Родени през Март - тема 3

  • 14 553
  • 765
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 563
Витамини не съм спирала да пия, отделно усещам ставите, че нещо са ми ок.. Ще включа повече калции и може би колаген. За косата не ме е страх и при мен косопада е често срещано явление. Биотин (хранителна добавка) е нещото, което оправя нещата за косата, ще го включа пак скоро. Само ние ли сме с късно последно хранене. Ние от самото начало искахме къпането да е по късно, за да може да сме на вън лятото до по късно. В 22:00 къпане оправяне хранене до към 23:00 плюс носене и оригване. Спи до 6:00 7:00. В 20:00 сме още навън, а чета, че някои бебчета тогава хапват за последно и лягат.
Акото на бебето мисля, че е нормално по някога да е различно.

# 31
  • Мнения: 98
Бъбълс, това което знам за акото е, че като поседи малко по-дълго в червата няма зрънца и това е нормално, по-хомогенно е. Но не знам защо е почнала да ака на по-дълъг период, за мен 2 дни все пак не е много, но разбирам, че за нея е ново.
Аз днес съм в някаква драма с яденето... имам чувството, че нямам никаква кърма. Може ли да препоръчате помпа да стимулирам повече тези гърди бебо като не иска? Може електрическа, може и ръчна, нямам претенции, като зърната ми са горе-долу малки. Аз имам соло на медела, но хич не ми се получава с нея, на ръка даже излиза повече. Почнах пак да пия чай лактеса, знаете ли нещо друго за повече кърма и на лекарства съм готова. Направо не мога да повярвам какво се случва, имах тонове кърма, може ли така рязко да намалее? Имам чувстовото, че даже ще спре.

# 32
  • Мнения: 1 804
Арати защо мислиш че е намаляла? Може просто да преминавате през някаква стачка? Аз пия лактил. Пие се по 2 на ден, но аз пия по 1 и то не ежедневно. Според мен има ефект.

# 33
  • Мнения: 98
Бебето седи на гърдата и цока, но не е ефективно,аз виждам, че не преглъща добре, като го сложа на кантара днес е трагедия 50-60 мл, миналата седмица беше по 130. А ми се струва, че му се цока. Седи по половин час, преди се хранеше за 5 мин, омазвах го в кърма, пръскаше му в очите, сега няма.Като тръгна да се цедя с помпата капка не излиза, на ръка събирам 10 мл от двете гърди след като е цокал, а е изцокал много малко. Като му дам от запасите във  фризера ( аз имам 300 мл примерно-от началото не ми се получаваше с помпата, а кърмата се лееше и аз реших, че няма нужда да се запасявам) и си ги яде. Давам ги със спринцовка, с шишето още сме скарани. Искам да се цедя и да му давам кърма, че така поне се храни, но нищо не излиза, затова си мисля, че нямам кърма, но не си обяснявам как може така рязко да се случи това. А помпта ми е не е съвсем за мен, това си го знамю, затова търся препоръки за друга

# 34
  • Мнения: 1 825
Ели, моята не ме пита, тя просто 20 и 30 е заспала... ако сме на вън 21 макс... за това и банята е в 20ч тогава вече е мега кисела и иска да спи... гадно е ама излизаме след 20ч и 30мин ако имаме излизане. И аз исках да е към 22ч и да може да спи до 8 а не в 20 ч и 30 и да спи до 5- 6... ама никой не ме пита Joy

За кърмата помпата не миже да дърпа като бебо, ама щом казваш че със спринцовка яде още значи може да прави някаква форма на стачка, моята от няколко дни също яде по - малко по 5-6мин... а преди ядеше по 10-15. И тя суче 50-70мл и отказва цица Joy

За кърма знам овесени ядеки(аз не обичам) . Моята лекарка препоръча сурови ядеки (орехи, бадеми) и течности разбира се ... ама те са ясни. Без газирано.

Това за спринцовката ще го пробвам ако така прояде моята капризница.

# 35
  • Мнения: 1 804
Да и моят син е като на Миленка малката. Ако заспи около 20-21ч. се буди на следващия ден. Спи 11ч. И има едно нощно хранене в различни часове. Освен ако не го хванат лудите нещо. Напоследък се случва. Нещо като witching hour. 🤔
Арати, преди няколко поста писах - аз го оставям, ако ще да яде. И той е човек, не може винаги еднакво. На последната консултация док каза да се готвя за стачки, капризи, кризи и тн. И аз съм забелязала това с пръскането, мазането, втвърдяването и др. Но си го обяснявам, че просто са се регулирали гърдите.

# 36
  • Мнения: 98
Абе и аз го оставям.. като намали на 90/100 , писах тук за съвет, ама не съм го дохранавала с нищо, взех да му предлагам вода и това е. Но днес е съвсем зле, притесняам се да не намали пишкането, пък и жеги са сега, поти се. А и  като взех да го дохранвам си яде. Много искам да избегна АМ, че какъвто е запечен само това му липсва

# 37
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Bubbles, и нашето аки е точно както го описваш. Изцяло на кърма сме. Не се тревожа, но ми е любопитно защо е така.
Иначе и моят беб го слагам да спи в 21.00, защото искам да имаме време насаме с мъжа ми 😀 Нощем хапваше до скоро веднъж към 4, но сега сме в кофти периода и се буди по 2 пъти. Дано отмине скоро.

# 38
  • Мнения: 245
Ей какви са тия бебоци 11 часа спят 😀
Големи сте късметлийки.

Нашият "рекорд" е 9 часа, минимум 3 от които са толкова неспокойни, че все някой става да дава биба.

# 39
  • Мнения: 479
И моята сладурка едва избутва до 20:30,няколко пъти я пробвах поне в толкова да започна с банята та заспиването да е малко след 21ч обаче тя още от 19-19:30 започва да нервничи, да търка очите и си чака къпането.Като беше по-малка се е случвало да заспи към 18:00 за половин час и после пак си чака.Бях писала  преди 10тина дни,че мъжа ми беше отпуска и съвсем объркахме ежедневието ни-пътуване, кърмене в колата, гости,разнасяне насам натам от други хора и заспиване по никое време .Ами след това не беше моето бебе,много крива беше поне 2-3 дни,вече всичко си е в ред.

Моята най-голяма пауза прави от 20:30 до 2-3ч

Arati ,аз откакто съм я родила и все мисля,че нямам кърма и не стига да се нахрани бебето.Така да не се уголемиха тези гърди и един път да не ги усетих пълни.Все са меки и рядко я чувам и да преглъща глътки,ама все още не ми се е налагало да давам АМ нито веднъж.

Ака веднъж на 2 дни,понякога 3,миналата седмица станаха 5 и въпреки,че видимо нямаше дискомфорт направих клизмичка. Ами не беше кой знае какво количество...явно се усвоява ,защото и капка вода не е близвала (ама аз и не предлагам де Simple Smile )

# 40
  • Мнения: X
Ние ударихме тотото с ковид...Малката засега е добре, дано така да остане.

Тя има последно хранене към 20:30-21:00, след него заспива и се събу да към 7 сутринта. Тя сама си го нагласи така, така че не съм й бутала "графика". На морето като бяхме с баткото като бебе го хранех, след това в количката и отиваме да вечеряме навън и за разходка. Той си спеше.
Сега дали ще се получи така, не знам, ще видим. Ако е за тук ежедневно честно казано не ми се виси и на мен след 20:00 навън особено когато баткото е на градина на следващия ден, в смисъл че си трябва работа и за него вечеря, къпане и по възможност не много късно лягане.

# 41
  • Мнения: 479
Бадемче, ужас!Вие не бяхте ли болни долу горе когато и ние бяхме цялото семейство (началото на декември) Как сте?Баткото?
Стискам палци бебка да я пропусне! ❤

# 42
  • Мнения: X
Не сме Red. Баткото има хрема и май почва да кашля. Бебка засега е ок. Ние с мм сме дроб, ама дано децата да са добре и така.

# 43
  • Мнения: 1 804
Almond, бързо оздравяване на всички и да подмине малката! 🤞🍀

# 44
  • Мнения: 237
Бъбълс, благодаря за новата темичка! 🥰

Бадемче, желая ви бързо оздравяване на цялото семейство ❤

Europa, моето момче е само на кърма, днес бяхме на консултация и тежи 8.500 кг, всички педиатри казват, че щом е само на майчино мляко и го храня на поискване, да не ги мисля изобщо килограмите (както съм казвала единият ни педиатър е към John Hopkins Association, та щом той го казва, значи няма за какво да се притесняваме за бебковците). И обиколката на главата запомних този път, 44 см е, на мен ми се вижда много, но щом никой не изразява притеснение съм спокойна.

Днес му сложиха синфлорикс и хексацима, няма температура, но е доста успан. От два дена ми прави нещо като кърмаческа стачка, но не на всички хранения. През нощта пък си хапва с голям апетит. Педиатърът каза, че до 10 дни ще мине и може би след нея ще може нещо ново. Той от две седмици хваща всичко в полизрението му и директно в устата. Както се обръщаше, вече не му е интересно, иска да се набира да стои седнал. Сега се опитвам да му дам омнибиотик със спринцовка ама като гледам всичко отива в лигавника 😃

Момичета, къпете ли бебоците след ваксинация?

Общи условия

Активация на акаунт