Родени през Март - тема 3

  • 14 478
  • 765
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 800
Здравейте! Добре дошли в новата тема на мартенски бебета 2022г.

Който желае да бъде включен в списъка, моля да ми пише!

Калкулатор на скоците в растежа на бебето
https://naninanibebe.com/calendar/







Нашите бебета и мами HeartpulseBlue Heart :

14.02.2022
People Baby Ива 2150 гр, 43см. People Princess lyuba84 Heartpulse , термин 05.03.2022г.
People Baby Йоана 2910 гр, 49см, 16:27ч. People Princess kremenu6a Heartpulse , термин 06.03.2022г.

17.02.2022
People Baby Радост 2730 гр, 50 см People Princess Mety Heartpulse

24.02.2022
People Baby Карина,  People Princess Milena Stoyanova Ju 638393 Heartpulse термин 03.03.2022
People Baby Матей, 3440 гр, 51 см People Princess Vesnik2 Blue Heart

25.02.2022
People Baby Михаела 3600 гр, 49 см, People Princess VickiPa Heartpulse термин 14.03.2022
People Baby Огнян, 3030 гр, 52 см, People Princess Tanq6 Blue Heart

26.02.2022
People Baby момче, People Princess SimD23 Blue Heart
People Baby Симеон, 3850гр, 54см People Princess gigi91 Blue Heart термин 12.03.2022г.


02.03.2022
People Baby Адриан, People Princess truetrue Blue Heart
People Baby Борис, People Princess MonikD Blue Heart

03.03.2022
People Baby Виктория People Princess Red*rose Heartpulse термин 04.03

05.03.2022
People Baby Ема 2850 гр, 50 см, 0:28ч. People Princess Barely_Mama_91 Heartpulse
People Baby Михаил, People Princess Bubbless Blue Heart термин 12.03.2022
People Baby Стоил, 3390 гр, 52 см People Princess cloudoflove Blue Heart термин 18.03.2022

07.03.2022
People Baby момиче, People Princess MG1722 Heartpulse

09.03.2022
People Baby Лора, 2750 гр, 51 см People Princess Х Е Р А Heartpulse
People Baby Каролина, 3330 гр, 50 см People Princess « Benedetta » Heartpulse

10.03.2022
People Baby Елена 3350 гр, 54 см People Princess Wild_bunny Heartpulse

13.03.2022
People Baby Алина, 3100 гр., 49 см People Princess palmi4kata Heartpulse, термин 13.03.22

17.03.2022
People Baby Мартин, People Princess Babyboo Blue Heart
People Baby Даниел, 3010 гр People Princess Free2020 Blue Heart

19.03.2022
People Baby Димитър, 3330 гр, 50 см People Princess Nedavl Blue Heart

21.03.2022
People Baby Микаел, 3160 гр, 50 см People Princess Eli Zdravkova Blue Heart

27.03.2022
People Baby Йоан People Princess Жирафчето Blue Heart

31.03.2022
People Baby Никола, 4030 гр, 51 см People Princess Бисквитка Blue Heart

# 1
  • Мнения: 142
Здравейте, мамита 🙂
Да ви попитам как се справят бебобице ви с тези горещини?
При нас дали от високите градуси, дали е скок на растежа, но Беболина е много неспокойна и плаче много често без установена (засега) причина. Държа я само по памперс у дома, за да не ѝ е толкова топло.

Друга промяна е това, че преди няколко дни започна да яде на час и половина, трудно да заспива и често да се буди. Храненето последните дни също е борба… върти се като пумпал, не спира да рита, да удря и хем иска да суче, хем плюе гърдата…шише отказва, а не сме имали такъв проблем до сега
Има ли друга мама в такава ситуация? Как се справяте?

Още нещо, което ми прави впечатление е, че гимнастика не обича да прави и въобще не си протяга ръцете да хваща нещо, а само ако е до нея някой плат - кърпичка, пелена. От друга страна, когато я водя на плуване, реагира много добре и е активна.
Когато сме на разходка, сядам на някоя пейка и я изкарвам от количката, слагам я в/у себе си и тя си гледа кротко.
Иначе тези дни започна да ми се смее с глас 🥰 и много се смеем заедно
Вие как стимулирате с игри вашите бебчета?

# 2
  • Мнения: 245
Половината от това, което написа все едно съм го писала аз.

1. Мойта беба винаги е спала неспокойно, още от болницата ѝ се подиграваха акушерките. Игла да падне я стряскаше.
Тези дни като "спи" се върти на ляво на дясно като пумпал, мята главата и краката, мрънка и сумти, пуфти - чудо.

2. Иска да яде по на често - вече понякога и 3 часа на издържа, а тъкмо беше почнала на по 4 часа да яде.

3. Като яде все гледа на страни, оглежда се, любува се на баща си. Викам ѝ, "Яж, бе", тя зяпа на ляво на дясно.
Как се справям? Пипам я по крака, говоря ѝ, общо взето не се справям хаха.

4. Единственото което 1-2 пъти е протягала да вземе са салфетки, и лицата ни като я държим близо. Иначе никакъв интерес към играчките - нито на гимнастиката, нито на шезлонга.
5. Не се и върти по корем почти, не обича да седи по корем освен ако не е във въздуха някой от нас да я държи.

За останалото, по-скоро аз бих ти искала съвет. Тъй като бебка не харесва количката,  и максимума който издържа легнала по гръб в нея е час и половина, и после опищява парка докато не я вземем на ръце.

Та, на кратко - не си сама, минаваме и ние през същите фази.

Гледам си в апликациите, че е скок в разтежа, ама мойта беба е неспокойна попринцип, никога не е спяла дълбоко.

# 3
  • Мнения: 753
И при  нас е същото положение. Почна да яде по на често. Нервничи, плаче, все иска да пие вода и то много. Яденето не си го изяжда цялото. От 160мл.остава по 40мл. В жегите сме навън, в парка на дебела сянка. Там спи.  Вкъщи не иска. 20 мин. И се събужда. Искам биба-не искам биба, искам вода-не искам вода. Ей така е нан стоп. И все на ръце да е. Дъвче на баща си пръста и точи лиги яко. На 17 07 прави 4 месеца. Вече давам сок. С пюрета ще захранваме на 5м.

# 4
  • Мнения: 380
Момичета, да дам инфо след двете ваксини вчера. През нощта вдицна Т до към 37.4. Усетих го на пипане. Не съм давала нищо. Беше малко по-неспокоен.

Ползвам един лидълски термометър, но всеки път се чудя верен ли е. Препоръчайте добър термометър!

# 5
  • Мнения: X
Благодарв за темата Bubbles!

За неспането трудно бих дала съвет, единствено от опит виждам, че при някои деца това в повече проблемно от при други, но аз с първото не успях да намеря решение. Освен може би, че го разхождах в количката като дойдв време за сън и след не знам колко кръгчета той заспиваше сам и спеше спокойно повече време, отколкото вкъщи. Ако сте изчерпали всички варианти, може да прибвате, но не го препоръчвам. Сещате се колко неприятно е - в жегите съм била все навън на едно и също каре, където пада сянка и бях абонирана за една и съща пейка, която е на сянка, та така, не е много яко.

Яденето на често е нормално при скок в растежа, така бебето си увеличава само млякото, коллото по-често яде, толкова повече ще се стимулира производството на повече мляко и след като мине тоя период, пак ще започне на по-големи интервали.

Дърпането от гърда и при нас го имаше в даден момент, не знам какво е, кърмаческа стачка най-вероятно, случват се. Много е неприятно и е игра на нерви. Нищо специално не съм правила, нагласях й главата постоянно, търпях ревове, бутане и т.н. и отми а за около седмица, но наистина здрави нерви трябват ив този период не се кърмехме навън Grinning

Аз съм с един лидълски обикновен електронен термометър от преди 5-6 г. Бавен е, но показва точно, сравнявала съм го с един живачен, който пазя, но не ползвам за децата. Чакам да изсвири 2 пъти алармата и тогава гледам. Имам и един електроне н на Омрон, рекламиран, че само за 10 сек показва температурата. Ами мери грешно...Пак съм го сравнявала, ама то кой термометър изобщо може да измери температурата за 10 сек, тъпотия...С такъв за чело вече съм ви споделяла, че имах злополучен опит, въпреки че и той уж беше добра марка и си разчитам на простичкия лидълски в крайна сметка Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 825
Многоо благодаря за темата Бъбълс! Heart

Момичета както и предполагате това са скоци в растежа. Около 4ти месец,  моята тогава забрави да хваща предмети забрави да се протяга, ядеше много на често , но в момента в който премина скока отново се протяга за играчки и за нас Simple Smile , а новото умение беше да се върти , та спокойствието свърши Joy
 
Дърпане от гърда и при нас имаше с рев и пълна програма... ами оставям я не я насилвам .. и като се успикой предлагам пак и тогава засуква е малко я насочвам и задържам докато засуче, ама ако се дърпа не я натискам, защото тогава изпада в истерия. Вече съм пробвала и на вън с раницата да я кърмя когато не желае да яде, защото тя на вън много се разсейва.

# 7
  • Мнения: 651
Страхотна тема Bubbless!
Бебо продължава с хищническия апетит, вече няколко дни е така. Никакъв шанс нямам да заместя нощното хранене с вода засега, а ме притеснява че ще продължава да “дебелее”. Реално е с едно кило и половина над нормата - 8кг на 4 месеца Sad Малко се притеснявам вече да не му се отрази за в бъдеще и да остане склонен към затлъстяване.

# 8
  • Мнения: X
Не се притеснявай, като почне да се обръща, пълзи и ходи ще се стопят килцата, дотогава може да е пухкавелко малко, но и това си му е чара Blush

# 9
  • Враца
  • Мнения: 286
Здравейте 😊
Аз сигурно ще отложа последните 2 ваксини, тъй като консултацията ни е деня, преди да тръгнем на море и не ми се рискува.
Моят бебок започна да се буди нощем все по-често, той никога не е имал нощ без хранене, но поне издържаше понякога по 4-5 часа, а сега се буди дори на час и половина и не се успокоява докато не му дам гърда. Биберон не иска, а аз се опитвам да отлагам даването на гърда и опитвам да го приспя по други начини, тъй като каката я кърмих по цяла нощ до година и половина на спалнята и не искам пак да стигаме до там. От друга страна мисля, че е малък да прави асоциация с това, но знам ли. Може и да е скок в растежа, за това се замислям дали да не му давам, когато си иска и да разчитам да отшуми честото будене.

# 10
  • Мнения: 1 800
И при нас го има дърпането от гърда. Преди месец пак беше така. Тогава Almond пак се включи и наистина отшумя за седмица (10тина дни). Само от едната се дърпа, дори само да го сложа от съответната страна почва да мрънка. Оставям го, не го насилвам. Понякога давам бибка да се успокои и продължаваме, но друг път просто е иска да яде и това е. Снощи пък нещо се превъзбуди и плака много, защото вероятно се преумори. Той никога не плаче, освен при доктора. Там се съдира 😅 Напоследък е по-неспокоен като цяло. Днес прави 4 месеца.

Novache, и аз много се притеснявах за това хващане и протягане. Стана изведнъж и то преди броени дни. Дрънках му с една дрънкалка - слончето на fisher price и отвори ръчичка да го хване. До преди това само удряше играчките си на шезлонга, но според мен си беше случайно. Тиках му и гризалки в ръцете, защото постоянно си ги яде. Не знам дали и това не помогна, защото забелязах как ги оглежда като са му в ръката. Като гледам всичко се случва изведнъж.. Бам - протяга се, бам - засмя се с глас на следващия ден, бам - прави опити да се обърне. 😂

Отново започна да си държи главата предимно на ляво. Беше спрял, сега пак. Даже леко си я криви - брадичката в ляво, челото в дясно. До сега да си призная, не съм го споменавала на док, но вече на следващата консултация ще го говорим. Малко се обвинявам, че може да е късно..

# 11
  • Мнения: 1 825
Честита месечинка Бълълс Heart
Не си закъсняла всичко е поправимо.

Европа и аз мисля че няма страшно имам позната също с момченце на 9ти става на 4месеца и той е 8кх изцяло кърмен. Изобщо не е дебел няма как бебе да е дебело, просто е пухкав Simple Smile както каза Алмонд, проходи ли бързо ще се опправят нещата,  а и до 1-2 дни това често ядене ще се разреди.

# 12
  • Мнения: 474
Привет и от мен в новата темичка. Бабълс, благодарим и честита месечинка на юнака 😘

Нашата беше в неделя,а днес бяхме на консултация. Сложиха трите ваксини (голяяяяям рев падна,защото и нашата както е писала Бабълс плаче само там,ама този път се изчерви, прегракна, задави се...абе екшън)
Качила е 530гр и е пораснала с цели 5см този път. Фонтанелата е по-малко от предния път,три месеца не беше мръднала и хем давах по 3 капки вит. Д
Между другото този път запомних и обиколка на главата 41.5см.
За хващане на играчки нашата го прави сигурно повече от месец,даже има едно пиано  музикално с много бутони и си сменя мелодиите сама. Обаче пък нито веднъж не се е преобръщала, в нито една посока,а и не прави опити.Всичко с времето си,при едни по-рано едно умение,при други друго.

За захранване не стана дума,но явно е влязла в крак с новите препоръки на СЗО,защото с баткото от 3м ме караше да давам сокчета и даже се обиди, че не я бях послушала.

# 13
  • Мнения: 621
Благодарим за тематаа!

При нас от сигурно месец има проблем с кърменето.. предполагам просто заради любопитството, което ги обзема и стават много рязсеяни. Като го слаган да суче легнал върху вузглавници и почва да се върти на другата страна, да гука, да се дърпа. Ако сме се кърмили на по-кратък интервал и няма толкова мляко меънка и реве.. иска си силната струя, но към края на деня май няма такава 😬

Дано отмине, че е много изнервящо особено в тязи жега и се замислям и аз да намалям кърменето в 6-тия месец. Проблемът е, че АМ плюе, а го пробвах няколко пъти.

# 14
  • Мнения: 2 179
Получихте ли майчинство за този месец? Не съм сигурна дали още не са ги превели или просто аз няма да получа този месец 😀

Общи условия

Активация на акаунт