Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 7 / Юни 2019

  • 153 634
  • 3 696
  •   1
Отговори
# 3 180
  • Мнения: 2 883
Скрит текст:
OpusMagnum не е въпрос за манталитет, а за действителност.
Явно не си имала разправии в полицията, щом говориш с такава категоричност.
Не, не се срамувам от коментара си. Не бих занимавала полицията за моят куфар с мръсни дрехи. Бих се обадила на таксиметровата компания, отзовават се хората.
Кое според теб е по-сериозно? Избери си: обир на жилище, битова престъпност, бой в дискотека, изчезнал човек...схвана ми мисълта, нали? Или куфар с дрехи и гримове?
Не мога да повярвам, че ми се налага да обяснявам такива неща. И отново - ако баща и не беше който е от районното изобщо нямаше да и обърнат внимание.
Няма нужда да си избирам кое престъпление е по-тежко, за това има съд, чиято функция е да определи тежестта на престъплението и да постанови заслужената наказателна мярка. Всяко престъпление следва да бъде преследвано от полицията, включително и откраднат куфар! Ти отчайващо не схващаш същността на правата и отговорностите си като гражданин на правова държава.
[/quote]
Сигурно и като тръгнеш да раждаш ще си викнеш линейка, защото имаш право на това. А, че в същия момент някъде може да има човек, който се нуждае доста повече от нея е друг въпрос.
Забравих си мобилен телефон + лична и банкова карта в такси. Звъннах на компанията, а не на полицията. Просто така е логично.
Моля те, спри да ме убеждаваш в правотата си. Действай си както си знаеш ако това ти дойде на главата, но не забравяй, че на тоя свят не си само ти.
Извинявам се за спама.

# 3 181
  • Мнения: X
Пепе винаги е показвала невероятна повърхностност във всичко, което прави. Нейните знания по различни теми са колкото да не умре разговора, но не виждам някакво задълбочаване.

# 3 182
  • Някъде там
  • Мнения: 16 167
Аз имам моя си теория за сторитата на Пепа.
Тя видя че всички започват да се интересуват от "изчезването на Фичо" и реши, че случилото се с куфара и, ще е добро решение за отвличане на вниманието,затова и сторитата бяха няколко "жални" и без никакви конкретни факти.
Ели, не е за мастър шеф или поне няма да стигне до краен етап, защото таланта и е в печива, а там се иска много широко познание на всичко в готварството.
 

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 14:28 от daviz

# 3 183
  • Мнения: 6 930
Не, днес каза, че е по-добре да купуваме дрогерийна козметика вместо да пазаруваме от съмнителни сайтове.

Тя кога последно си е пазарувала козметика, че и от сайт? Всички виждаме, че повечето неща им се пращат като ПР пратки. За неща, купени с нейни пари не съм я чула да говори, камоли ли да им прави ревюта.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 13:23 от tuali

# 3 184
  • Мнения: 6 901
И аз не мисля, че Ели е за Мастършеф. Там се търсят други ястия и нагласа към храната.
Разбирам, че на Пепе и е неприятно, че и е изчезнал куфара, на мен също не би ми било драго. Има случаи, в които търсене на съдействие от полицията е необходимо, ама висене цяла нощ по районни за един изгубен куфар е малко преувеличено. И след това обяснения за грима, за импровизациите, за вещите със сантиментална стойност, дезинфекция, спирали... Много шум за нищоо.
Между другото, много хора в темата пишат "може би са си дали почивка". Е, добре, ако са си дали почвика, ама това не изтрива ангажиментите им... Разбирам аз и милУтУ да си дадем почивка, понеже, откакто хамстерът се спомина, трябва да разделим само кафе машината и спалнята, ама наистина ли семейство с деца може да си почива в две държави, докато децата са в трета? Странно.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 13:42 от Welt

# 3 185
  • Мнения: 46 567
...ама наистина ли семейство с деца може да си почива в две държави, докато децата са в трета? Странно.
Аз пък не виждам проблем, че е отишла на сватба на приятелка. Чудо голямо, че децата ще останат при баба си. Свикнали са с тях и дома им, те самите са положително настроени и енергични. Какъв е проблемът?

За куфара - никаква представа нямаме дали не се е обадила първо в компанията, но по други причини се е стигнало до полиция. Абсолютно излишни са всичките тези сценарии и приказки. 

# 3 186
  • Русе
  • Мнения: 1 097
Чл. 194. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който отнеме чужда движима вещ от владението на другиго без негово съгласие с намерение противозаконно да я присвои, се наказва за кражба с лишаване от свобода до осем години.

Чл. 195. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) За кражба наказанието е лишаване от свобода от една до десет години:
4. (изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) ако за извършването на кражбата е използувано моторно превозно средство, техническо средство или специален начин;
Чл. 198. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който отнеме чужда движима вещ от владението на другиго с намерение противозаконно да я присвои, като употреби за това сила или заплашване, се наказва за грабеж с лишаване от свобода от три до десет години.


Пепон, да е споменавала нещо за ,,насилствено отнемане ,, или защо таксиджията ще иска да си присвой точно нейния куфар? Ако беше видно,че е бизнес дама , изглежда заможна и преуспяла, а не мяза на 15г да й открадне куфара, ама тооо, май не иска да си признае ,че го е забравила в багажника.
И да, всички е хубаво да си знаят основните граждански права, да това е вещ, но е било редно първо да сигнализира компанията и след това да звъни на тате.

# 3 187
  • Мнения: 6 901
Ако шофьорът просто е отпътувал с куфара, има и по-подходящи описания на случилото се от кражба, не мислиш ли? Иначе какво общо ще има компанията въобще...
За мен е странно (дори не го наричам проблем) при двама живи и здрави родители, които не са разведени, единият от които хоби-художник, а другият фрийлансър, децата да са гледани постоянно от баби и прабаби. Разбира се, не е нужно това да е странно за теб. А, че те и особено той си бият камшика, когато им скимне, пак за мен даже не подлежи на кой знае какви дискусии.

# 3 188
  • Мнения: 9 486
...ама наистина ли семейство с деца може да си почива в две държави, докато децата са в трета? Странно.
Аз пък не виждам проблем, че е отишла на сватба на приятелка. Чудо голямо, че децата ще останат при баба си. Свикнали са с тях и дома им, те самите са положително настроени и енергични. Какъв е проблемът?

Не казано, че е проблем това, че е отишла на сватба и децата са гледани от бабите, нека не четем избирателно.
Коментарът е относно предположението, че са си дали почивка, т.е. за да стигнат до раздяла, това предполага някакъв проблем и недобри отношения помежду им.
Но това са догатки на база показаното от тях, пък те си знаят какво се случва в действителност.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 14:44 от Ванилия*

# 3 189
  • Мнения: 878
На мен ми се иска да вярвам, че Филип си има някаква основателна причина да стои в Дания толкова време.
Не вярвам, че е чааак толкова инфантилен, че да се е нацупил и да е отишъл да си взима почивка. Ама знам ли и аз..
Пепе имаше някаква мъдра мисла в едно стори вчера, че не можеш да се езлекуваш в същата среда, където си се разболял. Може пък да е някаква препратка към ситуацията.
Гледам Пепе не е харесала снимката на Филип и племенницата в Инста на сестра му, за разлика от Елица, но тя Пепе е толкова самовглъбена, че може и въобще да не я е забелязала.

# 3 190
  • Мнения: X
Кога се роди малкото Петкановче, кога го захраниха с пюрета? Thinking Та то няма още 5 месеца.

# 3 191
  • Мнения: 787
Не можеше ли просто кратко да обясни какво се е случило,а не да вкарва съспенс,с цел гледаемост за прословутия куфар?!Има нещо гнило.
И аз съм на мнение,че ако куфарът е изчезнал с таксито звъниш на диспечер-първо,после подаваш сигнал в съптветното районно.Те са за това там.Все пак не е викала патрулка на място,четох някакви аналогии с раждането.
Аз съм викала полиция по телефона за физ.посегателство,ситуацията беше много рискова,а отсреща чух пълните глупости само и само да не дойдат.
После подадохме сигнал срещу инспектора,който не се отзова..имаше проверкии,глупости и т.н...та,да Пепе за един куфар цял екшън филм го изкара.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 14:31 от BaklavaTa

# 3 192
  • Русе
  • Мнения: 1 097
Момичета, сега се сетих за ,, ограбиха ме  на фенс реща ,, на Герито - дето всъщност се оказа,че сама е изгубила подарък от фен, та и при Пепето същата работа май, живи да ги ожалиш .....

# 3 193
  • Мнения: X
Те как главите не си губят е по-интересно.

# 3 194
  • Мнения: 4 418
Кога се роди малкото Петкановче, кога го захраниха с пюрета? Thinking Та то няма още 5 месеца.

Малко по-малък е от нашата щерка. А тя е на 5 м. и половина. И аз захраних преди 20-тина дни.

Общи условия

Активация на акаунт