Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 74

  • 36 261
  • 723
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 661
За цветната снимка, както и за всички операции си заявяваш предварително, че искаш запис на диск и ти го дават след 1 седмица.
Моята я правих 2013г в старата клиника( в Малинов) и там цветната снимка беше на плака. Не записваха дискове. Не, че ми е нужна чак толкова. След раждането имам и една спонтанна бременност, така че явно поне тръбите има шанс все още да са ок.

# 196
  • Мнения: 53
Здравейте момичета,някоя от вас правила ли си е лапаро с хистеро и кога и е бил първия цикъл,на мен ми идва на 24 ден,днес е 27 ден след операцията и още не ми е дошъл,реално не ми е закъснял много,но нали ми предстои трансфер и с нетърпение го чакам,възможно ли е от операцията да закъснява

# 197
  • Мнения: 1 845
Здравейте момичета,някоя от вас правила ли си е лапаро с хистеро и кога и е бил първия цикъл,на мен ми идва на 24 ден,днес е 27 ден след операцията и още не ми е дошъл,реално не ми е закъснял много,но нали ми предстои трансфер и с нетърпение го чакам,възможно ли е от операцията да закъснява
Да-нормално е. на мен 6 дни ми закъсня при абсолютно точен цикъл.

# 198
  • Мнения: 38
Здравейте! Най-накрая дойде и моят дългоочакван преглед при д-р Персенска. Изключително съм разочарована. Престоят в кабинета беше около 5мин, супер повърхностно хвърли поглед на всичките ни изследвания, а те не бяха малко. Буквално за секунди. На собствена глава си бях пуснала изследване за предразположеност към тромбофилия и според резултатите имам MTHFR мутации, но тя не сметна за необходимо да ми каже, че трябва да пия Неофолик Мета. (Тук е момента да благодаря на форума - май се оказва по-полезен от лекарите...). Запознах я с факта, че миналата година съм била без овулация, като съм пила кломифен, проблемът е решен и съм преглеждана редовно напоследък - все с прекрасни яйчници, фоликули и лигавица - както казва гинеколожката ми; "Като за пример в учебник". Имам от преди няколко месеца ЦС, която не е направена хубаво и показва лява нагъната тръба и дясна може би запушена. Поисках, настоях дори, за нова ЦС, без претенции по отношение на упойката - отказа ми. Евентуално може би следващия месец или направо на есен. А до тогава да ходя да следи дали имам овулация (без нищо, сочещо да имам проблеми с нея) и ми заговори, че ако не забременея нормално, почваме инсеминации, а при 4 неуспешни мога да кандидатствам за ин витро?! (Цитирам от сайта на Надежда: " Вътрематочната инсеминация не бива да се прилага при жени със запушени фалопиеви тръби. Поради това проходимостта на тръбите трябва да се проучи чрез рентгеново изследване, наречено хистерсалпингография (ХГС)."). На 25г. съм, храня се здравословно, спортувам, до алкохол и цигари не припарвам, спя 8+ часа на денонощие и се опитвам да елиминирам всякакъв стрес. Спермограмата на мъжа ми е много добра. Не разбирам защо игнорира потенциалния ми проблем и се насочи към нещо съвсем различно... Предупредиха ме, че по принцип си процедира така, но не вярвах. След 4 месеца чакане за тези прословути незадоволителни 5 мин в момента съжалявам, че загубих толкова време. На следващия ден отидох при моята гинеколожка, която разглежда внимателно няколко минути всяко изследване, разясни ми резултатите, обясни ми за ФК, гледа ме на ехограф доста време и беше категорична, че нищо не сочи за проблем с овулацията. Отидох в Надежда при репродуктивен специалист, но не почувствах срещу мен да стои такъв. Като за финал, тъй като не бях разбрала, че сме приключили с прегледа, не можа да каже учтиво "Довиждане, до следващия път", а ни отпрати с думите: "Айде! Чао!"... Парадоксално, но вече надеждите ми не са насочени към Надежда. А, да! И за спомен ми остана единствено касовата бележка - нито снимка от ехограф, нито дори хвърчащо листче с някакви данни от прегледа.

Персенска е особенна и се държи грубо и непрофесионално понякога. С мен поне го е правила, когато е замествала и съм ходила при нея.
Ако искаш да останеш в Надежда, но не при нея, с две ръце мога да препоръчам Цветков. Пробвай да се прехвърлишНикога не си е позволил настроението му или други неволи да влият на пациентите.

# 199
  • Мнения: 439
mishletto, благодаря за съвета, не си първата, която ми го препоръчва.
Прави ми впечатление, че повечето отговори във форума са по-скоро положителни (не само за Персенска), но за сметка на това получих една камара лични съобщения, които са далеч от похвални. Като че ли не се споделя публично неприятното преживяване. А това от своя страна оставя хората с впечатление, че няма недоволни и всичко е перфектно. Може би това в комбинация с дългото чакане е завишило много очакванията ми.

# 200
  • Мнения: 758
Tommy_2001, не си губи времето с Персенска, не си заслужава времето и нервите, които ще изхабиш.
8месеца чаках за преглед. Протече за 5м както при теб, малко документи погледна от изрядната ми документация. После ми загуби още 4 месеца в проследяване и прегледи без една качествана стимулация, и след всеки преглед се прибирах изнервена и изморена. А и пътувах по 12ч път в 2посоки за 5мин преглед. Не зачита документи и прегледи от други АГ, аз също съм и носила за да погледне примерно предния ден какво е било проследевянането пре АГ от моя град. Пункцията е когато тя каже, а не когато трябва да бъде според това дали е узряла яйцеклетката - и съответно след пункцията ти казват празен фоликул / а такова нещо няма, просто неузряла яйцеклетка и те не са могли да я извадят/. Тя дори не зачита и твоето мнение - а кой най-добре познава тялото ти - ти самата знаеш повече неща за себе си от нея и кое как функционира.
Тя има стериотип на работа и така си работи, без значение дали е добро за теб или не.
И на мен ми писна да чета само добрите отзиви за нея. Хубаво е че си е свършила работата при някои пациенти и са доволни от нея. А други не са и не си заслужава да си губиш времето с нея!
Просто потърси други репродуктивни специалисти и си намери своя лекар.

# 201
  • Мнения: 38
Най-парадоксалното е, че недоволните мълчат.... Може би темата е именно за пациентките на Надежда, но не мисля, че сляпото доверие трябва да бъде постоянна величина.....  Преди време споделих какво се случи с моя позната и бях нападната.... Всеки ден ви чета, с един неуспешен опит съм при Персенска. Не зная дали ще правя втори, но зная със сигурност няма да се върна в Надежда.

# 202
  • София
  • Мнения: 132
Здравейте, момичета.

Пациентка съм на д-р Персенска или поне бях допреди 2 години, когато благодарение на нея забременях със сина ми от първия си опит в Надежда, въпреки че ембрионите не бяха много добри и стимулацията не особено подходяща.
Преди това, през 2016, бях пациентка и на д-р Семерджиева в Клиника Малинов, при която от първи опит с лека стимулация станаха 3 перфектни емрбиона, от които 2 трансферира на 5ти ден, но имплантация не настъпи. Все още имам 1 замразен ембрион в Малинов, който бих искала да си взема при следващия опит + 1 свеж.
С неизяснен стерилитет сме.
Колебая се къде да преместя замразения ембрион и къде да направя следващия си опит, понеже въпреки успеха в Надежда не се чувствах добре там по време на процедурата, а и имаше пропуски от страна на докторката, но пък резултата е факт...
Тъй като ми е трудно да реша, вероятно ще направя консултация и на двете места, но имам няколко въпроса и се надявам да можете да ми отговорите...
Колко време се чака за консултация с д-р Персенска след като е минал дълъг период от последния преглед?
Достатъчни ли са изследвания на TSH, LH, FSH, Estradiol, Progesterone, Ptolactin и спермограма за консултация и евентуално стартиране на инвитро процедура?
Ще трябва ли да направя нова цветна снимка и имунологични изследвания преди следващия опит?
Колко време отнема преместването на замразен ембрион от друга клиника в Надежда и каква е процедурата?
Има ли сред Вас успели да забременеят на ЕЦ при д-р Персенска? Колебая се дали този път да пробвам на естествен цикъл или с лека стимулация като целта ми е 1 качествен ембрион.
Успех на всички!

# 203
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,

аз съм една от недоволните пациентки на д-р Персенска. Препоръчвам ви, да не си губите времето при нея.  Аз загубих 3 години и два неуспешни опита по фонда. Тогава бях на 40 г. След неуспешните опити тя реши, че съм с лошо качество на яйцеклетките и директно ме изпрати на донорска яйцеклетка. Само да вмъкна, че ми вадеше по 15-20 яйцеклетки на стимулация.
Направих и една консултация в Турция, където ми казаха, че имам доста голям шанс за забременяване с мои яйцеклетки. И тъй като тогава имаше доста атентати, ме достраша да пътувам до Турция и се прехвърлих при Стаменов. След първия преглед и той ми даде големи шансови и ми направи биопсия. И докато чакам цикъл за да започнем стимулация, се оказа че съм бременна спонтанно. За съжаление в 8 г.с. се оказа, че е със спряла сърдечна дейност. Последва медикаментозен аборт. Реших да изчакам да мине Нова Година и отпуските им, и да опитам отново. За моя изненада февруари цикъла така и не ми дойде - оказах се отново бременна. Този път успешно до края. И така - два дни преди 43-тия ми рожден ден, аз родих прекрасно момче.
P.S.Момичета, не губете надежда. Чудесата са се случват.
Не губете надежда и в "Надежда". Но Персенска не е най-добрия избор на лекар.
Успех ви желая момичета.

# 204
  • София
  • Мнения: 2 661
Колко време се чака за консултация с д-р Персенска след като е минал дълъг период от последния преглед?
Достатъчни ли са изследвания на TSH, LH, FSH, Estradiol, Progesterone, Ptolactin и спермограма за консултация и евентуално стартиране на инвитро процедура?
Ще трябва ли да направя нова цветна снимка и имунологични изследвания преди следващия опит?
Има ли сред Вас успели да забременеят на ЕЦ при д-р Персенска? Колебая се дали този път да пробвам на естествен цикъл или с лека стимулация като целта ми е 1 качествен ембрион.
Успех на всички!
При мен бяха минали две години след раждането, когато реших да посетя пак Персенска. Дадоха ми час веднага. Може би , когато вече си пациент на клиниката не се чака. Бях си пуснала основните хормони, за да се види как са нещата след раждането. Не сме правили нова цветна снимка. Аз съм малко по-особен случай, защото не искам да правя пак инвитро. Отидох просто за проследяване. Междувременно забременях спонтанно и от недоглеждане  загубих бременността. Тук съвета ми е да си направиш задължително нови имунологични и генетични, ако не си ги правила. Аз забременях на ЕЦ - първи опит, с една яйцеклетка, тридневен ембрион. Извадихме някакъв луд късмет, предвид факта, че не ми бяха правени нито имунологични, нито генетични изследвания.

# 205
  • Мнения: 53
И аз все съм недоволна,обиколих много клиники и на никой доктор не повярвах,все си мисля че всичко е търговия.От година и половина обикаляне осъзнах че ако не се спра някъде съм на едно положение.Спрях се в Надежда при Персенска.Да,пак недоволствам,там има много хора и прегледите минават за по 5 минути,на други места и 1 час е бил прегледа и пак недоволствам.По един и същи начин се работи при всички но резултатите са различни.На пункцията Персенска казваше на всички различно,на едно момиче и каза няма яйцеклетка на друго от 7 фоликула 5 яйцеклетки,на друго от 9 фоликула 9 яйцеклетки,на мен от два фоликула 2 яйцеклетки.И аз недоволствах че направих ЦС в Надежда за четвърти път и лапаро с хистеро,ама нямаше да бъда по доволна ако бях направила трансфер и нестане.Сега поне на Персенска и е ясна картинката и знае какво да прави.Хубаво е да пишат и недоволните.Пътят е труден и трънлив,чакането ни убива.Успех на всички

# 206
  • Мнения: 85

Момичета малко ще си отдалеча от темата, която сте почнали. Моля за помощ да ми кажете този естрадиол май е нисък за 10-ти ден от стимулацията много се притеснявам дали ще се вдигне достатъчно до пункцията.

# 207
  • София
  • Мнения: 3 412
Според мен е бая нисък за 10ти ден. Нещо май не е на ред със стимулацията, организма ти не реагира добре. С какво те стимулират?

# 208
  • Мнения: 85
Според мен е бая нисък за 10ти ден. Нещо май не е на ред със стимулацията, организма ти не реагира добре. С какво те стимулират?
Gonal f първо с доза 100 после минахме 150 и от вчера съм с доза 225.
С поликистозни яйчници съм. Д-р Тихомирова ми каза че е по предпазлива защото да не се получи хиперстимилация, ама нещо май не вървят добре работите.

# 209
  • Мнения: 847

Момичета малко ще си отдалеча от темата, която сте почнали. Моля за помощ да ми кажете този естрадиол май е нисък за 10-ти ден от стимулацията много се притеснявам дали ще се вдигне достатъчно до пункцията.

Този месец правих опит на ЕЦ с лека стимулация само с фемара. На 5ти ден естрадиола ми беше 67, а на 8ми ден 112 и пункцията ми беше на 10ти ден. Преди пункцията видяхме, че има 2 фоликула, от които извадиха само една яйцеклетка, която отново не се е активирала (оплодила).... Сега ме е яд, че се съгласих на пункция при толкова нисък естрадиол... Отделен е въпроса, че вече втори опит яйцеклетката/те не се оплождат (при предия опит извади 4 яйцеклетки и резултат пак нито една оплодена). Това ми е втори опит по фонда, но този път съм на ЕЦ и ще имам още 3 пункции и ако пак е неуспешен не съм сигурна дали 3тия опит ще продължа в Надежа, защото нещо взех да губя надеждата, че ще успея там...

Общи условия

Активация на акаунт