнения: X
Ние цяло лято сме на вилата в Кранево..тук има комари “на килограм” No Mouth
Взела съм едни малки лепенки от апреката,гривничка против комари,която слагам на крачето.Взех и на Бочко кремчето против комари,но първо го изпробвах на себе си -резултат не видях,цялата бях нахапана.Факт е обаче,че Дари взе още няма пъпчица.
Похвалига ми едно спрейче,Мисля че името пече нещо от рода на Зинзи/Занзи.

Аз вече усилено подготвям рождения ден,не мига да повярвам кога мина тази година....
На датата ще се съберем с бабите и дядовците,а следващата събота с мами и деца.Партито ще бъде тук в Кранево на басейна на едно семейно хотелче,че има и детски кът...С украсата съм се заела сама,тортата вече е поръчана,тениски поръчах за мама и бебе ...иска ми се партито да мине супер небрежно,без нерви и напрежение Rolling Eyes Stuck Out Tongue Closed Eyes
Къде сте в Кранево? Всяко лято ходим там и се чувствам като у дома си. Heart
За съжаление миналата и тази година ще пропуснем. Пътя ми е много и не ми се занимава.

# 74
  • Мнения: 3 439
И ние ще празнуваме на морето Simple Smile Но при нас наистина ще е неглиже, защото ще си бъдем само тримата.  И аз много се вълнувам обаче. Тениски откъде си поръчала?

Общи условия

Активация на акаунт