Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 май 2019, 12:13 ч.

Индийска кухня

• 1 741
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
Правих преди години ладу и сама си го ядох,не го харесаха в къщи Sunglasses

# 31

Един от видовете индийско доматено чътни.
Домати
Лук
Червена чушка
Лщт къри сос
Джинджифил
Кардамом
Куркума
Черен пипер
Червен пипер
Захар или мед
Олио
Сол
Индийско орехче
Чубрица
Морков
Кокос
И магданоз
Слага се и асафетида, но в нашия район не продават за това аз не използвам. Това чътни го правя постоянно, много е вкусно

# 32
Аз правя от време на време манго чътни, но по-често купуваме готово на Sharwood.

# 33
Аз правя от време на време манго чътни, но по-често купуваме готово на Sharwood.

А може ли да споделиш рецептата. Обожавам манго

# 34
Рецептата е много лесна и бърза, от този сайт. Не е точно оригиналната, но поне няма къде да сбъркаш.

Скрит текст:
4 бр.   манго, твърдо
200   g   кафява захар
125   ml   бяло вино или 125ml вода с 2-3 с.л лимонов сок
1с.л   чили, стрито на люспи
3 см   джинджифил
щипка   канела
1 ч.л   морска сол
1бр.   фино нарязан чесън

Мангото се обелва и нарязва на малки кубчета. Смесва се с настъргания джинджифил. Прибавят се останалите продукти и се слага да заври. Бърка се непрекъснато 15 минути, докато се сгъсти. Още докато е горещо се пълни в буркани и затваря.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 06:59 от Leonie

# 35
  • Варна
Пилешки шишчета "Тандури". Вкусно и лесно Simple Smile

# 36
Аз искам да споделя една рецепта за райта, гледах я в manjula'skitchen и е много вкусна.
Домат
Червена чушка
Краставица
Кисело мляко
Запечен кимион
Черен пипер
Сол
Червен пипер
Зеленчуците се смесват с другите продукти, кимиона леко се запича и се прибавя. Много вкусна е

# 37
Момичета , да ви споделя моята утвърдена рецепта за chicken pilao или по български пиле с ориз . Пилето се сварява с кожата и костите - правите хубав наситен бульон . В голяма дълбока тенжера (най - добре тефлоново покритие ) се налива олио и почвате да пържите ситно нарязан лук , след като вземе да става златист , намаляте леко котлона и слагате - кимион на зърна около 2ч.л  , дафинов лист 3-4 , пръчица канела около 2см , семена кориандър около 1ч.л . Подправките трябва да се запържат за да се отвори миризмата им , но на слаб огън иначе изгарят . След няколко минути се добавя един малък домат нарязан на филиики и той се пържи докато омекне . Предварително накиснатият за поне 15-20мин бясмати ориз във вода ,се изцежда от водата и се слага в тенжерата при запръжката . На една чаша басмати ориз се слага  1.5 чаши вода или бульон . В моя случай аз използвам бульона от пилето и слагам 1.5 чаши от него . Пилето си го прибавяте и него - на парчета с каквато големина искате . Прибавя се половин ч.л куркума , сол на вкус , черен пипер , червен пипер , лют червен пипер по желание . Тенжерата се затваря плътно с капак и чакате да заври водата и да почне да се сгъстява , примерно когато ориза е поел около 70-75% от водата , намаляте котлона на 1-2 максимум и ориза продължава да се готви на пара (задължително затворен капак през цялото време) . Обикновенно 15-20 мин и е готов , когато ориза е мек и се разделя , готово е . Много лесно и вкусно ! Смело с подправките , може и повече да сложите , по-ароматно става . Сервира се с раита обикновенно .

# 38
А аз ще споделя рецепта за роти. Отдавна се каня да я споделя но напоследък нямам време. Скоро не съм ги правил, но преди ги правех почти всеки ден, дори на гости съм ги сервирал и много се харесаха.
3 чаши брашно
1 чаши хладка вода
Щупка сол
Няколко капки олио
Брашно за разточване
Гий или масло за намазване
От всички продукти се замесва тесто, правят се топчета и се разточват. Пече се на чугунен тиган, след това се намазва с масло и червен пипер

Общи условия

Активация на акаунт